O to najważniejsze wydarzenia czwartku.

TYLKO W "WYBORCZEJ". Agencja Badań Medycznych rozdzieliła ponad 300 mln zł na "polskie mRNA". Zasady konkursu były tak sformułowane, że fachowcy sami się wycofali, bo pozwalały na wykupienie rezultatów projektu badawczego na każdym etapie jego realizacji. Pieniądze dostały spółki, które nigdy nie prowadziły badań w tym kierunku, m.in. OncoArendi, w której udziały ma rodzina Szumowskich.

Senator KO Krzysztof Brejza był podsłuchiwany Pegasusem podczas kampanii wyborczych. Pegasus śledził go w 2019 r. Brejza był wtedy szefem sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Władza miała wgląd w to, co się dzieje w sztabie swojego głównego rywala.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To nie zapraszanie polityków PiS do TVN to świetna decyzja.
  @orzk
  6 lat za późno
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @orzk
  Coś odwrotnego niż w przypadku "Strefy starcia" na TVP INFO. Tam systematycznie zaprasza się polityków PO, ale oni bojkotują.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @orzk
  Trudno powiedzieć. Warto byłoby dać się wygadać Banasiowi, Mejzie i paru innym ?kryształom?.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @orzk
  Jak zaprosić do telewizji kogoś z taką twarzą jak zero?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Nareszcie! Zupełnie nie rozumiem, dlaczego stale w TVN24 brylował krętacz Czarnecki, dlaczego pytano o zdanie Cymańskiego, tę chodzącą broszurę z przysłowiami. Kawa na ławę była już nie do oglądania.
  @Halabarda
  Cymański jest takim samym oszustem jak reszta, podobnie jak pan Jan Maria w muszce, to tacy sami paskudni piSSowcy, którzy świadomie wspierają Kaczyńskiego
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Wiadomo ze kase mieli dostac swoi . Nowe elyty musza rosnac w sile . !!!!!
  już oceniałe(a)ś
  24
  1
  Zdrajców należy pędzić do Russia Today, tam Kaleta, Schreiber, Kanthk od mięsnego i Ozdoba byliby autentycznie gwiazdami!
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Gonić sqrvieli do Russia Today, tam jest miejsce tych bolszewików, targowiczan!!! Śmierć Zdrajcom Ojczyzny!!!
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  Są ludzie których się nie zaprasza i którym się ręki nie podaje. Tyle że faszoli z konfy, nawet gorszych od PiSowców, nadal pewnie będą zapraszać...
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Jakubie Wencel, demokracja polega na tym, ze skarżyc może kazdy każdego. Ale czy to jest powód zeby od razu o tm pisać? Że jakis gó...łeb cos tam napisał do jakiegoś europejskiego organu ? ? No powiedz sam Kubuś. Naprawde myslisz że kogoś interesuje co Ziobro gdzieś tam napisało ? Serio ?
  A może bys sie tak Kubus zainteresował, dlaczego Morawieccy ostatnio tak szybko wyprzedają nieruchomości ? Co, jak sadzisz?
  Podpowiem, okret zaczyna tonąc i szczury uciekaja. To jest temat !
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Politycy rządzącej partyjki, to w większości przypadków hołota, która ma głębokie przekonanie, że ilość argumentów zastąpi ich jakość. No..., idiotyzm pierwszej wody. Ponadto, to również w większości przypadków osobniki nie potrafiące dyskutować, opierające swą argumentację na przerywaniu interlokutorom. Dziwię się, że się ich w ogóle dokądkolwiek zaprasza na dyskusje. Równie dobrze jakieś zwierzęta można by zamiast nich zaprosić i byłoby grzeczniej, kulturalniej i bardziej rzeczowo. Dziwię się, że podczas zmasowanych ataków słownych tych chamów nie są oni wyłączani przez reżyserującego spotkanie. Owe chamskie słowotoki, jak dla mnie dyskwalifikują programy do słuchania/oglądania. Na szczęście odbiornik ma wyłącznik i po prostu wyłączam tych matołów skoro stacja nie potrafi sobie z nimi poradzić.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0