W związku z pomówieniami p. Ewy Latusek, przewodniczącej komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" firmy Autosan, wypowiedzianymi na antenie Radia Wnet, jakoby dziennikarze "Gazety Wyborczej" płacili pracownikom tej firmy za "nieprawdziwe informacje", oświadczamy:
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Żaden z dziennikarzy „Gazety Wyborczej” nie płacił pracownikom Autosana za wypowiedzi ani zapłaty nie proponował. Tym bardziej za informacje „nieprawdziwe”.

Nie mieści się to w standardach „Gazety Wyborczej”.

W artykule w poniedziałkowej „Wyborczej” pt. „Zbrojeniowe perpetuum mobile MON” na temat Polskiej Grupy Zbrojeniowej autorstwa Anny Gorczycy i Pawła Wrońskiego w imieniu pracowników Autosana wypowiadała się przewodnicząca „Solidarności” p. Ewa Latusek. Jej wypowiedzi zostały autoryzowane.

Redakcja „Gazety Wyborczej” wystąpiła do p. Ewy Latusek z wezwaniem przedsądowym do wycofania fałszywych oskarżeń pod adresem naszych dziennikarzy oraz opublikowania przeprosin w mediach, które jej wypowiedź powieliły.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jaki fakenews? Ordynarne kłamstwo. To co powiedziała ta baba kwalifikuje się na pozew. Dziwię się, że nie zdecydowaliście się na ten krok.
@leszczu
Dali jej szansę na przeprosiny w przedsądowym wezwaniu.
już oceniałe(a)ś
12
0
solidarnosc - pod przewodnictwem komunistycznego czerwonego bereta, ludzie wypiszcie sie z tego. to juz nie jest solidarnosc to zombie w rekach gru.
już oceniałe(a)ś
70
0
do sądu dziadów i tyle ...
@slain
Do sądu i co? 12 lat procesu?
już oceniałe(a)ś
2
2
skoro kłamała, to pozwać ją. Kłamstwo nie może być podstawą funkcjonowania w życiu publicznym
już oceniałe(a)ś
15
0
i fama się rozeszła...a kto przeczyta sprostowanie Wyborczej?
@msz
Dlatego powinna przeprosić w "ichnich" mediach.
już oceniałe(a)ś
1
0
Polska ciemnota uwierzy w najgłupszą sensacje i nie "kupi" prawdziwej informacji. Casus smoleńskiego prania mózgów zdał w "ludzie Kurskiego" egzamin praktyczny przez 7 lat...
już oceniałe(a)ś
10
0
ta Latusek to z Solidarności? a.... to wszystko jasne; może sąd nauczy ją rozumu, ale to nic pewnego - oni są wyjątkowo odporni.
już oceniałe(a)ś
6
0
kolejny dowód na to, że powiedzenie 'każdy sądzi według siebie' nie wzięło się znikąd
już oceniałe(a)ś
3
0