Jak opisać śmierć najbliższej osoby? Jak uporządkować rzeczy, które zostały? Czy można się pogodzić z tym, że świat naszego dzieciństwa odchodzi bezpowrotnie? Wicha szuka odpowiedzi na te pytania. Wspomina matkę, cytuje nauki, które dawała przez całe życie, pisze o tym, w jaki sposób udało jej się na zawsze pozostać sobą, jakich słów unikała, a które budziły w niej gniew.
CZYTAJ TEŻ: Marcin Wicha: Nie umiem opowiedzieć o mojej matce od początku do końca
Książki Marcina Wichy są dostępne w formie ebooków i audiobooków w Publio.pl
W „Rzeczach, których nie wyrzuciłem” Marcin Wicha pisze także o wydarzeniach sprzed 50 lat. W rozmowie z Michałem Nogasiem mówi z kolei o tym, co czuje, gdy dziś słyszy lub widzi, że ktoś wraca do słownictwa, które znamy z historii - z Marca ’68.
POSŁUCHAJ TEŻ: Małgorzata Szejnert w Radiu Książki
Radio Książki nadaje raz w tygodniu na naszej stronie Wyborcza.pl oraz na stronie naszego partnera, czyli Audioteki. Premierowe audycje zawsze we wtorek o 12.00.
Ci spośród Państwa, którzy lubią słuchać pisarzy, reporterów, poetów i tłumaczy, znajdą u nas długie rozmowy o literaturze. Niespieszne, pogłębione, ciekawe. Każdy z programów trwał będzie około godziny i składał się z dwóch części.
A za tydzień rozmowa z Justyną Kopińską.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze