Specjalna komisja przekazała zarządowi raport i zalecenia w sprawie publicznie postawionych zarzutów wobec jednego z pracowników.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zarząd Agory informuje, że 19 grudnia br. zakończyła prace specjalna komisja powołana w celu wyjaśnienia zarzutów niewłaściwego zachowania wobec pracowników lub współpracowników spółki. Przedstawiciele komisji przedstawili raport ze swoich ustaleń oraz zalecenia „odnośnie do dalszych działań, w tym podjęcia niezbędnych kroków prawnych”.

Komisja zarekomendowała Zarządowi m.in. bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy z jednym z pracowników. Zarząd zwrócił się do związku zawodowego w Agorze o niezwłoczne rozpatrzenie tego wniosku.

Zarząd nie będzie podawał więcej informacji na ten temat „z uwagi na poszanowanie prywatności pracowników i współpracowników, których ta sprawa dotyczy”; „zarówno prace, jak i raport komisji objęte zostały klauzulą poufności”.

Zarząd Agory zapowiedział specjalne szkolenia i warsztaty dla wszystkich pracowników dotyczące postępowania w podobnych przypadkach.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej