Ten artyku czytasz w ramach bezpatnego limitu

Właśnie ukazała się, przełożona przez nią, książka niemieckiego reportera Wolfganga Bauera „Porwane. Boko Haram i terror w sercu Afryki”.

Wiosną 2014 roku z internatu w mieście Chibok na północnym wschodzie Nigerii uprowadzono 276 dziewcząt. Uczynili to bojownicy, wówczas światu nieznanej, organizacji terrorystycznej Boko Haram. Walczą o wprowadzenie szariatu i o to, by w afrykańskim państwie stworzono kalifat. Porywają tylko kobiety.

Bauerowi udało się dotrzeć do niektórych dziewcząt, które zbiegły z niewoli. Opisują swoje codzienne życie na bagnach Sambisy, to, co działo się przed i jak wyobrażają sobie – lub nie – przyszłość.

„Porwane” to druga przełożona przez Elżbietę Kalinowską książka niemieckiego dziennikarza. W poprzedniej – reportażu wcieleniowym – próbował wraz z uchodźcami z Syrii dostać się do Europy.

Czytaj ten tekst i setki innych dziki prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujce reportae i porady ekspertw w sprawach, ktrymi yjemy na co dzie. Do tego magazyny o ksikach, historii i teksty z mediw europejskich. Zrezygnowa moesz w kadej chwili.