W 2020 r. Tomasz Kaczmarek po raz pierwszy ujawnił, że na polecenie szefów CBA fałszował notatki operacyjne. W odpowiedzi prokuratura oskarżyła go o składanie fałszywych zeznań. Kaczmarek nie został ani razu przesłuchany, a śledczy dali wiarę wyłącznie politykom PiS.

Jak pisaliśmy w "Wyborczej", Tomasz Kaczmarek sam zgłosił się w ubiegły piątek do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie (tam mieszka), gdzie został przyjęty przez prokurator pełniącą akurat dyżur. Na jej ręce złożył zawiadomienie o przestępstwie przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi, szefom MSWiA nadzorującym służby specjalne, oraz jednemu z ich najbliższych współpracowników Ernestowi Bejdzie (szef CBA w czasach ostatnich rządów PiS, dziś w zarządzie PZU).

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wielu już mówiło, że to jest mafia. Działają jak mafia. Rozliczają się też jak w mafii. Tyle że dysponują bardziej wyrafinowanymi metodami niszczenia wrogów: areszt "wydobywczy", pasma kafkowskich postępowań cywilnych i karnych, nasyłanie wszystkich możliwych (i niemożliwych) kontroli itd. A swoją drogą, tajemnicę seryjnych samobójców też trzeba będzie wyjaśnić.
  @jg porady
  Ja tam wyrafinowania nie widzę. Każda mafia posiadająca państwo tak działa. To samo dzieje się w Rosji, na Białorusi i w innych krainach, gdzie przestępcy zamiast siedzieć w półświatku lub w więzieniu, są namaszczani na władców życia i śmierci.
  Jeśli dalej będziemy widzieć, że PiS to mafia, a jednocześnie traktować jak normalną partię polityczną zamiast zdelegalizować, to oni wrócą.
  Nawet jeśli paru zostanie skazanych i posadzonych, to jeśli nie dorżnie się PiSu do korzeni, to za chwilę ci posadzeni będą znów ministrami, tyle że z jakąś wydziaraną łezką pod okiem czy swastyczką na czole.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @T140v
  Zdecydowanie TAK! Pisiorkow trzeba rozliczyc i i kompletnie zneutralizowac polska Norynberga, czyli sadzic w kupie jako mafijna partia polityczno-kryminalna. Tylko w ten sposob mozna ich zdelegalizowac. NA WIEKI WIEKOW!
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @maczor
  Jest trzecia droga. Partie prawicowe są w demokracji, zaś PiS czy Konfa to twory antydemokratyczne, których celem jest przewrót, zmiana ustroju, zamach stanu. Wszystko co dąży do autorytaryzmu czy dyktatury powinno być z automatu delegalizowane.
  Elektorat prawicy za bardzo się rozbestwił i teraz chce faszyzmu albo nic.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Rozsądni ludzie wiedzą to od dawna: KŁAMSTWO I KRĘTACTWO TO GŁOWNE NARZĘDZIA DZIAŁANIA całego pisowskiego zakonu i tzw. "dziennikarzy" tą brunatną mafię wspierających.
  już oceniałe(a)ś
  136
  1
  Każdą formę autozaorania farfocli pis dzielców jestem w stanie zaakceptować.
  Proszę o więcej.
  Czego im życzę, Wasza Jagusia
  @bra-tanki
  Po 15/10 stwierdziłem, iż tylko kwestią czasu krótszego, niż dłuższego jest :
  - ucieczka szczurów, choćby do koalicji, bo mogą dać jej odrzucenie weta dupy,
  - bardziej wyszukana, lecz mająca ograniczoną pojemność , czyli świadka koronnego.

  Jednych i drugich trzeba brać, to jest polityka, by wyplenić zło nawet troszkę się ubabrawszy w tym goovnie. a i Gowinowi rzucić w moralny ryj jego kawałkiem.
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  Po opisaniu przez agenta Tomka syfilisu z premedytacją infekowanego służbie przez kierownictwo CBA i zwierzchników politycznych zyskałem pewność, że te 9 mln zł w gotówce, które jakoby w reklamówkach wypłynęło spod niewinnego łokcia Bejdy, nie zostało zmarnotrawione przez jakąś parę zdziwaczałych pionków. Sądzę, że byli jedynie słupami na pokaz i pożarcie przez sąd i publikę.
  już oceniałe(a)ś
  71
  0
  Kania skieruje sprawe do sądu ? I to chodzi, i to chodzi grzybnio. Sąd - byle nie ziobrowaty - rozstrzygnie kto ma racje.
  już oceniałe(a)ś
  69
  0
  Pętla wokół capo di tutti capi czyli naszczalnika zaczyna się zaciskać coraz to bardziej. Jak to śpiewał PAD z Padyną? Brawo,brawo, brawissimo. ( przez "w" żeby w obcych językach nie było)
  @padre
  Może być ciekawie, mam nadzieję, że Tomek ma na to jakieś kwity. Ja mu wierzę, bo wiadomo do czego zdolne są te szumowiny, tylko, ze sąd będzie musiał opierać się na dowodach. Mam nadzieję, że sprawa nie rozmyje się przez ich brak. Niestety te wszystkie niszczarki zamówili nie bez powodu.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Oj, będą kolejki do prokuratury!!!!!!!!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  64
  0
  Dobrze że Kaczmarek zdecydował się na te zeznania. Myślę ze nikt go do tego nie zmuszał. A łajdactwa pisoli trzeba ujawniać i przykładnie ukarać.
  już oceniałe(a)ś
  49
  0