To żadna "aferka" - jak mówi o niej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Afera wizowa ze sprzedawaniem za grube tysiące dolarów polskich wiz to cios w splot słoneczny obozu władzy. I Nowogrodzka doskonale o tym wie.

Rząd PiS jest w panice. Chciał ukryć wielką aferę, zwalniając po cichu wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka, gdy do resortu dyplomacji weszli agenci CBA. To „Wyborcza" 1 września jako pierwsza ujawniła, że Wawrzyk stracił posadę właśnie w związku z handlem wizami i wpuszczaniem do naszego kraju – a także do Unii Europejskiej – ludzi z 20 krajów za pieniądze.

Tę panikę rządzących widać i słychać w nieoficjalnych rozmowach z ludźmi z PiS, a także w działaniach obozu władzy - takich jak rozwiązanie umów z wszystkimi pośrednikami wizowymi na całym świecie. A nastąpiło to właśnie po kolejnych tekstach „Wyborczej" i innych mediów.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Jarosław Kurski poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ja nie rozumiem jak pisiory to robią że kradną straszne pieniądze, dziesiątki afer, kościół dostaje nasze miliony, jakiś debil.jest ministrem edukacji, komendantowi wybucha granatnik w biurze, orlen sprzedany za 1/3 ceny, walą w migrantów a sami sprzedają wizy na lewo ..... i mają 30% poparcia. Niech mi to ktoś w końcu wytłumaczy
  @LeszekK
  Tego się nie da zrozumieć
  już oceniałe(a)ś
  37
  0
  @LeszekK
  mają 60%-70% de facto poparcia. Jeśli do wyborów nie pójdzie 40%-50% tych którym nie przeszkadza, że rządzą nimi złodzieje i oszuści, a z pozostałych 50%, ponad 40% zagłosuje za PiS i ich koalicjantem konfą, to oznacza, że polskie społeczeństwo w zdecydowanej większości chce aby rządzili nimi neofaszyści i złodzieje.
  już oceniałe(a)ś
  37
  3
  @LeszekK
  Ja wytłumaczę, tylko najpierw musimy się napić.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  @neosceptic
  tak i ja to widze
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @neosceptic
  Oby tak się stało.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @LeszekK
  Odpowiedź: syndrom sztokholmski
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @LeszekK
  trzymają ludzi w dzbanach informacyjnych i obszywają innych, ludzie są zaklopotani i wycofują się. I oto chodzi, ale z.czasem.trzeba coraz bardziej ludzi w dzbanach trzymać i zaczyna eskalacja agresji. Na końcu agresor przegra ale lat trochę upłynie...
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @LeszekK
  kaczyński stworzył sektę. Jest przwie mesjaszem i ma swoich wyznawców, którzy slepo go popierają. Z różnych powodów z sekty trudno się wydostać. Przede wszystkim CIEMNEMU LUDOWI, nazwanemu tak kiedyś przez jacka kurskiego, jest dobrze w tej sekcie, bo nie lubi samodzielnie myśleć i nie chce, aby jakieś wątpliwości zakłócały mu dobre samomoczucie.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @LeszekK
  A ja dołożę ten banał, że tvp, że kościół, że publicyści prokościelno-prawicowi ? wielka rzeka opowieści, w której bezkarnie i w zasadzie dowolnie można manipulować ludźmi. Wyborcy pis pod względem informacyjnym są straceni, są zombie, którym można wmówić wszystko.
  Każdy człowiek ma podobny mechanizm, tylko na mniejszą skalę, kiedy kupuje samochód, telefon, mieszkanie, przez dłuższy czas chętnie będzie słuchał informacji potwierdzających swój wybór.
  Jeśli ktoś jest wystawiony na propagandę przez lata i sprostytuował swoje sumienie, kiedy kilkukrotnie została przekroczona granica percepcji (wiesz, że ktoś kłamie, ale chcesz żeby to była prawda więc wierzysz), staje się coraz mniej i mniej odporny, aż w końcu przestaje już zupełnie odróżniać przekaz od rzeczywistości. Wtedy ?swoim? wierzy już zawsze, a ?obcym? nigdy.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @LeszekK
  Niestety ale większość społeczeństwa polskiego to fanatyczni wyznawcy pisu i na głupotę tych ludzi nic nie poradzisz koniec kropka Polska to kraj idiotow czy cos takiego?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @LeszekK
  Ich wyborcy są po prostu nadzwyczajnie tępi i podatni na manipulacje.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @neosceptic
  Potem będą histeryzować pod ruskim butem. Historia niczego Polaków jak widać nie nauczyła. Wolność im cuchnie.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @LeszekK (Niech mi to ktoś w końcu wytłumaczy):

  specyfika narodowa; z naciskiem na "naród".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @LeszekK
  Bo to jest takie nasze. W Polsce wszyscy oszukują i kradną. Nie ma spółdzielni czy wspólnoty mieszkaniowej, która koszty rozlicza poprawnie i uczciwie. Wszyscy są przyzwyczajeni, ze wszystkiego nie upilnują, więc PiS trafił na urodzajny grunt i afery spływały po PiSie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  A ile z tej prawdy dotrze do ludu pisowskiego?
  I czy w to uwierzą, czy to cokolwiek dla nich zmieni?
  PiS to stan umysłu ( a raczej jego braku)
  @mpilwar
  Jeśli coś dotrze , to zostanie wyparte...
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @JacMin
  Dlatego trzeba jedno pytanie zadawać: PO ILE WIZY.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @JacMin
  Lub zracjonalizowane. W weekend dowiedziałem się, że istnieją dwa typy uchodźcy. 1 - tuskowy: przedziera się przez granicę polsko - białoruską po to, by podkładać bomby, dźgać nożem, gwałcić Polki i polskie kozy. I 2 - sprawdzony: pracowity, katolicki, bogobojny katolik, dzięki któremu Rokitnie nasza gospodarka. Jeszcze bardziej rozkwitnie.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @JacMin
  Lepiej sprawdźcie, ile migrantów ma zostać cofniętych do Polski i czy ma zostać wstrzymany ruch bezwizowy do USA. Wystarczy spytać się ambasady USA, a oni niech drążą.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @misiekpysiek2
  Przecież kraje końcowe nie muszą wnikać, kogo cofać. Mogą cofnąć wszystkich jak leci, obowiązek sprawdzenia spoczywa na kraju wydającym wizy.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @mpilwar
  suterenna polska...
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Pisi funkcjonariusze są przecież wybitnymi "specjalistami".
  Sami potrafią wbić ostatni gwóźdź do swojej trumny.

  I robią to. Bez trudu. I bez młotka.
  @Melania65
  Kaczyński nie panuje już nad niczym. Dla władzy poświęcił rozum, wszelkie zasady i wyzbył się hamulców i bezpieczników. Schowa każdą aferę i w PiSie to wiedzą, dlatego są tak bezczelni.
  Instrukcje w Polsce nie działają, względny porządek mamy dzięki interwencjom USA.
  Jak na ironię to wojna w Ukrainie uchroni nas przed totalnym chaosem, bo USA nie pozwolą żeby Kaczyński stabilizował ten rejon
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  @25czis
  Destabilizował.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  To jest aferka - bo ciemny lud karmi się tvpinfo, które zawiadomiło już, że to afera PO i Tuska - tym ciemniakom to wystarczy.

  Do nich nic innego nie dociera
  @obseerwatorre
  + pleban z ambony
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  A czy o tym opozycja zapomniała ?
  CYT : PiS ma krew na złodziejskich rączkach. "240 tysięcy nadliczbowych zgonów w latach 2020-2022, z tego około połowy to covidowe. Polska ma prawie 2x więcej nadliczbowych zgonów w tym okresie niż mocno dotknięta przez pandemie Hiszpania, która ma prawie 10mln więcej ludności". Zamiast dbać o ludzi napełniali swoje kieszenie. Do tych danych trzeba jeszcze dołożyć 50 000 ofiar smogu i niedoinwestowanie służby zdrowia to tysiące ofiar, opresyjna, pozbawiona psychologów szkoła zabiera dziesiątki, jeśli nie setki młodych ofiar, wiele ofiar ustawy o aborcji. Pogarszające się warunki gospodarowania - energia najdroższa w UE, a inflacja jedna z najwyższych - wykańcza firmy i właścicieli. Na sumieniu ten rząd ma setki ofiar imigrantów. Do tego ofiary szczucia: Piotr Szczęsny, Adamowicz, kilkunastoletni Mikołaj. To rząd z piekła rodem wykańczający własnych obywateli.
  @LeszekK
  Grunt to fantazja.
  już oceniałe(a)ś
  0
  16
  Tak jak kolejne afery i zarzuty wzmacniają Trumpa w USA, to kolejne afery wzmacniają PiS u swoich zwolenników... a opozycja jest zupełnie za grzeczna w swoich atakach.
  @czarnajama
  Opozycja jest przede wszystkim durna jak paczka gwoździ. Z wyjątkiem 3D.
  już oceniałe(a)ś
  1
  13
  niestety ciemny naród nawet to kupi i będzie jeszcze chętniej głosował na odpowiednik nowej Rosji
  @lolokilo
  Raczej nowej katolickiej BY...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Mam nadzieję że to pisie państwo w końcu zatonie. Po powierzchni będzie jeszcze pływać trochę niedotopków, w końcu utoną i one.
  @stefan-50
  Jeśli PIS wygra na jesień , to wraz z PIS zatonie państwo polskie.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0