Słuchacze nadali mu dożywotnio tytuł Nadredaktora, a uczestnik "Szansy na sukces" nazwał go "bulbaskiem sympatycznym". Bez Wojciecha Manna polska radiofonia i telewizja byłaby inna, a przede wszystkim nudna.

Wojciech Mann wytrzymał rządy kilkunastu prezesów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Z mediami - obecnie już wyłącznie z nazwy - publicznymi pożegnał się ostatecznie trzy lata temu.

Lista jego zasług dla historii polskiej kultury, rozrywki, radiofonii i telewizji jest wyjątkowo długa. Oto nasza dziesiątka, czyli "the best of Mann".

1. Radiowy Sąd Najwyższy albo Nadredaktor

Każdy wie, jak wygląda redaktor Mann, każdy też przynajmniej raz w życiu słyszał jego aksamitny, kojący głos. Jako pierwsi zetknęli się z nim - wówczas ledwie 17-letnim - słuchacze Rozgłośni Harcerskiej. Przez blisko sześć dekad zmieniał radiowe studia, na jakiś czas opuścił radiową Trójkę, by wraz z Krzysztofem Materną założyć i prowadzić warszawskie Radio Kolor. Obecnie można go słuchać w poniedziałki, piątki i niedziele na antenie Radia Nowy Świat.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Sto lat, Nadredaktorze!
  już oceniałe(a)ś
  90
  1
  "Bardzo silnie uderzyłem się w twarz butlą tlenową. Nigdy by do tego nie doszło, gdybym nie zrobił sobie omyłkowo zastrzyku ze spirytusu. Przypuszczam, że spirytus podrzucił mi pielęgniarz Gniady z zemsty za to, że zamiast od bólu głowy, dałem mu na przeczyszczenie. Kiedy go czyściło, zrobiłem mu trepanację i napchałem do głowy gazet."
  @deathofmankind
  Pielęgniarz Gniady w wolnej Polsce zrobił karierę jako minister Czarnek?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Jeszcze wielu krążków do odtworzenia na antenie, zdrowia i wszelkiej pomyślności Panu Mannu... Tak przy okazji, czy ktoś wie albo pamięta, jaki numer Stonesów otwierał jako dżingiel Radiomanna?
  @lodowkowy_wojownik
  solowy Mick Jagger - Throwaway
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Gratuluję znalezienia swojego miejsca na ziemi, życzę 100 lat i dziękuję za ostatnie 40 lat mojego uśmiechania się :)
  już oceniałe(a)ś
  38
  1
  Dużo zdrowia!
  już oceniałe(a)ś
  36
  1
  Dla mnie Pan Wojtek to taki trochę "radiowo-telewizyjny" ojciec: kształtował moje poczucie humoru, poniekąd gust muzyczny i ironiczny dystans do świata. Radio było od zawsze a w TV pierwsze zauroczenie to "Mądrej głowie" a kilka lat później "ZCDCP". Później bywało różnie, już mniej oglądałem ale ogromny szacunek i sentyment pozostał.
  Człowiek-instytucja.
  już oceniałe(a)ś
  35
  2
  uwielbiam od zawsze
  już oceniałe(a)ś
  32
  1
  Je protestuję, ja jestem stary i ja pamiętam dla kogo Jacek Fedorowicz wymyślił w latach '70 tytuł "nadredaktor". To bardzo nieciekawa postać była (i nadal jest) i ja nie chcę, aby wspaniały p. redaktor Mann był z nią jakkolwiek kojarzony.
  @misio999
  Teraz to jest bardzo nieciekawa postać!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @WD10
  Zawsze był obrotowy- łączył propagandowe wazeliniarskie szopki noworoczne w tvp z takimi tekstami jak "Pokolenie" (wykonanie Jacek Kleyff).
  A teraz mu się obróciło tylko w jedną stronę.
  Mowa oczywiście o tamtym nadredaktorze, nie o WM, któremu 100 lat i dłużej!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0