O życiu księżnej Diany powstają filmy, ku jej czci buduje się pomniki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gdziekolwiek się pojawiła, witały ją tysiące ludzi. Była dla wielu Brytyjczyków symbolem elegancji i taktu, obok królowej Elżbiety jedyną postacią monarchii, którą darzono ciepłymi uczuciami. Mit szczęśliwego małżeństwa z księciem Karolem rozleciał się po kilku latach. W 1992 r. książę Karol i Diana zaczęli żyć w separacji. W 1997 r. rozwiedli się. 

Rozwód nie zmniejszył popularności Diany Spencer.  

Jej romans z synem właściciela najsłynniejszego londyńskiego domu towarowego Harrodsa, 41-letnim producentem filmowym Dodi al-Fayedem, odczytywano jako podświadomy bunt przeciwko brytyjskiemu establishmentowi. W ostatnich miesiącach życia Diana była ścigana przez fotoreporterów, którzy sprzedawali jej zdjęcia rozchodzącej się w milionowych nakładach prasie bulwarowej. Zmarła na skutek wypadku samochodowego, do którego doszło 31 sierpnia 1997 r. w Paryżu. Samochód wiozący ją i Dodiego al-Fayeda ścigali paparazzi. 

O życiu księżnej Diany powstają filmy, ku jej czci buduje się pomniki. Sprawdź, co o nich wiesz.

Rozwiąż quiz

Tu znajdziesz inne quizy kulturalne

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Sądząc po liczbie komentarzy chyba się nam już znudziło. Co roku to samo. Jak nie Diana, to Anna Przybylska. Dajcie już tym paniom spokój.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Aerykuł na plotek.pl
  Poprzedni komentarz trafny
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  To streszczenie tytułu występuje w charakterze artykułu?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0