Jak zobaczyłam te góry śmieci i poczułam zapach rozkładających się ubrań, to zrozumiałam, że świat nie może tak dłużej funkcjonować - mówi działaczka Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, która organizuje alternatywę dla Black Friday.

Zamiast zakupowego szaleństwa w Black Friday/Czarny Piątek możesz odnowić swoje buty, nauczyć się domowego kompostowania i gotowania w duchu zero waste. A to wszystko na warsztatach Laboratorium Dobrej Konsumpcji, które organizuje Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie.

Black Friday, 25 listopada

Rozmowa z Joanną Sawicką-Gajin z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak zwykle przerzucanie winy na konsumenta. Jako konsument nie mam wpływu na to, że coca cola pakuje w plastik, a nie szkło oraz na to, że giganci odzieżowo szyja w Bangladeszu, a nie w Łodzi. Zarabiam nieco powyzej średniej krajowej, coś muszę nosić i jeść. Dziękuję za antykonsumpcyjne rady, proszę doradzac producentom.
  @kadanka
  100 % racji.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  No fajnie- artykuł wypuszczacie 24.11, a na warsztaty można było zapisać się do 20.11.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Jeszcze trochę porządzi dojna zmiana a doprowadzi nas do takiej biedy ze kupienie czegokolwiek będzie dużym wydarzeniem. Żadne warsztaty nie będą potrzebne
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jako konsumenci mielibyśmy duży wpływ, tyle że mamy problem z samoorganizacją.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  "nakręcają na coś, czego bez przeceny byśmy nie kupili"

  W Polsce z szaleństwa zakupów najskuteczniej leczą same sklepy. W większości przypadków black friday to ordynarna ściema.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Aha! Ciocia dobra rada. Kolejna.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0