Czy jesteś jeszcze intelektualistą? Czy już politykiem? I po co właściwie wziąłeś tę robotę? Pytam Mateusza Matyszkowicza, nowego prezesa TVP.

Szanowny Mateuszu!

Serdecznie gratuluję Ci wyboru na prezesa zarządu Telewizji Polskiej SA. Od kilkunastu dni, które minęły od odwołania twojego eksszefa Jacka Kurskiego oraz Twego awansu, czytam o Tobie, a na zdjęciach towarzyszących artykułom podziwiam burzę loków, które efektownie opadają na imponującą brodę. Aż szkoda, że nie jesteś z przeciwnej opcji ideologicznej – pięknie wyglądałbyś na sztandarze z Marksem i Engelsem! Ale tak serio, broda to, jak wiadomo, symbol mądrości i roztropności. Te z pewnością będą Ci teraz potrzebne.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nooo... podejrzana sprawa, siedzieć na leżaczku w cieniu tęczy na Zbawixie z butelką kraftowego piwa w dłoni. Nie dziwię się już, że Kaczyński upupiał Matyszkowicza przez całe 2,5 godz. Biedny Pereira pewnie przechodził przez to samo, a patrzcie, jak fajnie robi z siebie kretyna w TVP.
  już oceniałe(a)ś
  54
  1
  Dobry tekst, gratulacje dla autora. Boję się tylko, że niewiele zmieni.
  @Fredro
  Jak to dobry. Facet siedzi w szambie od lat a tu pytanie, czemu wziąłeś robotę naczelnego szamba. Mam odruch wymiotny.
  już oceniałe(a)ś
  10
  3
  @kabo
  Celny i dobrze napisany. Jak cię mdli od liter, to oglądaj telewizję.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  "Czy jesteś jeszcze intelektualistą? Czy już politykiem? I po co właściwie wziąłeś tę robotę?"

  O, o, o! Mogę odpowiedzieć za adresata?

  Odp. 1: Oczywiście, sam siebie uważam za intelektualistę, nawet niedoścignionego. Mądrzejszego od tego liberalnego ścierwa.

  Odp. 2: Skądże. To, że bezdyskusyjnie wykonam polecenia najbardziej plugawego polityka w historii Polski wcale nie oznacza, że jestem politykiem. Ja tylko wykonuję rozkazy.

  Odp. 3: Przy okazji prezesowania nawrócę ludzi na konserwatyzm. W końcu nikt nie musi wiedzieć o ustaleniach naszej grupki co do dalszego życia "po Kaczyńskim". Ludzie są głupi w swojej masie, trzeba nimi sterować by osiągnąć cel konserwatyzmu - kierowanie każdym aspektem życia innych.

  (Odp. 3a: Oraz kasa. Pieniądze są absurdalne.)
  "[J]ak się należy zachowywać (...): "Jak bohater romansu rycerskiego. Jak nie-Lenin. Łazić i gadać. Dużo gadać. Pić dobrą kawę. Czytać Ewangelię. Czytać klasyków filozofii i dobrą prozę. Tyrmanda, Bobkowskiego, Józefa Mackiewicza. Słuchać Purcella, ostrego rocka i disco polo"

  Co za klisza. Głowa solidnie osadzona we własnym zadku.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @pauleycz
  Przypuszczam, że padnie argument "Co prawda jestem sługą naszego Yaro Kim Una, ale moja propaganda nie będzie tak prostacka, jak za Kury. Powinniście się cieszyć i doceniać".
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Ten artykuł to chyba perły przed wieprze. Obym się mylił.
  już oceniałe(a)ś
  46
  0
  Nikt przyzwoity, nikt, nie przyjalby tej funkcji jak i zadnej innej w tym szambie. ..
  już oceniałe(a)ś
  44
  0
  To tylko kasa.
  @tix
  Dla samych pieniędzy to się można sprzedać dowolnej korporacji. Jak ktoś wybiera akurat faszystowski szmatławiec umoczony we krwi Adamowicza, uchodźców, ofiar zakazu aborcji czy napaści nacjonalistów i homofobów.. to jest zwykłym śmieciem a nie żadnym hipsterem czy intelektualistą.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  jeden pisowski szmaciarz wiecej
  już oceniałe(a)ś
  40
  2
  Znaczy się, że od teraz sasinizm będzie prądem filozoficznym?
  No nie mogę się doczekać :)
  już oceniałe(a)ś
  36
  1