W tym tygodniu gościem Michała Nogasia jest Olga Tokarczuk, dwukrotna laureatka Nike, zdobywczyni Międzynarodowej Nagrody Literackiej samorządu Sztokholmu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Olga Tokarczuk, coraz częściej wymieniana w gronie kandydatów do literackiego Nobla, opowiada Nogasiowi o bardzo ciepłym przyjęciu w Szwecji – jej samej, a także jej ostatniej powieści. Mówi też o listach od czytelników ze świata i o tym, co ją we współczesnym świecie niepokoi.

Tematem spotkania w audycji „Z półki Nogasia” jest także wchodzący właśnie na ekrany film Agnieszki Holland „Pokot” oparty na powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych” (2009). Powraca temat roli i miejsca kobiet we współczesnym społeczeństwie, stosunku do przyrody i myśliwych.

Pisarka zdradza też swoje najbliższe plany literackie, zapowiadając – między innymi – kolejną ważną opowieść, tym razem dolnośląską.

„Z półki Nogasia” - do usłyszenia w każdą sobotę!

 

6 lutego o godz. 19.00 w naszej siedzibie przy Czerskiej 8/10 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla prenumeratorów „Wyborczej”. 

Gośćmi ”Wyborczej na żywo”  będą Agnieszka Holland, reżyserka „Pokotu”, szefowa zarządu Europejskiej Akademii Filmowej, oraz Olga Tokarczuk, która współtworzyła scenariusz filmu "Pokot" - pisarka, dwukrotna laureatka Nike, która odebrała właśnie w Sztokholmie Międzynarodową Nagrodę Literacką Kulturhuset Stadsteatern.

Spotkanie poprowadzą nasi dziennikarze: Ewa Wieczorek, redaktor naczelna „Wysokich Obcasów Extra”, oraz Michał Nogaś. Więcej o spotkaniu przeczytasz tutaj

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie moge się doczekać tego filmu! Prozę Tokarczuk bardzo cenię, ciekawe jak sobie poradziła ze scenariuszem i myślą rezyserską Holland, ciekawe....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jeszcze obrazi się wielki łowczy Bronek
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Cisza taka... Suweren nie wie o czym ta Tokarczewska ... Taka nie KKa i o intelekcie coś bredzi.. Prowadź pług przez kości ? Psychopatka ? Co wciągała? Że Tokarczuk się nazywa ? Tym gorzej . Nie nasza ona - pewnie "ruska" albo z jakichś Łemków czy coś. Że też dużej litery Ł użyłem... a ona dla Polaków tylko. "Nur fur Pole" chciało by się, ale język nie ten, choć idea słuszna! Pozdrawiam i czytam wszystko " od deski do deski" nie mogąc pojąć skąd w Polsce tyle braku zrozumienia biegu historii i szacunku do losów zaplątanych. Jestem Polakiem z ojca "zza Buga" i matki ostproussen (prusy wschodnie ). Jakby kto pytał to dziadek był w AK i ojciec był w AK- ale dziadek w Afrika Korps...
  już oceniałe(a)ś
  0
  1