Afera wizowa. Politycy władzy coraz bardziej plączą się w zeznaniach. PiS szczuje na imigrantów, a teraz musi się tłumaczyć, dlaczego ich ściągał

Zobacz wideo:

Skandal z wydawaniem wiz długo był ukrywany. Od początku obóz władzy obawiał się jego politycznych konsekwencji, stąd próby najpierw jego zamiatania pod dywan, a potem zmiana narracji. Najnowsza: „afery nie ma", choć toczy się śledztwo. Do Polaków dociera, że antyimigrancki rząd ściągał tysiące ludzi do Polski z Azji i Afryki. Rządzący politycy próbują tę schizofrenię wytłumaczyć i wpadają we własne sidła.

- Wiecie, że państwo, że polskiej gospodarce potrzebne są ręce do pracy - próbował pouczać dziennikarzy kandydat na posła Zbigniew Kuźmiuk z PiS. - O, to teraz jesteście najbardziej proimigranckim rządem? - dziwili się reporterzy. Europoseł stwierdził, że Polska "tak szybko się rozwija", że musi prowadzić „racjonalną politykę". Chwilę później znów zaskoczył reporterów oświadczeniem: - Za rządów PO imigranci pojawili się w Polsce śladowo.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Jarosław Kurski poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Drążyć temat. Nie odpuszczać. Niech dotrze do wszystkich, że Kaczyński nie kłamał mówiąc, że nic nas nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne.

  Przekonujmy wątpiących, siejmy ziarno zwątpienia w sercach zatwardziałych kaczystów.

  Wszyscy na marsz Miliona Serc 1 października.
  Wszyscy na wybory pod wspólnym hasłem (choć źle że brak jednej listy): ***** *** i przystawki też.
  już oceniałe(a)ś
  227
  0
  Strach wreszcie zaczyna im wszystkim zaglądać w oczy.
  już oceniałe(a)ś
  192
  1
  Kuźmiuk, stary peeselowiec, a od lat bardzo zdeklarowany pisior jest prosty jak pokrowiec na cep. Od lat zachodzę w głowę kto na niego głosuje? Jakoś zawsze udaje mu się wślizgnąć tu albo tam i trwać, bo do tego sprowadza się jego aktywność polityczna.
  @nabuchdonozor
  Chyba jesteś nawalony skoro taki masz dylemat :-).
  już oceniałe(a)ś
  4
  19
  @nabuchdonozor
  Rząd zawsze jest odbiciem wyborców więc wiesz
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Łżący w żywe oczy histeryk!
  @chi_neng
  A co ma powiedzieć? Że dając 500+ wygnali z pracy kilkaset tysięcy kobiet do domów i pieluch? Że likwidując stopniowe wydłużanie wieku emerytalnego w pierwszym roku wysłali ponad 100.000 ludzi na emeryturę? Że obiecując pomostówki wyślą na emeryturę kolejne tysiące? Że właśnie dlatego obajtek pod Płockiem buduje getta dla robotników-imigrantów?
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  kuźmiuk pisdo zrozum, że będzie odsiadka
  już oceniałe(a)ś
  106
  0
  Pisowski cymbał!
  już oceniałe(a)ś
  103
  0
  Kuźmiuk? Nie mam więcej pytań...
  już oceniałe(a)ś
  87
  0
  Polityka PiS ! Brać łapówy i dawać wizy każdemu kto zapłaci a potem szczuć na Niemców i UE! Moskiewskie ku... zasługują na kare śmierci
  już oceniałe(a)ś
  86
  0