Poznali się na początku lat 50. minionego wieku. Zostali sąsiadami na zbudowanym w Merlo pod Buenos Aires polskim osiedlu: Monika Pytel, bohaterka tego wydania audycji "Z półki Nogasia", oraz Tony Halik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W nadchodzącym tygodniu ukazuje się książka Mirosława Wlekłego „Tu byłem. Tony Halik”. To biografia słynnego podróżnika i jednej z największych osobowości w historii polskiej telewizji. Po II wojnie światowej trafił – wraz z pierwszą żoną – do Argentyny. Tam spędzili kilka lat życia, stamtąd ruszyli w słynną podróż przez obie Ameryki, w czasie której Halik miał 18 razy otrzeć się o śmierć.

Jakim był sąsiadem? Jak wyglądał dom Halików? I czy – jak twierdził – rzeczywiście mógł być pilotem Juana Peróna? Na te pytania w rozmowie z Michałem Nogasiem odpowiada spotkana w siedzibie Związku Polaków w Argentynie Monika Pytel.

„Z półki Nogasia” - do usłyszenia!

W czwartek 30 marca, w "Centrum Premier - Czerska 8/10" w siedzibie Agory spotkają się miłośnicy wolności, poznawania świata, wyzwań i podróży. Gośćmi Ewy Wieczorek i Michała Nogasia będą: Elżbieta Dzikowska, Martyna Wojciechowska, Marek Kamiński, Aleksander Doba i Mirosław Wlekły - autor książki "Tu byłem. Tony Halik". Na spotkanie można zgłaszać się pod adresem tonyhalik.evenea.pl lub telefonicznie 22 555 54 55.
Od połowy marca biografia Tony’ego Halika dostępna w księgarniach oraz na kulturalnysklep.pl. Ebook jest już dostępny w e-księgarni Publio.pl.

 

 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca

Przydatne linki

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem