To wszystko jest bardzo logiczne - jeżeli zamierzamy napaść na bank, to najlepiej, jak udajemy policjantów. Afera wizowa w MSZ to jest przestępczość państwowa. I nie wiem, czy ta grupa przestępcza ma tylko jednego capo di tutti capi w postaci Jarosława Kaczyńskiego - mówi były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotr Pytel

Dorota Wysocka-Schnepf: Na nasze poczucie bezpieczeństwa składają się kwestie duże, jak krwawa wojna za naszą granicą, ale też te małe, drobiazgi wydawałoby się, a także zaufanie do tych, którzy naszego bezpieczeństwa powinni strzec. Panie generale, kiedy wojsku ginie rakieta, komendantowi policji wybucha w rękach granatnik, a policyjny helikopter zahacza o linię energetyczną na wiecu wyborczym - co nam to mówi o stanie naszego bezpieczeństwa?  

Gen. Piotr Pytel, b. Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego: Bezpieczeństwo, które pani redaktor określiła jako małe, to jest właśnie to najważniejsze - najbliższe obywatela, jego komfortu, samopoczucia, ale też zabezpieczenia go przed zdarzeniami, które zagrażają jego życiu i zdrowiu.  

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Mikołaj Chrzan poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ostatnie zdanie jest najważniejsze.
  @zbig3
  A czy ktoś zatroszczył się kiedyś
  o zdrowie tego konia od rakiety?
  Czy ktoś opatrzył jego zerwane boki?

  I żeby to chociaż ta rakieta mu zerwała te boki...

  eeehh żizń ...
  konia...
  już oceniałe(a)ś
  1
  20
  @zbig3
  Tak, pamiętajmy o marszu miliona serc !
  już oceniałe(a)ś
  35
  0
  @zbig3

  Tak to prawda. Ale sądzę, że generałowi nie chodziło o wynik tych wyborów, lecz o finalny wynik rozprawy z mafijnym państwem PiS. Ale to może nastąpić raczej już po wyborach i z pewnością nie przy pomocy karty wyborczej. Czas szykować się na zderzenie z mafią na ulicy...
  już oceniałe(a)ś
  41
  0
  @zbig3
  Ale poprzedzające je akapity - nie mniej ważne. :)
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @zbig3
  Warto zwrócić uwagę na wyraz twarzy generała w trakcie wypowiadania tych słów. Determinacja, wręcz zaciętość. czego sobie i Państwu życzę.
  już oceniałe(a)ś
  32
  0
  @zbig3
  Tak, to ostatnie jest najważniejsze. Są też inne, nie mniej ważne, o generalnym wodzu. Ten wódz powinien się wynieść do krematorium własnego imienia. Jarosława Aleksandra Kaczyńskiego. Niech tam będzie sobie. Żywy lub martwy.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @JimmyDore
  Niedopity russki trolu. Won !
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Władzy nie zależy na niczym więcej jak postaniu przy korytach i dalszym pompowaniu kasy do własnych kieszeni. A Polska moze nawet zbankrutować czy tez stać się quasi terytorium zależnym. To bez znaczenia byle na stołkach nadal były "właściwe osoby" czyli MY PiS.
  @100Panda
  Dodaj do tego wsparcie watykańskich urzędników. Oni każdą dyktaturę wesprą.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @100Panda
  Dokładnie, to już niektórzy komuniści byli bardziej pro-państwowi
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  I kolejna bardzo ważna rozmowa.
  A generał Pytel znowu nie owija trudnych spraw w bawełnę.

  Mobilizujmy się więc wyborczo do pogonienia pisich złodziei i barbarzyńców z polityki na zawsze.
  @Melania65
  a wie więcej niż mówi
  już oceniałe(a)ś
  40
  0
  @Melania65
  Miał być plus. Palec mi się "omsknal" Pozdrawiam serdecznie
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  kasa którą ukradli już wyjechała
  @wibrafon null

  Pytanie dokąd.

  W Unii nie zagrzeje miejsca...

  Jedyne miejsce to chyba Rosja.
  już oceniałe(a)ś
  54
  0
  @wibrafon null
  Jest współpraca między bankami na całym świecie. W sprawach ważnych ujawniane są konta i depozyty. Nie ma problemu z odzyskaniem pieniędzy. A jeśli są w Polsce to majątki da się skonfiskować jako zagrabione.
  już oceniałe(a)ś
  49
  0
  @wibrafon null
  Podobnie, jak złoto ściągnięte z Londynu.
  już oceniałe(a)ś
  41
  0
  @Spear23
  są raje finansowe, spółki offshore, różne venture kapitały, są dziesiątki metod na wypompowanie kasy poza kontrolę cywilizowanych mechanizmów, ruscy mają te wszystkie ścieżki dokładnie wydeptane i opracowane, a nasi ruscy mają dostęp do tej wiedzy
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @wibrafon null
  I częściowo trafiła do służb specjalnych na nowe zabawki typu Pegazus. Afera respiratorowa pokazała jak to działa.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @wibrafon null
  Ona nigdy nie wjechała.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @Spear23
  Nie chyba, tylko napewno.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Podsumujmy co wiemy o samym roku 2022: 420 tys uchodźców w 2022 i na każdym pośrednik zarabia powiedzmy 5 tysięcy dolarów, to daje 2.1 miliarda dolarów do podziału.

  Zatrzymajcie się na chwilę nad tą sumą do podziału: 2.1 MILIARDA DOLARÓW w 1 rok.

  Najciekawsze są tu dwie rzeczy:

  1. Kto zarobił (mówimy tu o miliardach dolarów w krótkim czasie). Personalnie.

  2. Dlaczego ten pomysł jest kolejną realizacją ROSYJSKIEJ polityki mającej na celu zniszczenie Unii.

  Jak mówi klasyk: "A jak ktoś ma pieniądze to skądś je ma"
  Już wiemy skąd i wiemy, że dużo. Pozostaje ostatni element: kto. :)
  No i oczywiście gdzie są te pieniądze?

  Za moment obudzi się Unia (kraje członkowie) bo nie spodoba się jej, że ktoś dla pieniędzy wprowadził na jej teren ponad 400 tysięcy imigrantów w ciągu roku. I zacznie przyglądać pieniądzom i korupcji jaka się działa wokół tematu. I wpadnie, że to działanie zorganizowanej grupy przestępczej. I zacznie wystawiać ENA czyli Europejskie Nakazy Aresztowania.

  I będą wysokie wyroki więzienia. Jaka to miła perspektywa.

  :)
  @Spear23
  Oby tak było - i to szybko
  już oceniałe(a)ś
  42
  0
  @Mnbor

  Dam na msze za to, chociaż jestem niewierzący.
  już oceniałe(a)ś
  32
  1
  @Spear23
  Dwa miliardy baksów to zarobili ci pośrednicy od blokowania kolejek po wizę, ale żeby zarobili, to musieli się podzielić. Realnie, to pewnie z 20% odpalili, czyli też dwa miliardy, ale PLN. I to już jest konkretne, dolne oszacowanie kasy, jaką na boku ukręciła mafia pisowska z tej jednej aferki (mogła i więcej, np. 50%). Niby nie aż tak wiele, dwa miliardy (a nawet więcej) to na tvpis idzie rocznie. Ale to jest ekstra, do podziału dla paru cwaniaków i na fundusz zapasowy. Będą to pomalutku konsumowali (piorąc przy okazji) przez parę lat...
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  @Spear23
  To nie są żadni "uchodźcy", ci z Indii, Pakistanu, Gruzji, Bangladeszu i skąd tam jeszcze. Przed czym mieliby niby "uchodzić"? Przed jakimi wojnami i prześladowaniami? Chyba tylko przed syfem w swoich krajach, któremu sami są winni.
  już oceniałe(a)ś
  22
  3
  @Spear23
  [offtop] Wie ktoś może jak wycofać pomyłkowego ?kciuka w dół?? W każdym razie popieram obydwiema rękami!
  już oceniałe(a)ś
  14
  2
  @marsaxlokk

  Nie, pośrednicy to pionki. Łatwo było ich wymienić.

  Dostali ochłapy. Łapę na kasie trzymał ten, kto potrafił zablokować kolejkę i zdobyć miejsca wizowe. A tu musiał być dogadany z kimś wewnątrz. Za wiedzą i w porozumieniu.

  I druga sprawa: teraz nich ktoś nas spróbuje przekonać, że służby nie wiedziały. Są od tego by nie dopuścić do takiego procederu, za to biora pieniądze. jakby to było 20 ludzi to mogło się prześlizgnąć, ale nie 420 tysięcy.

  No, czekamy na zapewnienia w które uwierzymy. :)
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  @Spear23
  Ten datek może trafić w łapska modlącego się za pisie "mordy zdradzieckie". Może lepiej zafunduj lody dzieciom, które widzą je od wielkiego święta?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @Spear23
  wcale bym się nie zdziwił jakby się okazało w wyniku jakiegoś europejskiego śledztwa, że stało za tym gru, kgb czy jak te sowieckie służby się teraz nazywają
  czyli ruscy mieliby (mają) przy okazji kolejnego haka na naszą prawą i sprawiedliwą mafię...
  a jak wiadomo, wpływy ruskie w afryce czy na dalekim wschodzie są silne czyli wszystko zgrabnie zamyka się w logiczną całość, te stragany pod wolskimi konsulatami w w afryce z formularzami wyłożonymi na ruskich rozkładanych stolikach ;)
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @ale.ja.bez.zadnego.trybu
  > sowieckie służby
  I polskie złoto z Londynu też wywiozły? Portalisz bez sensu. To tylko podobieństwo myślenia przekręciarzy i aferzystów. W szczególności budka z formularzami pasuje idealnie do nigeryjskiego przekrętu, który funkcjonuje od czasów przedinternetowych.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Dopóki jest wiara w zwycięstwo, dopóty wszystko jest możliwe. Te wszystkie pisie qrvy i złodzieje będą gnic w więzieniu, a to co nakradli będzie im zabrane.

  już oceniałe(a)ś
  215
  1
  Polacy odetchną z ulgą dopiero wyedy, kiedy naczelne pismatoły trafią do więzień.
  @bcd
  Nie trafią, założymy się ?
  już oceniałe(a)ś
  6
  22
  @niv@123
  Też mi się tak wydaje. Ale będziemy obserwować.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @bcd
  W
  Jak nie pójdą do więzienia,to dalej będą knuć,lepiej nie ryzykować.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Od dawna mam wrażenie, że ktoś tymi półgłówkami i nieukami z PIS steruje. Dostali władzę i jak szarańcza obsiedli wszystkie możliwe źródła kradzieży państwowych pieniędzy. I to im wystarcza. Natomiast propagandą i sprawami strategicznymi rządzą doświadczone tęgie umysły. Pozytywne jest jedno. Polacy nie mają ruskiej czy białoruskiej mentalności. Tego się nie da osiągnąć w jednym pokoleniu. Zauważamy jak niszczą dorobek Wolnej Polski i opluwają Europę. W Polakach empatia nie umarła. Dlatego wierzę, że do przedłużenia władzy obecnej grupy nie dojdzie.
  @ZKRK1952
  Obserwuje to co sie dzieje w Polsce z przerażeniem! Zawsze wierzylam w madrosc i odwagw Polakow i bylam dumna z Polski. Niestety ta duza grupa betonu glosujaca ma tych bandytow powoduje, ze mina rzednie i piorka opadaja! Glosujmy i walczmy bo mamy piekny kraj, kulture i historie!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @kropkamg
  W Polsce i w żadnym innym kraju nie jest tak, że wszyscy są szlachetni, dobrze wykształceni, moralni i niepodatni na propagandę. Przypominam, za komuny w Solidarności było 10 mln dorosłych Polaków plus studenci w NZS, ale pracujących i pełnoletnich było Polaków w sumie grubo ponad 20 milionów. Więc gdzie była reszta? No właśnie.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  @ EEI58
  jak gdzie? u pisorów , ten naród jeszcze niejednego zaskoczy!!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0