Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od 19 czerwca do 28 sierpnia możesz wziąć udział w konkursie na napisanie opowiadania kryminalnego, które będzie alternatywnym finałem "W głębi lasu".

Niech produkcja Netfliksa będzie Twoją inspiracją.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są tylko drogą elektroniczną - wraz z opowiadaniami należy przesłać je na adres mailowy wglebilasu@wyborcza.pl.

 

Zasady:

 1. W konkursie mogą rywalizować opowiadania o objętości do 20 tys. znaków (ze spacjami), napisane w języku polskim. 
 2. Do udziału zapraszamy osoby pełnoletnie, zdolne do podejmowania czynności prawnych. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę.
 3. Zgłoszenia wraz z opowiadaniem przyjmowane są TYLKO drogą elektroniczną.
  Należy je przesłać na adres mailowy wglebilasu@wyborcza.pl.
 4. Ostateczny termin nadsyłania prac to 28 sierpnia.

Jury:

Pięcioosobową kapitułę konkursową stworzą autorzy i redaktorzy "Gazety Wyborczej". Każdy juror wybierze z nadesłanych opowiadań pięć - jego zdaniem najlepszych, a całość czyli 25 opowiadań - przeczytają wszyscy członkowie kapituły.

Z 25 prac finałowych jury wybierze jedno opowiadanie, które wygra konkurs oraz 10 opowiadań, które otrzymają wyróżnienia.

Nagrody:

 1. Główna nagroda to 10 tys. złotych, ale to nie wszystko....
  Zwycięzca spotka się także z Harlanem Cobenem (w obecnej sytuacji będzie to spotkanie wirtualne), a jego opowiadanie zostanie opublikowane w jesiennym wydaniu "Książek. Magazynu do czytania" oraz w serwisie Wyborcza.pl. Otrzyma także roczną prenumeratę cyfrowego wydania "Gazety Wyborczej".
 2. Autorzy dziesięciu wyróżnionych prac otrzymają: roczny dostęp do serwisu Netflix, półroczną prenumeratę cyfrowego wydania "Gazety Wyborczej", a ich opowiadania opublikujemy na stronie Wyborcza.pl (jeśli wyrażą na to zgodę).
 3. Każdy uczestnik konkursu otrzyma miesięczną cyfrową prenumeratę "Gazety Wyborczej".

Nazwiska: zwycięzcy i osób wyróżnionych zostaną ogłoszone najpóźniej 16 października w serwisie Wyborcza.pl. 

[UWAGA! 28 sierpnia upłynął termin przysyłania zgłoszeń. Dziękujemy za udział w konkursie!]

Regulamin konkursu na opowiadanie kryminalne

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.