Zapraszamy do pobrania specjalnego poradnika, adresowanego do osób pomagających uchodźcom z Ukrainy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ze względu na wagę tego, co się dzieje za polską granicą wschodnią, ten tekst jest otwarty dla wszystkich.

Pomóż mieszkańcom Mariupola i odbierz prenumeratę "Wyborczej".

Zespół „Gazety Wyborczej" nie ustaje w działaniach na rzecz zaatakowanej Ukrainy i jej obywateli. Tym razem przygotował specjalne wydanie gazety – poradnik dla osób, które pomagają uchodźcom, którzy dotarli do Polski.

Na łamach ośmiostronicowego poradnika redakcja dziennika pisze m.in. o tym, jak pomagać mądrze, by nasz wysiłek nie poszedł na marne, jak rozłożyć siły, jak przygotować mieszkanie dla gości z Ukrainy. Ponadto w poradniku znajdują się rady, jak pomóc naszym gościom w rejestracji po przybyciu do Polski, staraniu się o status uchodźcy, opiece nad dziećmi, zakwaterowaniu. Informujemy o możliwości leczenia dzieci i dorosłych oraz darmowych przejazdach po Polsce i za granicą. Dziennikarze przekazują również praktyczne informacje, jak i gdzie uzyskać pomoc prawną oraz wsparcie psychologiczne.

W poradniku znaleźć można również listę fundacji wspierających uchodźców z Ukrainy oraz ich adresy i telefony, namiary na punkty oraz centra recepcyjne w całym kraju, a także szczegółowe informacje lokalne z największych miast Polski.

Poradnik "Pomagamy uchodźcom z Ukrainy" w formie pdf kliknij tu

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem