Wciąż do końca nie wiadomo kto do kogo strzelał w czwartkowy poranek w Kijowie, gdy zginęło kilkadziesiąt osób, kilkaset zostało rannych. Deputowana prezydenckiej Partii Regionów mówiła w piątek w parlamencie o nagraniu, na którym widać snajpera strzelającego wpierw do demonstrantów, a później do Berkutu. Tego materiału nie udało nam się znaleźć, ale prezentujemy inne, które nie pozostawiają wątpliwości - w Kijowie strzelali snajperzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas czwartkowych starć siły specjalne wysłane na ulice Kijowa przez władze użyły zarówno broni snajperskiej, jak i karabinów Kałasznikowa. Ostrzeliwały z nich oddziały samoobrony Majdanu uzbrojone w blaszane tarcze, drewniane pałki i koktajle Mołotowa. Widać to na poniższym nagraniu.

To kolejne nagranie dokumentujące użycie karabinów snajperskich i kałasznikowów.

To jedno z najsłynniejszych nagrać z czwartkowych starć - widać na nim oddziały samoobrony Majdanu, które wpadły pod ostrzał Berkutu lub oddziałów specjalnych. Mężczyźni chronią się przed kulami za blaszanymi i drewnianymi tarczami, kilku z nich zostaje rannych.

Dziennikarze różnych mediów donoszą o snajperach, którzy strzelają z hotelowych okien. Takie strzały zarejestrowała ekipa telewizji BBC. Jej reporter twierdzi, że widział strzelca w hotelowym oknie. Na głowie miał zielony hełm - taki sam, jakie noszą oddziały samoobrony Majdanu.

Również na tym nagraniu widać oddziały samoobrony Majdanu, które strzelają z karabinów z celownikami snajperskimi. Korzystają jednak z broni myśliwskiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Co za skończeni idioci to piszą. Ostatni gośc strzela z wiatrówki!!!
już oceniałe(a)ś
10
3
Podobnie było m.in. w Wenezueli w 2002 i obecnie, w 2011 w Libii a potem w Syrii...
już oceniałe(a)ś
8
2
Na ostatnim filmiku gość w hełmie z emblematem czerwonego tygrysa strzela z wiatrówki! Z wiatrówki! Barany! Nie kazda rzecz z wygląd karabin jest karabinem i nie każda rzecz, na której założono celownik optyczny jest snajperką! To jest zwyczajna zabawka, a ustrzelić może co najwyżej gołębia!
@123nowak Idioto, banderowcy zastrzelili 10 milicjantów i chyba nie z wiatrówki do nich strzelali!
już oceniałe(a)ś
0
4
@kresowiakgrodno Nie wiem z czego zastrzelono milicjantów, ale na filmiku jest ewiedentnie wiatrówka i nic na t nie poradzę!
już oceniałe(a)ś
1
0
to na pewno rosyjskie snajperzy tacy mordercy są wychowany tak nazywany mordy ryj
już oceniałe(a)ś
1
0
z wiatrówki też zabije.
@wicek77 Pewnie, nawet z procy
już oceniałe(a)ś
0
0
Niech znajdą ludzi, którzy strzelali, przecież nie działali w próżni. Jeśli nie mogą ich znaleźć to znaczy, że władza nie funkcjonuje.
już oceniałe(a)ś
3
2
Przewiduję koniec Janukowycza w stylu rumuńskim. Nie zmieni to niestety doli Ukraińców którzy będą żyli w biedzie przez dziesięciolecia
@zasadniczook Ceasescu sprzatneli jego wlasni kumple, by nie mogl ich wsypac. Jak powszechnie wiadomo, za eskalacje protestow odpowiedzialni sa prowokatorzy, ktorzy od polowy roku 1989 penetrowali scene mozliwej opozycji. Radio Wolna Europa calymi dniami nadawala wyssane z palca audycje o np. sila przesiedlanych wioskach w Siedmiogrodzie. Sprawe Tokesa naglosniono celowo, by doprowadzic do wrzenia. Potem trzeba bylo tylko kilku tajemniczych smierci i sprawe w swe rece przejela grupka czlonkow KC i wysokich generalow.
już oceniałe(a)ś
1
2
Jedni i drudzy to zabójcy. W tym filmiku www.youtube.com/watch?v=eihw0kx-JVU#t=12 w 0:12 widać na drzewie że kulka nadleciała z tej samej strony z której filmowano.
@magisterzmywak A skąd wiesz kim był filmujący?
już oceniałe(a)ś
1
0
@magisterzmywak A skąd wiesz kim był filmujący?
już oceniałe(a)ś
0
0
@magisterzmywak I przewrócił się w stronę, z której nadleciał pocisk ??? (kule były w XVIII wieku) Ty jesteś bardziej zmywak niż magister. Nikt na trzeźwo nie dałby ci matury.
już oceniałe(a)ś
0
1