Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

* O co chodzi w Akademii Opowieści?

* Wyślij zgłoszenie konkursowe

* Zapoznaj się z regulaminem konkursu

Wśród gości: Justyna Kopińska, autorka bestsellerowego zbioru reportaży „Polska odwraca oczy”, Szczepan Twardoch, którego „Król” zabiera nas do przedwojennej Warszawy, Hanya Yanagihara, której „Małe życie” podzieliło czytelników – dla jednych to powieść genialna, dla innych – niezrozumiałe czytadło.

Elizabeth Strout opowiada o swojej bohaterce, czyli Lucy Barton, Filip Springer podsumowuje podróż po byłych miastach wojewódzkich, Katarzyna Boni przyznaje, co dała jej wizyta na terenach dotkniętych trzęsieniem ziemi, tsunami i katastrofą w elektrowni atomowej w Japonii, Philipp Meyer – autor „Syna” – przypomina, jak powstały Stany Zjednoczone, a Cezary Łazarewicz podkreśla, że jego książka „Żeby nie było śladów” połączyła skłócone na co dzień środowiska.

O ważnych książkach ostatnich dwunastu miesięcy mówią także Barbara Gawryluk z Polskiego Radia Kraków, Justyna Sobolewska z „Polityki” i Natalia Szostak z „Gazety Wyborczej” (wraz z Justyną Suchecką prowadzi kanał na YouTubie „Krótka przerwa”).

Nie zapominamy także o nowym przedsięwzięciu, czyli o „Akademii Opowieści”. Szukamy najważniejszych ludzi w życiu. W tej sprawie w audycji głos zabierają Magdalena Parys oraz Marcin Kącki.

"Z półki Nogasia" - do usłyszenia!

AKADEMIA OPOWIEŚCI

Opowiedz nam o najważniejszym człowieku w twoim życiu!

Opowiedzcie nam o nich, razem napiszmy ich historię. „Najważniejszy człowiek w moim życiu” to temat Akademii Opowieści, do której zapraszamy naszych czytelników. Szukamy opowieści, które nas uwiodą. Planujemy pomoc redaktorów i reporterów "Dużego Formatu" w przygotowaniu tekstów do druku na naszych łamach. Może to właśnie wasz bohater będzie tak interesujący, że pozna go cała Polska. I znajdzie swoje miejsce w historii. Dajcie mu szansę, zasługuje na to.

By pomóc w pracy nad waszymi opowieściami, wyruszamy w Polskę, by uczyć pisania. Chcemy bohaterów pełnych życia, z krwi i kości. Takich, o jakich milczą podręczniki, a przecież dla was najważniejszych. Nasi dziennikarze Mariusz Szczygieł, Michał Nogaś i Włodzimierz Nowak zapraszają na warsztaty Akademii i poświęcą waszym opowieściom dużo więcej czasu niż akademicki kwadrans.

Termin nadsyłania prac: od 12 stycznia do 31 marca 2017 roku

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.