MON wydało raport pt. "Tomasz Piątek i jego kłamstwa" o książce "Macierewicz i jego tajemnice". Dziś autor odpowiada na zarzuty. Raport kwestionuje rosyjskie powiązania Macierewicza. W odpowiedzi Piątek przedstawia dowody - dokument do ściągnięcia w formacie PDF.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Odpowiedź Tomasza Piątka można ściągnąć w formacie PDF - tutaj.

Raport Ministerstwa Obrony Narodowej został opublikowany 10 listopada w reakcji na książkę „Macierewicz i jego tajemnice” (wydaną 26 czerwca przez wydawnictwo Arbitror). Tomasz Piątek ujawnił w niej liczne powiązania Antoniego Macierewicza z osobami związanymi z rosyjską mafią, rosyjskim wywiadem wojskowym GRU i politykami działającymi na rzecz Kremla.

Książka stała się bestsellerem (ponad 200 tys. sprzedanych egzemplarzy w 4 miesiące). Tomasz Piątek dostał za nią jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dziennikarskich na świecie – Nagrodę Wolności Prasy międzynarodowej organizacji Reporterzy Bez Granic.

Autorami raportu MON są Sławomir Cenckiewicz (prawicowy historyk, wieloletni współpracownik Macierewicza, członek kolegium IPN) oraz Dominik Smyrgała (szef gabinetu politycznego ministra obrony). Dokument ma 20 stron (plus załączniki). Cenckiewicz i Smyrgała w ostrych słowach kwestionują wiarygodność książki i jej autora.

Dziś Tomasz Piątek odpowiada krok po kroku na zarzuty Cenckiewicza i Smyrgały. Dowodzi, że rosyjskie powiązania Antoniego Macierewicza ciągle trwają, zamieszcza zdjęcia dokumentów.

Odpowiedź Tomasza Piątka można ściągnąć w formacie PDF - tutaj.

Na YouTubie dostępny jest 15-minutowy film, w którym Piątek prezentuje swoją odpowiedź na raport MON. Można go zobaczyć, klikając tutaj.

 
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A cóż można rzec o poczytalności człowieka, który wygłaszał publicznie takie oto "prawdy" i nigdy nie przeprosił za te łgarstwa: ? ?Samolot został obezwładniony 15 m nad ziemią. W dodatku po katastrofie rząd zawarł tajne porozumienie ze stroną rosyjską w sprawie tego, kto ma prowadzić śledztwo, i nie zwrócił się do NATO i USA o pomoc w zbadaniu sprawy? (czerwiec 2011 r., ?biała księga? w sprawie katastrofy smoleńskiej);
  ? ?Samolot nie uderzył w brzozę, a jego skrzydło oderwało się na wysokości 26 m. Ostatecznie upada kłamstwo smoleńskie? (styczeń 2012 r.);
  ? ?Do katastrofy doszło w powietrzu na skutek świadomego działania osób trzecich? (marzec 2012 r.);
  ? ?Wszystkich, którzy uczestniczyli w tych wydarzeniach, łączy straszliwy węzeł ukrywanej tajemnicy. Nie przesądzając, kto personalnie jest odpowiedzialny za doprowadzenie do tej tragedii, nie ma już wątpliwości, że nie była ona wypadkiem, lecz skutkiem dwóch eksplozji, do których doszło w powietrzu ? (sierpień 2012 r.);
  ? ?Po blisko trzech latach badań mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły, są wiarygodne. Mamy te informacje z trzech różnych, niezależnych źródeł, a dwie z nich pochodzą od ludzi, którzy zawodowo zajmują się weryfikacją informacji i nie podają wiadomości niesprawdzonych? (9 kwietnia 2013 r.);
  ? ?Tragedia smoleńska była pierwszą salwą wymierzoną w pokój w Europie. Usunięto tych, którzy bronili Polski i Europy i byli rzeczywistym przedmurzem cywilizacji zachodniej? (10 kwietnia 2015 r.).
  A to tylko garść tego błotka.
  @Diderotto
  Chory z urojenia to mówił!
  Niech ujawnią rozmowę między braćmi!
  Niech skończą z finansowaniem tej pseudo komisji smoleńskiej, bo jest to komisja wyłudzająca nasze pieniądze.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Jakim prawem MON wystepuje w imieniu Macierewicza, przeciez to sprawa prywatna, a nie skarga na MON. Za podatnikow pieniadze, ile zaplacono autorom raportu? Czemu opozycja nie zadaje tych podstawowych pytan? Czytajac ten raport, wrecz sie nasuwa podejrzenie ze pan Cenckiewicz tez byl zamieszany.
  @brama
  Dokładnie - państwo na usługach partii. To zupełnie niebywałe, a ludzie przestali zwracać na to uwagę. Wystarczy się zachowywać bezczelnie, bez obciachu i jawnie łamać przepisy i standardy czy przyzwoitość. I odrazu większość zaczyna traktować to jak normę:(
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @eslyn
  dewaluacja pojęć i odwracanie znaczeń. PISiory tylko zauważyły, że jeśli naprzeciw profesora uniwersytetu, który przedstawi dowód naukowy posadzić posłankę Kempę, która zapluje profesorowi okulary i zatrajkocze rozmowę, to dla suwerena będzie remis ze wskazaniem na szanowną posłankę, bo ona nie jest taka łucona, a jak łodnie godo.

  Jeśli do dobrych choć naiwnych ludzi przyłożyć sprytne socjotechniki, to za chwilę będą "sami z siebie" wyć na żydów i lewaków, aż im piana będzie ciekła.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  A więc Cenckiewicz też...
  @a.pazio
  A co myślałeś?
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  @tksiazek
  Właściwie to nie myślałem. Jego akcja przeciwko Wałęsie nabiera teraz dla mnie nowego wymiaru.
  już oceniałe(a)ś
  36
  0
  @a.pazio
  Zawsze był ultra, pełen agresji względem tych którzy myślą inaczej. Człowiek o przestraszonym i skostniałym umyśle, jak cała prawica zresztą.
  Przypatrz się jego fotografiom w mediach - on ma twarz inkwizytora, pełną nienawiści. Ale w środku to słaby człowiek.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  @a.pazio
  Cenckiewicz=TKM
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @a.pazio
  Ubawiło mnie uwikłanie w to JPII ... nawet nie wiem jak to skomentować. Podziwiam Tomasza Piątka że ma chęć i siłę mocować się z tym golemem ze szlamu. Mnie to straszne wyzwanie estetyczne chyba jednak by przerastało.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @a.pazio
  Czyżbyś był zaskoczony ?Przecież ten blondasek jest człowiekiem od specjalnych poruczeń ,czyści co mu każą i mówi co mu każą !
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Oj, oj- Nie kazdy z obozu pisu rozumie slowo pisane i mowione. Dalsze komentowanie jest zbyteczne.
  już oceniałe(a)ś
  60
  0
  Cenckiewicz Smyrgał Antoniego. Sami z siebie zrobili obszczymurków i jeszcze dodatkowo opryskali Maciarenkę. Red. Piątek tylko im to unaocznił.
  już oceniałe(a)ś
  57
  0
  Na złodzieju czapka gore, stąd ten agresywny "Raport".
  Więcej pisać nie trzeba.
  już oceniałe(a)ś
  47
  0
  Cenckiewicz= TKM. PS. posty trolli, jak np."wyatearp",zamiast oceniane (nawet i negatywnie), aby niestawaly sie "popularne" i nie trfialy na czolowe miejsca , choc tylko i wylacznie z negatywnymi ocenami, powinny byc prosto kierowane "do kosza", poniewaz nie zasluguja na popularyzacje . Dajac,nawet i negatywna ocene, promuje sie trolla !
  @a.usher
  Bo przecież nic tak nie uwiarygadnia rozmówcy na forum jak drugi nick...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Cenckiewicz to wyjątkowe (nawet w tym jego środowisku) indywiduum tytułujące się stopniami naukowymi, choć przecież wyspecjalizowane jedynie w najobrzydliwszych formach propagandy partyjnej. Za Stalina też zrobiłby "wielką" karierę państwową. Każda totalitarna organizacja potrzebuje takich aparatczyków. Brrr...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0