Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do dziennikarzy i redaktorów Index.hu

Drodzy węgierscy przyjaciele!

Jesteśmy oburzeni brutalnym atakiem władz na Wasz portal. W tej trudnej chwili jesteśmy z Wami i podziwiamy Waszą nieugiętą postawę.

W Polsce stoimy w obliczu podobnych zagrożeń ze strony autorytarnej władzy, która też ogranicza wolność słowa. Jak tyle razy w historii, znów potrzebna jest nam dziś polsko-węgierska solidarność w obronie wolności i demokracji. Trzymajmy się razem!

Redakcja Gazety Wyborczej

Az index.hu újságíróinak és szerkesztoinek

Kedves Magyar Barátaink!

Mélységesen felháborít minket az a brutális támadás, ami a hatalom indított az index.hu ellen. Veletek vagyunk ebben a nehéz pillanatban, és csodáljuk bátor kiállásotokat.

Az autoriter hatalom itt Lengyelországban is fenyegeti a szólásszabadságot. Mint már annyiszor a történelem folyamán, újra szükségünk van a lengyel-magyar szolidaritásra a szabadság és demokrácia védelmében. Tartsunk össze!

A Gazeta Wyborcza szerkesztosége

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.