Stacja podjęła decyzję po ujawnieniu przez prokuraturę kolejnych informacji o roli znanego gospodarza wieczornego programu w wykuwaniu obrony byłego gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo przed oskarżeniami o molestowanie seksualne.

Decyzja kierownictwa CNN to odpowiedź na ujawnienie przez biuro prokuratorki generalnej Nowego Jorku Letitii James nowych dokumentów, które rzucają światło na pomoc zapewnianą starszemu bratu przez 51-letniego Chrisa Cuomo. Zdaniem krytyków gospodarz popularnego programu "Cuomo Prime Time" wyszedł z roli dziennikarza i pogwałcił reguły zawodowe.

W sierpniu biuro James ogłosiło raport wyliczający co najmniej 11 przypadków molestowania kobiet przez 63-letniego gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo. Po lawinie krytyki - m.in. ze strony prezydenta Joego Bidena, nowojorskich kongresmenów i gubernatorów sąsiednich stanów - polityk Demokratów ustąpił wówczas ze stanowiska, które zajmował od 2011 r.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zawsze może wyemigrować do Polski. Kurfizja z pocałowaniem ręki weźmie takiego fachmana od zakopywania rodzinnych brudów. Rodziny pisowskiej brudów.
  @krynolinka
  Nie wezmie - on jest gejem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @hardy
  Spales z nim? On ma rodzine.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0