Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Informację o audycji Piotra Kaczkowskiego w Radiu 357 podał serwis wirtualnemedia.pl. Pogłoski te potwierdziło radio, które we wtorek o 12 udostępniło na Twitterze grafikę z nazwą audycji "Max 357".

Pierwsza audycja Kaczkowskiego zostanie wyemitowana 31 stycznia, w niedzielę o godz. 21, a więc o tej samej porze, w jakiej nadawany był „Minimax” – słynny program, który Kaczkowski prowadził przez lata w Trójce.

"Próba techniczna"

Piotr Kaczkowski, dziennikarz muzyczny, był jedną z twarzy radiowej Trójki. Współpracę z Polskim Radiem rozpoczął w 1963 r. Początkowo występował w audycji Witolda Pogranicznego "30 minut rytmu". Samodzielnie zadebiutował w audycji "Con amore", w której prezentował piosenki włoskie.

Przez lata prowadził wiele audycji – m.in. „Jazdę obowiązkową”, „Kiermasz płyt” czy „W tonacji Trójki”. Najważniejsza z nich to jednak autorski "Minimax", który prowadził od 1968 r. Audycja wielokrotnie zmieniała swój profil – zazwyczaj prezentowano w niej jednak klasykę rocka lub nowości płytowe. Program dorobił się wielu wiernych słuchaczy.

Kaczkowski latach 1998–2000 był dyrektorem Trójki.

19 maja 2020 r. dziennikarz wydał oświadczenie, w którym poinformował, że odchodzi z radia. Powodem było usunięcie z Listy Przebojów przez władze radia utworu "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika. Artysta krytykował w nim Jarosława Kaczyńskiego. Na znak protestu przeciwko cenzurze z radia odeszli najważniejsi dziennikarze i utworzyli radia Nowy Świat i 357.

W październiku Kaczkowski znalazł się wśród dziennikarzy Radia 357, które oficjalnie wystartowało 5 stycznia. W Radiu 357 możemy usłyszeć m.in. Marka Niedźwieckiego, Kubę Strzyczkowskiego czy Piotra Stelmacha.

Kaczkowski długo nie pojawiał się na antenie. Po raz pierwszy słuchacze mogli go usłyszeć dopiero w poniedziałek wieczorem. Kaczkowski poprowadził audycję "A teraz chwila muzyki…". Poinformował słuchaczy, że mają do czynienia z "próbą techniczną".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.