Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ten szczyt ekspercki będzie bezpłatny i otwarty dla publiczności. Każdy może w nim uczestniczyć, przysłuchując się dyskusji i zadając ekspertom pytania.

Zaczyna się w poniedziałek 23 marca. Transmisja rozpocznie się o godz. 7 rano naszego czasu w studio w Nowej Zelandii, a następnie głos i obraz przekazywane będą kolejno do Japonii, Niemiec, Chin, Kanady, Indii, Polski, Francji, Portugalii, Brazylii i USA.

W nowozelandzkim studiu, które rozpocznie dyskusję, spotkają się mikrobiolożka i specjalistka od chorób zakaźnych Siouxsie Wiles z Uniwersytetu w Auckland oraz David Murdoch, epidemiolog z Uniwersytetu Otago. W japońskim studiu będą m.in. David Saladik, architekt zajmujący się projektami w krajach rozwijających się, a także Sara Roversi - projektantka żywności przyszłości. Z Niemiec głos zabiorą Bart de Witte, ekspert od cyfrowej transformacji służby zdrowia, i Mazda Adli, psychiatra, specjalistka od stresu i strachu. W Chinach o pandemii będą rozmawiać m.in. Rich Rusder i Anand Padmanabhan, specjaliści od edukacji szkolnej i technologii e-learningu.

W studiu w Kanadzie zasiądą Ryan Merkley z fundacji Wikimedia, b. szef organizacji non profit Creative Commons, promotor otwartego dostępu do treści internetowych, ale także dr Dunan Rozario, szef chirurgii w Halton Healfcare zajmujący się przyszłością opieki medycznej.

We Francji w szczycie weźmą udział prof. Frédéric Bizard, ekonomista specjalizujący się w ochronie socjalnej i kwestiach zdrowotnych, a w Portugalii - Onício Neto, epidemiolog (promotor takiej transformacji służby zdrowia i epidemiologii, aby były w większym stopniu niż dziś oparte były na cyfrowej analizie danych), ale także Alex Lightman, specjalista od kryptowalut. W Brazylii będą specjaliści od diagnozowania chorób zakaźnych.

Kto będzie w polskim studiu szczytu Boma COVID-19?

Polskie wirtualne studio rozpocznie przekaz w poniedziałek o godz. 17, dyskusja będzie trwała dwie godziny. Nosi wstępny tytuł: "Reinventing Our World: how to strenghten our products, schools, hospitals and society?" (Wymyślanie świata na nowo: jak wzmocnić nasze produkty, szkoły, szpitale i społeczeństwo?”).

Głos zabiorą:

1. Agnieszka Gaczkowska, lekarz, koordynator badań klinicznych i ekspert ds. zdrowia publicznego Unii Europejskiej. Wcześniej pracowała jako teaching fellow w dziale Medicine and Neuroscience w Singularity University będącym częścią NASA Ames Research Park w Mountain View i była odpowiedzialna za projekty medyczne skupiające się na nowych technologiach.

2. Robert Mołdach, prezes Instytutu Zdrowia i Demokracji, ekspert ochrony zdrowia i dialogu społecznego.

3. Kacper Nosarzewski jest partnerem w firmie 4CF i członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością. Doradza w dziedzinie foresightu strategicznego instytucjom międzynarodowym, takim jak UNESCO, UNDP oraz przedsiębiorstwom i organizacjom pozarządowym. Jego firma 4CF w ubiegłym roku opracowała na zamówienie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju raport o scenariuszach przyszłości dla Polski na lata 2030-50. Jeden ze scenariuszy oparty był na symulacji świata, przez który przeszła pandemia, zbierając żniwo setek milionów ofiar.

4. Audrey Scott i Dan Noll, którzy prowadzą jeden z najbardziej popularnych na świecie blogów podróżniczych.

5. Luca Mannucci, specjalista ds. inwestycji z bogatym doświadczeniem w zakresie inwestycji typu venture capital, obecnie pracujący dla włoskiej grupy Banca Sella Holding. Poprzednio w Media Digital Ventures (Barcelona) i JP Morgan (w Londynie i Mediolanie).

6. Aga Szóstek, specjalistka w dziedzinie user experience, zajmuje się projektowaniem doświadczeń i wsparciem strategicznym dla zespołów projektowych i działów innowacji.

7. Atish Gonsalves, technolog społeczny, przedsiębiorca, dyrektor ds. globalnej innowacji w Humanitarian Leadership Academy z siedzibą w Londynie. Ma doświadczenie w programowaniu, sztucznej inteligencji i ich zastosowaniach edukacyjnych.

Jak wziąć udział w szczycie Boma COVID-19?

Live stream, czyli bezpośredni obraz konferencji, będzie dostępny w dwóch miejscach:

  1. Na stronie WWW Boma Global.
  2. Na stronie Facebooka lokalnych przedstawicieli Boma. W Polsce pod tym linkiem.  

Co ważne, na stronie facebookowej widzowie będą także mogli zadawać pytania do panelistów polskiej oraz zagranicznych sesji wydarzenia. Przekaże je moderatorom w imieniu publiczności zespół Boma.

Listę prelegentów - na bieżąco aktualizowaną - można sprawdzić na stronie Boma.

Całość konferencji odbywa się po angielsku, również polska sesja.

Gospodarzem całego szczytu jest międzynarodowa organizacja Boma, a w Polsce - Boma Poland w partnerstwie z Wyborcza.pl.

Boma PolandBoma Poland 

Boma Poland to lokalny partner międzynarodowej organizacji Boma (założonej w 2018 roku), która działa w 12 krajach, a jej misją jest dzielenie się wiedzą na temat tego, jak odpowiedzialnie współtworzyć przyszłość biznesową, społeczną, kulturalną, techniczną i naukową w obliczu rewolucji technologicznej i wyzwań zmieniającego się świata.

Czytaj też: Serwis specjalny "Wyborczej" na temat koronawirusa

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.