Nagrodą Literacką "Nike" w tym roku zostanie wyróżniona 26. książka. Jak dobrze znasz poprzednie laureatki? Sprawdź się w quizie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już w niedzielę 2 października dowiemy się, kto otrzyma nagrodę Nike za najlepszą książkę ubiegłego roku. W finale znalazły się trzy powieści, tom poetycki, esej, reportaż historyczny oraz biografia.

Galę będzie można oglądać na Wyborcza.pl. W jej trakcie wręczona zostanie także Nike Czytelników, czyli wyróżnienie przyznane przez prenumeratorów "Wyborczej".

Ale zanim poznamy tytuł najlepszej ubiegłorocznej książki, zachęcamy do rozwiązania quizu z poprzednich książek wyróżnionych Nagrodą Literacką "Nike".

ROZWIĄŻ QUIZ

Więcej kulturalnych quizów znajdziesz TUTAJ.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Najlepsze polskie książki według kogo? Literatura to nie fizyka, nie ma jednego obiektywnego rankingu. Najczęściej to oznacza jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji z paru uniwersytetów, lubujące się w tej samej niszy, polecające sobie nawzajem swoje książki, zwykle grube obyczajowe cegły o niczym, zamulające mózg na beton.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0