Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wśród tematów, które zaplanowano na czas spotkania, znalazła się kwestia dalszej integracji Rosji i Białorusi oraz porwanie samolotu Ryanaira z Romanem Protasiewiczem i Sofią Sapiegą na pokładzie.

W trakcie otwartej dla mediów części spotkania Władimir Putin opisał, jak widzi dalszą integrację obydwu państw. - Ważne, żeby to robić konsekwentnie, bez pośpiechu, etapami, tak żeby każda ze stron zadbała o własne interesy - powiedział.

Aleksander Łukaszenka na spotkanie przybył z teczką. Jak wyjaśnił, są w niej dokumenty dotyczące lotu Ryanaira zmuszonego do lądowania w Mińsku. - Ma miejsce próba rozkołysania sytuacji [na Białorusi] do poziomu z sierpnia minionego roku - powiedział.

 

W trakcie spotkania planowane było także podjęcie tematu Sofii Sapiegi, Rosjanki, którą białoruskie służby zatrzymały wspólnie z jej partnerem i byłym redaktorem białoruskiego opozycyjnego kanału informacyjnego Nexta.

Do czasu powstania tego artykułu spotkanie wciąż trwało.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.