Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wdechy przyznajemy już po raz 16. Nagradzamy artystki i artystów związanych z Warszawą lub jej poświęcających swoje działania. Doceniamy miejsca, które zmieniają nasze miasto i trzymają poziom. Wybieramy najistotniejsze wydarzenia. Wdechy odbierali m.in. Magdalena Cielecka, Dorota Masłowska, Krystyna Janda, Roman Gutek, Robert Więckiewicz, Paweł Sołtys. Nagrodziliśmy m.in. Pożar w Burdelu, Big Book Cafe, Nowy Teatr, Pardon, To Tu i serial „Ślepnąc od świateł”.

Kto odbierze Wdechy w tym roku, przekonamy się 7 lutego. Laureatów wyłoni redakcja „Co Jest Grane 24”, ale na swoich faworytów mogą też zagłosować - poniżej - czytelnicy. Na głosy czekamy do 31 stycznia!

Wdechy 2020. Wydarzenie roku:

Koncert Dawida Podsiadły i Taco Hemingwaya na Stadionie PGE Narodowym

28.09.2019, koncert Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya na PGE Narodowym28.09.2019, koncert Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya na PGE Narodowym Maja Piskadło

Zarezerwowany dotychczas dla takich gwiazd jak Ed Sheeran czy Metallica, tym razem Stadion Narodowy wypełnił się fanami muzyki dwóch zuchów muzyki polskiej. Za zdobycie koncertowego ośmiotysięcznika i to w doskonałym stylu.

Wystawa „Daniel Rycharski. Strachy” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą

Wystawa 'Daniel Rycharski. Strachy'Wystawa 'Daniel Rycharski. Strachy' Muzeum Sztuki Nowoczesnej / Daniel Rycharski

Za twórcze zbliżanie odległych światów: konserwatywnej wsi polskiej i LGBT.

Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” w muzeum Polin

Wystawa 'Daniel Rycharski. Strachy'MACIEK JAŹWIECKI

Za mądrą rozmowę z dziećmi. Wystawę obejrzało 60 tys. osób, a Muzeum Polin zostało za nią nominowane do prestiżowej nagrody Children in Museum Award 2019 jako jedno z sześciu muzeów na świecie.

Banany przed Muzeum Narodowym

Jedzenie Bananów przed Muzeum NarodowymJedzenie Bananów przed Muzeum Narodowym Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

Akcja społeczno-kulturalna w obronie wolności sztuki, która pokazała, że warszawiakom i warszawiankom zależy na kulturze i w jakimś stopniu przyczyniła się do odwołania dyrektora Muzeum Narodowego Jerzego Miziołka.

„Diabły” w Teatrze Powszechnym

Spektakl 'Diabły' w reżyserii Agnieszki Błońskiej w Teatrze Powszechnym w Warszawie.Spektakl 'Diabły' w reżyserii Agnieszki Błońskiej w Teatrze Powszechnym w Warszawie. < psooya >

Mocny głos kobiet w teatrze. Za dowcipne przedstawienie z pogranicza politycznego manifestu, brawurowego feministycznego kabaretu i ostrego aktywistycznego performance’u.

Zagłosuj też na CZŁOWIEKA ROKU

Zagłosuj też na MIEJSCE ROKU

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.