W USA przed senacką komisją spraw zagranicznych odbyło się przesłuchanie kandydatów na ambasadorów. Kandydatem na ambasadora w Polsce jest Mark Brzezinski, syn Zbigniewa, doradcy kilku prezydentów USA, słynnego dyplomaty. Podczas przesłuchania przypomniał on o swoich polskich korzeniach, podkreślił też wagę niezależnych mediów i demokracji, wspominając sprawę ustawy medialnej, Wyborczą oraz TVN24.

Nominowany przez prezydenta Joego Bidena Mark Brzezinski odpowiadał na pytania członków komisji spraw zagranicznych amerykańskiego Senatu. To ich ocena jest warunkiem objęcia przez dyplomatę placówki w Warszawie.

Podczas przesłuchania przez Komisję Mark Brzezinski podkreślił swoje korzenie, mówiąc m.in., że w jego rodzinie sformułowania "niech żyje Polska" i "jeszcze Polska nie zginęła" miały wielkie znaczenie, rozumiane jako "przywiązanie do wartości i wolę walki o ich obronę". O ojcu mówił też w kontekście swojego doświadczenia dyplomatycznego, choć podkreślał, że jego doświadczenie zawodowe - w jego ocenie - poświadcza przygotowanie do pełnienia funkcji ambasadora.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  No to pissuardzi mają problem. Komucha z niego nie zrobią, trudno też mu zarzucić nieznajomość polskich uwarunkowań a słodkiej współpracy z narodowymi bolszewikami też nie będzie.
  @arawin321
  Koniec świata. Troll arawin przyznał wreszcie, że Polska to 100-procentowa dyktatura, tak jak Arabia Saudyjska i Egipt.
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  @arawin321
  widzisz arawin na tym polega polityka globalna
  sa rozne grupy krajow
  wciaz traktujemy Polske jak kraj cywilizowany - glownie z powodu czlonkostwa w UE i istnienia opozycji ... ale ta pozycja laczy sie z pewnymi wymaganiami
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  Oj to pis mu nie da żyć. Tak jak marszałkowi senatu.
  Już szukają na niego haków cztery pokolenia wstecz.
  @RandomDot
  Nie wiesz, o kim piszesz, prawda?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jest problem. Ani z niego zrobić Żyda, ani Niemca, ani geja. Ale zawsze można wytknąć mu Czecha.
  @lege-artis.1
  cykl programów w tvpis, ze inspirował lobby antywęglowe w Turowie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Panie Marku, czekamy!!!
  już oceniałe(a)ś
  37
  2
  ?Sojusznicze wartości??to se ne wrati, panie Havranek. Teraz na topie jest populizm, bazujący na trollingu, a zadaniem trolla jest zniszczenie przeciwnika na wszelki sposób: hejtem, sardonicznym śmiechem, szantażem, fałszywym oskarżeniem. Dlatego, kiedy pis mówi o dialogu, jedni dają drapaka, drudzy zaś oglądają się za siebie, czy już ktoś nie chce im wbić noża w plecy. Taki mamy klimat. A Rosja?centrum światowego trollingu i populizmu, w swojej propagandzie ?grzeje? lata 30. XX w., z Hitlerem i Mussolinim, a nie lata 80. (dekada triumfu Solidarności), kiedy im się część sowieckiego bloku wymykała z rąk.
  @real_nick
  Smutne, ładnie zawarte w słowa.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @real_nick
  przeceniasz rosje
  trolling dziala tylko na krotka mete i tylko na niektorych
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Banda pisowska depcząca jakiekolwiek prawo wewnetrzne w Polsce, OŚMIESZYŁA POLSKĘ na ZEWNĄTRZ na LATA !!!. Obsikany i obsypany łupieżem "naczelnik" z przewagą swoich włosów z dziórek nosowych i wspierających swój "podejrzany niemęski wzrost" z aktywności wyrastających włosów z uszu", które niczego nie słuchają, podniecający swoich wyborców wkładając dwa rózne buty właśnie reprezentuje to co w ciągu ostatnich lat stworzył : Polskę z ktorej w EUROPIE wszyscy sie SMIEJĄ !!!. Tak wstawał z Polską z kolan, że jemu jego własne kolano zazgrzytało i potrzebowało chirurgii (pod specjalnym nadzorem ) a następne czeka na swój termin. Tak walczy z LGBT swoją nienawiścią jak kiedyś (będąc oczywistym homoseksualistą , to nie powód do potępienia) miał przyjemność będąc seksualnie z mężczyzną. Powala tylko HIPOKRYZJA TEGO CZŁOWIEKA !!!.
  Czy da się wierzyć takiemu S....YSYNOWI który ZAWSZE !!! KŁAMIE ABY WYGRAĆ ???.
  Powinniśmy mu pozwolić przeprosić po polsku, ... bo on oprócz języka kłamstwa i marnego j.polskiego innej wymowy nie zna !!!. Czy taka ludzka "marna nicość" ma szansę wejść do polskiej historii - BĘDZIEMY SIE W NASZEJ HISTORII WSTYDZIĆ PANA, p. Kaczynski...
  już oceniałe(a)ś
  24
  1
  Wolność prasy. Pluralizm prasy i partii politycznych. I przede wszystkim obywatele, będący właścicielami jakiegoś majątku. Nieruchomości, przedsiębiorstwa w którym pracują. Chcemy silnej demokracji w Polsce? Budujmy społeczeństwo obywateli-wlascicieli. To rewers komunizmu, który postuluje zniesienie własności prywatnej i turbokapitalizmu promującego ogromną stratyfikację majątkową.
  już oceniałe(a)ś
  21
  2
  Już słyszę (i widzę) to ujadanie PiSowskiej ***** kiedy zjawi się w Polsce . . .
  już oceniałe(a)ś
  14
  1