To sądy Izraela, a nie domniemani wrogowie państwa, są głównym obiektem ataku ze strony nowego rządu Benjamina Netanjahu. Determinację, by się z nimi rozprawić, wzmogła sprawa zdymisjowanego ministra Arjego Deriego.

Izraelska prokurator generalna zaprzeczyła w poniedziałek, jakoby zamierzała zażądać, by premier Benjamin Netanjahu z Likudu zawiesił sprawowanie swej funkcji, by w ten sposób uniknąć fundamentalnego konfliktu interesów. Wcześniej przywódcy rządzącej koalicji wystosowali do pani prokurator pismo, w którym ostrzegali, powołując się na doniesienia o tym w mediach, by nie stawiała takich żądań: „Oznaczałyby one zamach stanu… i pozbawione byłyby choć cienia praworządności".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jakbym czytał o pisowskiej Polsce... Prawacy na całym świecie są jednakowo szurnięci.
  już oceniałe(a)ś
  18
  2
  Każdy ma swojego prezesa z Żoliborza.
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  Dzień dobry panie Konstanty. Prosimy o więcej i regularnie :)
  @RyoIshizaki
  Racja!
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @RyoIshizaki
  Dziękujemy i prosimy częściej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  czyli możliwy jest faszyzm w Izraelu
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  Prawdę powiedziawszy, to współczesny Izrael staje się być tym, przed czym bronili jego lud uhonorowani drzewkami pokoju w Yad Vashem. I tym bardziej (natrętne już) tłumaczenia izraelskich Kaczyńskich, że polityka silnej ręki jest jedynym sposobem uniknięcia zapchnięcia Izraela do Morza Śródziemnego przeistaczają się w jedyną odpowiedź na wszystko (!), tym bardziej jasnym staje się to, że nie idzie już o obronę Izraela przed wrogiem zewnętrznym (przynajmniej nie w takiej skali jak dotąd), ile o bezwzględną (mającą już cechy wojny domowej) wewnętrzną walkę o władzę i konfitury z tym związane. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest gigantyczny exodus nastawianych liberalnie młodych Izraelczyków, których wygania za swojego kraju korupcja, drożyzna, a przede wszystkim zgniłe, przesycone fundamentalistyczną ultra-religijnością (sojusz ołtarza i tronu) powietrze, którym nie da się już oddychać...
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  W/g prawicowych schematow Zydzi sa i dobrzy i zli- ci tam sa dobrzy a ci u nas zli
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Ktoś w Izraelu, podobnie jak w Polsce ten rząd popiera.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  To jest kaczyzm-ziobryzm w czystej postaci. Nie chce się wierzyć.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0