Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Ziemia obiecana" (tytuł oryginalny: „A Promised Land”) Baracka Obamy ukaże się w dwóch tomach. Światową premierę tomu pierwszego, w Penguin Random House, zaplanowano na 17 listopada 2020 r. Książka zostanie wydana jednocześnie w 25 językach.

Na polski wspomnienia 44. prezydenta USA przełoży Dariusz Żukowski. Książka ukaże się 12 marca 2021 r. nakładem Wydawnictwa Agora.

"Ziemia obiecana" Baracka Obamy

"Uczucie po skończeniu pisania książki jest jedyne w swoim rodzaju, a z tej jestem szczególnie dumny - pisze Barack Obama, zapowiadając książkę. – Przez ostatnie kilka lat rozmyślałem o swojej prezydenturze. W książce 'Ziemia obiecana' starałem się uczciwie zrelacjonować moją kampanię i okres spędzony na stanowisku prezydenta USA. Opisałem najważniejsze wydarzenia i stojących za nimi ludzi, przedstawiłem mój punkt widzenia na to, co zrobiłem dobrze, jak i na błędy, które popełniłem. Przedstawiłem też siły polityczne, gospodarcze i kulturowe, z którymi mój zespół i ja musieliśmy się wtedy mierzyć, a które wciąż oddziałują na nasz naród. Starałem się również przekazać czytelnikom osobisty wymiar podróży, którą odbyliśmy z Michelle przez te lata, oraz niezwykłe wzloty i upadki, które jej towarzyszyły".

Dalej Barack Obama pisze: "Książka ta zawiera również moje przemyślenia na temat tego, jak możemy zlikwidować podziały w naszym kraju w czasach ogromnego kryzysu i sprawić, by nasza demokracja wspierała każdego człowieka. Jest to zadanie, które nie będzie zależało tylko od prezydenta, ale od nas wszystkich – zaangażowanych obywateli. Mam nadzieję, że moja książka będzie nie tylko przyjemną lekturą, z której można wiele się dowiedzieć, lecz także zainspiruje młodych ludzi w całym kraju i na świecie, by przejęli pałeczkę, głośno wyrazili własne zdanie i odegrali rolę w tworzeniu lepszego świata".

Data publikacji drugiego tomu nie jest jeszcze znana. Szczegóły trasy promocyjnej prezydenta Obamy zostaną ogłoszone jesienią.

Barack Obama był prezydentem USA w latach 2009-17, był pierwszym Afroamerykaninem na tym stanowisku. Jego następcą został Donald Trump.

Książkę przed swoim mężem wydała już była pierwsza dama Michelle Obama. Książka "Becoming. Moja historia" ukazała się w Polsce w lutym 2019 r. również nakładem Wydawnictwa Agora.

<<Reklama>> Książki Baracka Obamy dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.