Dla ukraińskich dzieci w Polsce i tych, które wciąż ukrywają się w schronach - twórcy platformy Language Supp z finansowym wsparciem międzynarodowej fundacji Save the Children stworzyli narzędzie do nauki polskiego. Pomaga nie tylko przełamać barierę językową po przyjeździe do Polski, ale też zapobiec izolacji.

Kamila Teslenko jest nauczycielką. Z Ukrainy nie uciekła. Została i pomaga przez internet tym ukraińskim dzieciom, które w Polsce znalazły schronienie.

- Mieszkam w obwodzie donieckim. Front jest 30 km od nas. Na wiosnę było strasznie, więc uciekliśmy z rodziną do obwodu czerkaskiego. Ale tuż przed Nowym Rokiem uznaliśmy, że będziemy w domu, dopóki możemy. I wróciliśmy - mówi Kamila.

Od wakacji zeszłego roku Kamila prowadzi lekcje języka polskiego przez platformę internetową Language Supp Ukraina. To bezpłatna platforma do nauki języka polskiego online dla dzieci z Ukrainy od 6. do 18. roku życia. Jak podają twórcy platformy, skorzystało z niej już ok. 2 tys. dzieci.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem