Kiedy od nich wyszłam, byłam cała mokra ze stresu - mówi Renata Dąbrowska. To ona zrobiła wzorowane na fotografii Annie Leibovitz zdjęcie Wojtka Sawickiego i Agaty Tomaszewskiej. Ludzie przesyłają je sobie, pisząc: piękne, daje moc i nadzieję

Co oglądać i czytać, czego słuchać? Podpowiadamy i inspirujemy. Zapisz się na nasz kulturalny newsletter.

Kobieta ubrana w czarny golf i dżinsy leży rozluźniona, patrząc w obiektyw. Obok leży wtulony w nią mężczyzna. Obejmuje ją nogą, przysuwa czoło do jej polika. Intymny portret dwojga kochanków. Uwagę odwracają elementy mechaniczne – przyczepione do gardła i brzucha mężczyzny rurki. W kadr wdziera się urządzenie przypominające inhalator.

To zdjęcie zilustrowało artykuł Eweliny Burdy o Wojtku Sawickim i Agacie Tomaszewskiej, który ukazał się w „Tygodniku Powszechnym".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo Tygodnik Powszechny!
  @Grzybowski
  Brawo Wojtek i Agata, brawo Renata Dąbrowska, brawo "Tygodnik" !
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Gdy człowiek sobie uświadomi jak wiele osób na świecie cierpi..... smutno się robi. Młody, utalentowany chłopak, który powinien być zdrowy i silny.
  Dlaczego tak mało pieniędzy jest przeznaczanych na badania. Tyle miliardów jest po prostu wyrzucanych w błoto.
  @Mary Poppins 26
  dokładnie tyle środków i energii idzie na zbrojenia, po to żeby na tych konfliktach zbrojnych ktoś zarobił, ..ludzkość to ślepa uliczka ewolucji
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @Mary Poppins 26
  2 mld rocznie na Kurskiego i jego sługi
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  zdjęcie, sposób w jaki je wykonano (mam na mysli jego emocjonalny i etyczny wymiar) oraz historia przedstawionych osob ma w sobie coś niesamowitego, coś co wymyka się językowi. Bo jak można powiedzieć, ze to zdjęcie jest wspaniałe? A przecież ono jest wspaniałe!

  Natomiast bardzo krytycznie muszę odnieść się do praktyki Gazety Wyborzczej. Nie pokazują zdjęcia (bo jak się domyślam nie maja do niego praw?) tylko robią zrzut strony Tygodnika Powszechnego ?kradnąc? Tygodnikowi temat.

  Nie fajna praktyka, w gruncie rzeczy deprecjonująca te mądra fotografie. Posłużyła tutaj jako ?klickbajt?. Klikasz, wchodzisz bo twoje oko się zawiesiło na treści, która w pierwszym momencie nie bardzo mogłeś sobie jasno posortować. Klikasz, żeby zaspokoić swoją ciekawość. Klikając dajesz się złapać na haczyk. Niepodoba mi się takie podejście.

  Jeszcze raz powiem ze zdjęcie wspaniałe. Biegnę po drukowany egzemplarz Tygodnika!
  @ma_skora
  to prawda. jednak dzięki temu wiemy po co biec :)
  już oceniałe(a)ś
  12
  5
  @MaryPoppins
  A ja nie biegnę po tygodnik, ale cieszę się, ze znam teraz to zdjęcie i autorkę.

  Okładki gaZet czy tygodników bywają tematem i jest to zupełnie normalne.
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  @ma_skora
  Klickbajt? A może nawet klickmegabajt?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bardzo wzruszyło mnie to zdjęcie i uważam, że jest nadzwyczaj ważne, gdyż przełamuje kolejne tabu. Może powoli oswoimy się także z tematem miłości osób niepełnosprawnych i uznamy, że jest to coś ludzkiego i normalnego.
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  Miłość jest najlepszą rzeczą jaka się człowiekowi w życiu może zdarzyć. To zdjęcie jest piękne.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Alegoria nadziei na prawdziwą miłość.
  @KryskArt

  obietnica prawdziwego cierpienia
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Czy publiczne obnażenie ma nam pokazać poświęcenie kobiety? Czy próba zmiany sytuacji, jaką jest niewidzialność w życiu publicznym, wymaga obnażenia? Jaki tak naprawdę jest cel pokazania nagości? Czy bez obnażenia osoby OzN nie mogą "żyć po swojemu"? Czy ta sesja nie jest aby nadużyciem? Mam wiele pytań... I nie jest to hejterstwo, kibicuję tej Parze, kibicuję miłości. W tym przypadku mam jednak wątpliwości.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jakie tabu? To po prostu obrzydliwy ekshibicjonizm. Wszystko dla atencji i lajków na portalach dla kretynów.
  już oceniałe(a)ś
  3
  22