Marcin Wicha, laureat Paszportu "Polityki" za książkę "Rzeczy, których nie wyrzuciłem", pisarz, grafik i ilustrator, jest drugim gościem Michała Nogasia w Radiu Książki - wspólnym przedsięwzięciu "Książek. Magazynu do Czytania", Wyborczej.pl i Audioteki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
embed

Jak opisać śmierć najbliższej osoby? Jak uporządkować rzeczy, które zostały? Czy można się pogodzić z tym, że świat naszego dzieciństwa odchodzi bezpowrotnie? Wicha szuka odpowiedzi na te pytania. Wspomina matkę, cytuje nauki, które dawała przez całe życie, pisze o tym, w jaki sposób udało jej się na zawsze pozostać sobą, jakich słów unikała, a które budziły w niej gniew.

CZYTAJ TEŻ: Marcin Wicha: Nie umiem opowiedzieć o mojej matce od początku do końca

Książki Marcina Wichy są dostępne w formie ebooków i audiobooków w Publio.pl

W „Rzeczach, których nie wyrzuciłem” Marcin Wicha pisze także o wydarzeniach sprzed 50 lat. W rozmowie z Michałem Nogasiem mówi z kolei o tym, co czuje, gdy dziś słyszy lub widzi, że ktoś wraca do słownictwa, które znamy z historii - z Marca ’68.

POSŁUCHAJ TEŻ: Małgorzata Szejnert w Radiu Książki

Radio Książki nadaje raz w tygodniu na naszej stronie Wyborcza.pl oraz na stronie naszego partnera, czyli Audioteki. Premierowe audycje zawsze we wtorek o 12.00.
Ci spośród Państwa, którzy lubią słuchać pisarzy, reporterów, poetów i tłumaczy, znajdą u nas długie rozmowy o literaturze. Niespieszne, pogłębione, ciekawe. Każdy z programów trwał będzie około godziny i składał się z dwóch części.

Rozmowa Michała Nogasia z Marcinem Wichą do wysłuchania również na stronie Audioteka.pl i w aplikacji Audioteka.

A za tydzień rozmowa z Justyną Kopińską.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem