W drugim odcinku audycji ?Z półki Nogasia? nasz dziennikarz rozmawia z kilkunastoma osobami - pisarzami, dziennikarzami, tymi, którzy śledzą rynek literacki. Razem starają się podsumować 2016 rok.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

* O co chodzi w Akademii Opowieści?

* Wyślij zgłoszenie konkursowe

* Zapoznaj się z regulaminem konkursu

Wśród gości: Justyna Kopińska, autorka bestsellerowego zbioru reportaży „Polska odwraca oczy”, Szczepan Twardoch, którego „Król” zabiera nas do przedwojennej Warszawy, Hanya Yanagihara, której „Małe życie” podzieliło czytelników – dla jednych to powieść genialna, dla innych – niezrozumiałe czytadło.

Elizabeth Strout opowiada o swojej bohaterce, czyli Lucy Barton, Filip Springer podsumowuje podróż po byłych miastach wojewódzkich, Katarzyna Boni przyznaje, co dała jej wizyta na terenach dotkniętych trzęsieniem ziemi, tsunami i katastrofą w elektrowni atomowej w Japonii, Philipp Meyer – autor „Syna” – przypomina, jak powstały Stany Zjednoczone, a Cezary Łazarewicz podkreśla, że jego książka „Żeby nie było śladów” połączyła skłócone na co dzień środowiska.

O ważnych książkach ostatnich dwunastu miesięcy mówią także Barbara Gawryluk z Polskiego Radia Kraków, Justyna Sobolewska z „Polityki” i Natalia Szostak z „Gazety Wyborczej” (wraz z Justyną Suchecką prowadzi kanał na YouTubie „Krótka przerwa”).

Nie zapominamy także o nowym przedsięwzięciu, czyli o „Akademii Opowieści”. Szukamy najważniejszych ludzi w życiu. W tej sprawie w audycji głos zabierają Magdalena Parys oraz Marcin Kącki.

"Z półki Nogasia" - do usłyszenia!

AKADEMIA OPOWIEŚCI

Opowiedz nam o najważniejszym człowieku w twoim życiu!

Opowiedzcie nam o nich, razem napiszmy ich historię. „Najważniejszy człowiek w moim życiu” to temat Akademii Opowieści, do której zapraszamy naszych czytelników. Szukamy opowieści, które nas uwiodą. Planujemy pomoc redaktorów i reporterów "Dużego Formatu" w przygotowaniu tekstów do druku na naszych łamach. Może to właśnie wasz bohater będzie tak interesujący, że pozna go cała Polska. I znajdzie swoje miejsce w historii. Dajcie mu szansę, zasługuje na to.

By pomóc w pracy nad waszymi opowieściami, wyruszamy w Polskę, by uczyć pisania. Chcemy bohaterów pełnych życia, z krwi i kości. Takich, o jakich milczą podręczniki, a przecież dla was najważniejszych. Nasi dziennikarze Mariusz Szczygieł, Michał Nogaś i Włodzimierz Nowak zapraszają na warsztaty Akademii i poświęcą waszym opowieściom dużo więcej czasu niż akademicki kwadrans.

Termin nadsyłania prac: od 12 stycznia do 31 marca 2017 roku

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Nie mogę przestać dziwić się, że książka tak bardzo pozbawiona jakości narracji, dialogów, budowania akcji, przeplatania wątków, budowania postaci, w końcu jakiejkolwiek finezji, jak Małe życie, tak bardzo pozbawiona kunsztu literackiego, będąca apoteozą niezdrowego cierpiętnictwa, stanowi w powszechnym odbiorze taki hit. Nie dość, żę tematyka nie jest ani nowatorska, ani oryginalna, zewsząd bowiem co i rusz dochodzą historie o molestowaniu, o cierpieniu, to również i styl, budowanie klimatu zawodzi na całej linii. Postać głównego bohatera jest godna pożąłowania, i to nie ze wzgl. na jego przeżycia, ale przez jego absolutną niedojrzałość i egoizm.
    @natassja też nie mogę tego zrozumieć; jestem zła, że straciłam czas na nią czas
    już oceniałe(a)ś
    0
    0