Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ale to nie znaczy, że nie trzeba próbować – pandemia koronawirusa boleśnie przypomniała nam, że we współczesnym, zglobalizowanym świecie nie ma już czegoś takiego jak „bliżej” i „dalej”. Wystarczyło, by ktoś w Chinach poszedł na zakupy, by pół roku później w Helsinkach windę trzeba było wzywać łokciem.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć newsletter „Świat w 5 minut”. To produkt, w którym co tydzień przybliżymy najważniejsze wydarzenia na świecie, i to niekoniecznie oglądając się na Polskę.

Oczywiście nadal będziemy śledzić brexit i negocjacje umowy Londynu z Brukselą, ale równocześnie chcemy dać Państwu jeszcze jedno okno na świat – od demonstracji Black Lives Matter w Portland, przez przebieg COVID-19 u prezydenta Brazylii, po rosnące napięcia wokół Hong Kongu, będące częścią szerszego procesu znajdowania przez chińską superpotęgę jej miejsca na globalnej scenie politycznej.

Będziemy podróżować z Berlina przez Nowy Jork do Sankt Petersburga i z Helsinek przez Buenos Aires do New Delhi. Zapraszamy do udziału w tej podróży.

"Świat w 5 minut" - zapisz się na nowy newsletter

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.