Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Powołując się na dane ministerstwa zdrowia, agencja Interfax podała dziś rano, że liczba zabitych we wczorajszych starciach to już 77 osób. Według oficjalnych informacji resortu zdrowia rannych jest 751 osób.

>> Najnowsze wydarzenia na Ukrainie [RELACJA NA ŻYWO]

Oto zdjęcia niektórych spośród zabitych ludzi Majdanu.

Pełna lista ofiar czwartkowych starć w Kijowie:

Protestujący:

1.Arutyunow Georgiy, Równe

2.Bajdowski Sergiy, syn Romana, 22 lata, Luck

3.Brezdienuk Wałery, 50 lat, Winnitsa

4.Bondarczuk Sergiy syn Mikołaja, Starokonstantinów, obwód Chmelnitski , rocznik 1961

5.Bondarew Sergiy Kijów syn Anatolia 24.11.1981

6.Wasiltsow Witaly syn Wałerego Bila Tserkwa, obwód Kijowski, rocznik 1977

7. Wajda / Bajda Bohdan, syn Iwana, wieś Letnya obwód Lwowski 28/04/1965

8 . Warenitsa Roman, syn Michała, wieś Mały Jar, obwód Lwowski 14.12.1978

9 . Werem?y W'yacheslaw Kijów 32 lata

10 . Wojtowicz Nazar, syn Jurija, rocznik 1996 (Na moment śmierci - niepełnoletni )

11 . Golodnyuk Ustym, syn Wołodymyra, Zbraj , obwód Tarnopolski, 1994

12 .Griniewicz Edward, syn Mikołaja, Wołyń 1985

13. Gurik Roman, syn Wiktora, Iwano-Frankowsk, rocznik 1994

14 . Żalowaga Anatol, syn Grzegorza, Lwów, rocznik 1980

15 . Zacharow Wołodymyr , syn Konstantyna, 57 lat

16. Zajko Jakub, syn Jakuba, Żytomir, 73 lata

17 . Żerebnew Anatol, syn Mikołaja, Rudki , obwód Lwowski

18 . Dworyanets Antonina, Browary 62 lata

19 . Digdalowich Andrij, syn Iwana, wieś Sokilnyky, powiat Pustomytowsky, obwód Lwowski. 03/06/1973

20 . Dodich/Dodik Sergiy, syn Wasilego, Gorodenka, obwód Iwano-Frankowski, 44 lata

21. Dmitrów Ihor, syn Feodora, wieś Kopanky , obwód Iwano-Frankowski, 30 lat

22 . Dzyawulsky Mykołaj, syn Stefana, Szepietówka 1958

23 . Kaponos Oleksandr, obwód Tarnopolski , Krzemieniec 03.10.1984

24 . Kemsky Sergiy, syn Oleksandra, Kiercz 1980

25 . Koschuk Wołodymyr, syn Jurija, obwód Zaporizki, rocznik 1956

26 . Korczak Andrij, obwód Lwowski, Stryj 32 lata (Za innym żródłem, wiek 17 albo 49 lat)

27. Kornejew Anatol, syn Piotra, wieś Hawryliwtsi, obwód Kamenetz-Podolski

28 . Kostenko Ihor, syn Ohora, obwód Ternopolski , wioska Zubrets 31.12.1991

29 . Kotsyuba Witaly, syn Mikołaja, Lwów 22 lata

30 . Kreman Iwan, Kremenczuk

31 . Kulchitski Wołodymyr, syn Stanisława, Kijów 1949

32 . Mojżesz Wasilij,syn Michała, Kowerts, obwód Wolinski 23.03.1992 33. Mowchan Andrij, syn Serhija, Kijów, 17.01.1980

34 . Naumow Wołodymyr , syn Jurija, wieś Szewczenko , obwód Dobropolski, Donetskie województwo. 1970

35. Nikuliczew Roman, Kijów, 21 lat

36 . Opanasyuk Walerij, syn Adama, Równe, 20.05.1971

37. Pagor Dmytrij, Chmelnitski, 21 rok

38. Pawliuk Wołodymyr, Kolomyja, 40 lat

39. Parashchuk Jurij,syn Jurija, Talne, obwód Cherkaski, 01.07.1966

40. Paskhalon Jurij, syn Oleksandra, obwód Cherkaski . 1984

41. Plechanów Oleksandr, syn Wiktora, 1991

42. Poliański Leonid, syn Piotra, 35 lat

43. Sajenko Andriy, syn Stefana, Fastow, obwód Kijowski. 1962

44. Serdyuk Ihor, Krzemieńczuk , obwód Połtawski 40 lat

45. Smolenko Wiktor, obwód Kirowogradski, wieś Borisowka 1961

46. Smolianski Witały syn Witałego, obwód Umansky , wieś Furmanowka

47. Solchanik Bogdan, syn Zinowoja, Stary Sambor , obwód lwowski . 25.07.1985

48. Tarasiuk Iwan, syn Mikołaja, obwód Wolyński, wieś Olika, 28.01.1993

49. Tkaczuk Ihor, syn Michała, Wielka Kamianka, obwód Iwano-Frankowski, 01.09.1975

50. Toczyn Roman, obwód Lwowski, Chodoriw, 1969

51. Tur Iwan, syn Iwana, obwód Lwowski, Horodok, 21.07.1973

52. Ushnewich Oleg, syn Michała, Drogobich 1982

53. Hrapaczenko Oleksandr, syn Wołodymyra, Zdolbuniw (Riwne) 18.09.1987

54. Hurtsoya Zurab, Gruzja 29/07/1960

55. Czaplonsky Wlad (Wołodymyr) Obuhow

56. Czernienko Andrij 35 lat

57. Czmilenko Wiktor, syn Iwana, obwód Kirowogradski, wieś Borisowka, 1961

58. Tsarok Oleksand, syn Mikołaja, wieś Kalonowka , powiat Wasilkowsky, obwód kijowski

59. Szapowal Sergiy, syn Borisa, Kijów, r. 1969

60. Shilong Josip, syn Michała, 14/03/1952

61. Shimko Maxim, Winnica, 33 lata

62. Shcherbaniuk Oleksander,syn Mikołaja, Czernowcy 02.01.1968

Milicjanci:

63. Bulotka Wasilij, syn Witałego, Kijów 1986

64.Wlasenko Dmytro, syn Oleksandra, Krym 1982

65. Goncharow Witały, syn Iwana, Krym 1989

66. Jewtushok Wołodymyr, syn Wołodymyra, Kijów 1971

67. Iwanenko Ołeksy, syn Mikołaja, Charków 1977

68. Sawicky Piotr, syn Anatoloja, Kijów 1972

69. Spiczak Serhij, Bierdiansk

70. Teplyuk Iwan, syn Iwana, Chernogów, 1993

71. Tretiak Maxim, syn Leonida, Chernogów, 1993

72. Fedyukon Andrij, syn Wasilego, Krym 1972

73. Tswogun Sergij, syn Witałego, Zaporoże 1990

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.