Twórca telenoweli w TVP Kurskiego, wspólnik kuzyna Kaczyńskiego i producent reklam SKOK - to on wnioskował o blisko 14 mln zł na multimedialny projekt w konkursie zleconym przez ministra Czarnka. Wniosek rozpatrzono pozytywnie.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o planach multimedialnej kontrofensywy ministra edukacji Przemysława Czarnka. Teraz wiadomo już, kto ma wyprodukować specjalną platformę multimedialną i materiały wideo do edukowania młodzieży, oparte m.in. na programie nowego przedmiotu historia i teraźniejszość.

Czarnek walczy o młodzież

W tygodniku braci Karnowskich minister Czarnek zapowiedział 12 września nowe wysiłki na odcinku mediów: „Zdaję sobie sprawę, że młodzi ludzie nie oglądają telewizji, są na platformach streamingowych. Dlatego zleciłem Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju konkurs za 30 mln zł na produkcję kilkuset krótkich, czterominutowych filmów o tematyce historycznej, ekonomicznej i kulturowej, które będą zamieszczane i promowane na platformach streamingowych".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak zajumać 14 milionów zgodnie z prawem - porad udziela minister Czarnek.
  @bombadil.w.locie
  "Na nową platformę VOD Narodowego Centrum Badań i Rozwoju chce wydać 7 mln zł, na materiały na nią - kolejne 22 mln zł."
  Razem 29 milionów.
  Dotacja 30 milionów, a ten pozostały milion to w czyjej kieszeni?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Ta dziwna informacja powinna być w sekcji...ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..., czyli kryminalnej, a nie kultura, bo co to ma wspólnego z Kulturą?
  Czego tym mafiosom z dżondirów życzę, Wasza Jagusia
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  Gang Swojaków
  @david_brent
  Fundacja Wspierania Kuzynów i ich Kolegów
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Co tam dla Czarnka jakieś głupie 3o baniek? za te pieniądze można by wybudować ok. stu mieszkań i wynająć niezamożnym rodzinom? ale lepiej wydać na propagandę, która jest bezcenna!
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  KUZYN KACZYŃSKIEGO ZWANY TABORETEM RAZEM Z KOLESIAMI ze swojej mafii Mikołajczakiem i pewnie hoflikiem szykują skok na kasę. Trzeba się jakoż zabezpieczyć przed zmiana władzy. A ten projekt jest zwvczajnie na ch.....
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Zwycięzca mógł być tylko jeden. Dodatkową kwestią jest przekonanie, że szkoła i nauczyciele nie wystarczą i niezbędna jest w takim czy innym kształcie propagandowa ofensywa...
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  A jak tam pisowski Twitter czy też może Facebook, czyli niejaka albicla od nijakich sióstr kremlowskich... znaczy Karnowskich?
  @antipatiko
  Tak samo, jak 3 miliony mieszkań i komunikacja autobusowa poza miastami.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Rodzina na swoim (albo naszym) c.d.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0