Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Włodzimierz Pac pracę w Polskim Radiu rozpoczął w latach 90. XX wieku. Był korespondentem na Białorusi i w Rosji. Zmarł w piątek w Mińsku w wieku 54 lat. Wiadomość tę przekazała Informacyjna Agencja Radiowa, a potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

- "Utrzymywał kontakty z białoruską opozycją i z Polakami na Białorusi, uczestnicząc z mikrofonem Polskiego Radia w organizowanych przez nich inicjatywach. Relacjonował obchody podtrzymujące polskość i uroczystości upamiętniające Polaków i Białorusinów prześladowanych przez reżim komunistyczny" - czytamy w komunikacie IAR.

Piotr Pogorzelski, współpracownik portalu "Biełsat po Polsku" i autor podcastu "Po prostu Wschód", informację o śmierci Włodzimierza Paca nazwał "bardzo smutną wiadomością". - "Mój kolega i wyjątkowo dobry, życzliwy i ciepły człowiek, o otwartym sercu, profesjonalny dziennikarz, człowiek instytucja" - napisał Pogorzelski na Twitterze.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.