Młoda polska matka Anno Domini 2017. Jaka jest? Czy potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

* O co chodzi w Akademii Opowieści?

* Wyślij zgłoszenie konkursowe

* Zapoznaj się z REGULAMINEM

Gościem trzeciego wydania audycji „Z półki Nogasia” jest Natalia Fiedorczuk, autorka powieści „Jak pokochać centra handlowe” - za którą jest nominowana do Paszportów "Polityki" (laureatów poznamy 10 stycznia).

Ta książka jest bardzo mocnym debiutem, opowieścią o macierzyństwie – niełatwym, o stawaniu się matką (ale i ojcem) w naszych czasach. O potrzebach, o których często wstydzimy się mówić. O konieczności wyrażania siebie i własnych lęków, ale także pragnień.

„Kiedy w domu znajduje się dwójka bardzo małych dzieci, przestrzeni na smutne rozważania zostaje bardzo niewiele. Pozostaje nieduży komin czasowy, coś w rodzaju darmowych minut, kiedy jedno śpi, a drugie zajęte jest psuciem zegarka, rozrzucaniem klocków, bezskutecznym domaganiem się dostępu do bajek o Bolku i Lolku. W tego rodzaju czasowych wyrwach, trwających od kilkunastu sekund do kilkudziesięciu minut, ciężko jest się skupić. To nie są nawet minuty należące do mnie, tylko obowiązkowe przerwy w pełnym wymiarze czasu pracy” - pisze między innymi Natalia Fiedorczuk.

W audycji wracamy także do nowego przedsięwzięcia, czyli Akademii Opowieści. W jej ramach szukamy najważniejszych ludzi w życiu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 stycznia w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Gościem Michała Nogasia będzie Magdalena Parys.

A w audycji głos zabierze mieszkająca we Wrocławiu Dominika Kawalerowicz, która opowie o swojej babci. To jedna z takich opowieści, jakich szukamy. Proszę posłuchać!

„Z półki Nogasia” - do usłyszenia!

AKADEMIA OPOWIEŚCI

Opowiedz nam o najważniejszym człowieku w twoim życiu! To temat Akademii Opowieści, do której zapraszamy naszych czytelników. Szukamy opowieści, które nas uwiodą. Planujemy pomoc redaktorów i reporterów "Dużego Formatu" w przygotowaniu tekstów do druku na naszych łamach. Może to właśnie wasz bohater będzie tak interesujący, że pozna go cała Polska. I znajdzie swoje miejsce w historii. Dajcie mu szansę, zasługuje na to.

By pomóc w pracy nad waszymi opowieściami, wyruszamy w Polskę, by uczyć pisania. Chcemy bohaterów pełnych życia, z krwi i kości. Takich, o jakich milczą podręczniki, a przecież dla was najważniejszych. Nasi dziennikarze Mariusz Szczygieł, Michał Nogaś i Włodzimierz Nowak zapraszają na warsztaty Akademii i poświęcą waszym opowieściom dużo więcej czasu niż akademicki kwadrans.

Po pierwszym wykładzie Akademii Opowieści zaczniemy zbierać wasze prace. 12 stycznia spotykamy się w Szczecinie. Wszystkich, którzy będą tego dnia w okolicy, zapraszamy na spotkanie Michała Nogasia z Magdaleną Parys, którą zapytamy o jej najważniejszego człowieka w życiu. Rozmowa ze szczecińskim gościem Akademii ukaże się 23 stycznia w „Dużym Formacie”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Książka może i dobra, ale tytuł fatalny. Tytuł to połowa wartości książki. Kto przeczytałby "Jak pomścić ojca?" albo "O co oskarżono Józefa K."?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0