W tym tygodniu gościem audycji jest Wojciech Nowicki - eseista, pisarz, dziennikarz, krytyk kulinarny, znawca i miłośnik fotografii. Jest laureatem Nagrody Literackiej "Gdynia" za tom "Salki" (2014), za "Dno oka" był nominowany do Nike (2011).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od wielu lat Wojciech Nowicki jest także kuratorem wystaw, pomaga odzyskać pamięć o wybitnych fotografach, opisuje ich prace. Na przełomie roku ukazał się kolejny przygotowany przez niego album - „Zofia Rydet. Zapis socjologiczny 1978-1990” (wydany przez Muzeum w Gliwicach).

Wydawnictwo to polecaliśmy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w „Książce dnia”. A w tę sobotę pisze o nim na łamach „Gazety Wyborczej” Juliusz Kurkiewicz.

W rozmowie z Michałem Nogasiem Nowicki mówi o pracy nad albumem, wspomina pracę zawodową Zofii Rydet i wyjaśnia, dlaczego obok jej zdjęć nie można przejść obojętnie.

Polecamy także galerię zdjęć oraz dwie strony poświęcone Rydet: Zofiarydet.com oraz Fundacjarydet.pl.

„Z półki Nogasia” - do usłyszenia! Premierowe odcinki w każdą sobotę na www.wyborcza.pl/kultura.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca

Przydatne linki

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem