Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas czwartkowych starć siły specjalne wysłane na ulice Kijowa przez władze użyły zarówno broni snajperskiej, jak i karabinów Kałasznikowa. Ostrzeliwały z nich oddziały samoobrony Majdanu uzbrojone w blaszane tarcze, drewniane pałki i koktajle Mołotowa. Widać to na poniższym nagraniu.

To kolejne nagranie dokumentujące użycie karabinów snajperskich i kałasznikowów.

To jedno z najsłynniejszych nagrać z czwartkowych starć - widać na nim oddziały samoobrony Majdanu, które wpadły pod ostrzał Berkutu lub oddziałów specjalnych. Mężczyźni chronią się przed kulami za blaszanymi i drewnianymi tarczami, kilku z nich zostaje rannych.

Dziennikarze różnych mediów donoszą o snajperach, którzy strzelają z hotelowych okien. Takie strzały zarejestrowała ekipa telewizji BBC. Jej reporter twierdzi, że widział strzelca w hotelowym oknie. Na głowie miał zielony hełm - taki sam, jakie noszą oddziały samoobrony Majdanu.

Również na tym nagraniu widać oddziały samoobrony Majdanu, które strzelają z karabinów z celownikami snajperskimi. Korzystają jednak z broni myśliwskiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.