Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gdy władza usiłuje świat przed nami zamknąć, gdy presja/opresja polityki skłania nas do patrzenia w lustro i rozglądania się tylko po własnej zagrodzie, budzi to nasz sprzeciw. Chcemy się na świat otwierać, odnajdywać w nim swoje miejsce. Polska nie jest samotną wyspą. Nie chcemy żyć w dusznym grajdole.

Wiemy, że Wy, nasi Czytelnicy, potrzebujecie więcej opowieści ze świata. Profesjonalnego dziennikarstwa, relacji z intrygujących miejsc, eksperckich analiz, kompetentnych doniesień o nowych technologiach, postaciach i wydarzeniach kulturalnych w innych krajach. I newsów takich jak dzisiejszy: o rosyjskich hakerach, którzy wykradli amerykańskie dane wywiadowcze.

Wasze potrzeby są dla nas rozkazem. Dlatego „Wyborcza” nawiązuje partnerstwa z renomowanymi mediami światowymi. Dziś rozpoczynamy współpracę z jednym z najlepszych dzienników - „Wall Street Journal”. To nasze kolejne partnerstwo po francusko-niemieckiej telewizji Arte, niemieckiej telewizji RBB i grantach z Funduszu Digital News Initiative Google.

„WSJ” to metr z Sèvres dziennikarstwa. Zna go każdy, kogo głębiej interesują przemiany światowej gospodarki, technologii, nauki, polityki, kultury. Język angielski nie jest już dziś barierą, ale staramy się ułatwić Wam dostęp do treści dziennika z Wall Street. W weekendowym dodatku do „Wyborczej” dajemy ich próbkę w polskich przekładach. Od tej pory będziemy to robić regularnie zarówno w „Wyborczej” drukowanej, jak i na Wyborcza.pl.

Naszym Czytelnikom, którzy chcą czytać „WSJ” w oryginale, oferujemy zaś specjalną wspólną prenumeratę Wyborczej.pl i „WSJ”. Daje ona stały dostęp do treści przygotowanych przez zespół, który 37 razy zdobył nagrodę Pulitzera, plus najlepsze polskie dziennikarstwo. Szczegóły oferty cyfrowej oferty pod adresem: Wyborcza.pl/WSJprenumerata.

Otwórz się na świat z „The Wall Street Journal”.

Piotr Stasiński, zastępca redaktora naczelnego
Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.