W tym tygodniu gościem Michała Nogasia jest Olga Tokarczuk, dwukrotna laureatka Nike, zdobywczyni Międzynarodowej Nagrody Literackiej samorządu Sztokholmu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Olga Tokarczuk, coraz częściej wymieniana w gronie kandydatów do literackiego Nobla, opowiada Nogasiowi o bardzo ciepłym przyjęciu w Szwecji – jej samej, a także jej ostatniej powieści. Mówi też o listach od czytelników ze świata i o tym, co ją we współczesnym świecie niepokoi.

Tematem spotkania w audycji „Z półki Nogasia” jest także wchodzący właśnie na ekrany film Agnieszki Holland „Pokot” oparty na powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych” (2009). Powraca temat roli i miejsca kobiet we współczesnym społeczeństwie, stosunku do przyrody i myśliwych.

Pisarka zdradza też swoje najbliższe plany literackie, zapowiadając – między innymi – kolejną ważną opowieść, tym razem dolnośląską.

„Z półki Nogasia” - do usłyszenia w każdą sobotę!

 

6 lutego o godz. 19.00 w naszej siedzibie przy Czerskiej 8/10 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla prenumeratorów „Wyborczej”. 

Gośćmi ”Wyborczej na żywo”  będą Agnieszka Holland, reżyserka „Pokotu”, szefowa zarządu Europejskiej Akademii Filmowej, oraz Olga Tokarczuk, która współtworzyła scenariusz filmu "Pokot" - pisarka, dwukrotna laureatka Nike, która odebrała właśnie w Sztokholmie Międzynarodową Nagrodę Literacką Kulturhuset Stadsteatern.

Spotkanie poprowadzą nasi dziennikarze: Ewa Wieczorek, redaktor naczelna „Wysokich Obcasów Extra”, oraz Michał Nogaś. Więcej o spotkaniu przeczytasz tutaj

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie moge się doczekać tego filmu! Prozę Tokarczuk bardzo cenię, ciekawe jak sobie poradziła ze scenariuszem i myślą rezyserską Holland, ciekawe....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jeszcze obrazi się wielki łowczy Bronek
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Cisza taka... Suweren nie wie o czym ta Tokarczewska ... Taka nie KKa i o intelekcie coś bredzi.. Prowadź pług przez kości ? Psychopatka ? Co wciągała? Że Tokarczuk się nazywa ? Tym gorzej . Nie nasza ona - pewnie "ruska" albo z jakichś Łemków czy coś. Że też dużej litery Ł użyłem... a ona dla Polaków tylko. "Nur fur Pole" chciało by się, ale język nie ten, choć idea słuszna! Pozdrawiam i czytam wszystko " od deski do deski" nie mogąc pojąć skąd w Polsce tyle braku zrozumienia biegu historii i szacunku do losów zaplątanych. Jestem Polakiem z ojca "zza Buga" i matki ostproussen (prusy wschodnie ). Jakby kto pytał to dziadek był w AK i ojciec był w AK- ale dziadek w Afrika Korps...
  już oceniałe(a)ś
  0
  1