Ciągle nie wierzę, w to, co się stało. Nigdy nie pomyślałabym, że można w taki sposób wygrać milion dolarów - mówiła Shelly Wyramon, amerykańska nauczycielka, która wygrała główną nagrodę w loterii szczepionkowej w Karolinie Północnej.

Wyramon, nauczycielka z 20-letnim stażem z liczącego ponad 200 tys. mieszkańców miasta Winston-Salem, na szczepienie przeciwko koronawirusowi poszła razem z mężem.

– Zdecydowałam się zaszczepić, bo mamy starszych rodziców. Chcę spędzać więcej czasu z ludźmi, których kocham. Poza tym uwielbiam uczyć dzieci – mówiła. Gdy organizatorzy stanowej loterii szczepionkowej przekazali jej wiadomość, że wygrała główną nagrodę - czek na milion dolarów - nie chciała w to uwierzyć. Przekonała ją dopiero stanowy sekretarz Karoliny Północnej Mandy Cohen, która zadzwoniła, by jej pogratulować.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nasi górale to by dopłacili, żeby ich tylko nie szczepić.
  @ptasznik
  Nie widzę problemu. Trzeba wziąć od nich te pieniądze, przydadzą się na leczenie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @ptasznik

  Rezim w Waszyngtonie płaci nauczycielom głodowe stawki, jak w McDonaldzie,
  wiec pieniądze sie przydadzą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  Ok, ale to są publiczne pieniądze. To jest tak jakby państwo dopłacało do szczepień. To może już lepiej dać każdemu szczepiącemu się po 100 dol.? Myślę że efekt mobilizujący byłby lepszy.
  @tokowirowka
  Czy jest moralnie ok żeby brać milion publicznych pieniędzy za zaszczepienie się które i tak dostajesz na koszt podatnika?
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @tokowirowka
  Państwo już dopłaca do szczepień nieporównanie więcej. Szczepionki nie są darmowe dla państw, a dla szczepionych już tak.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  istan hapening- a korporacje produkujace szczepionki zarabiaja- miliardy-kabaret goni zycie-zycie jest kabaretem
  już oceniałe(a)ś
  3
  12