Tym razem maile, które rzekomo wyciekły ze skrzynki Michała Dworczyka, dotyczą fali zakażeń w DPS podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki nie zastanawia się, jak rozwiązać problem, ale wysyła polityków PiS do mediów, by podkreślili, że DPS są samorządowe lub prywatne. Dworczyk radzi, by pokazywać to "nie jak TVP, a jak TVN".

Punktem wyjścia do opublikowanej przez portal Poufnarozmowa.com korespondencji, która miała wyciec ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka, jest fala zakażeń koronawirusem, do której doszło w domach pomocy społecznej podczas pierwszej fali pandemii - w kwietniu ubiegłego roku.

To była głośna sprawa w całej Polsce. Na początku kwietnia w DPS w Kaliszu wybuchło ognisko koronawirusa, pracownicy zakażali nie tylko siebie nawzajem, ale też mieszkańców - starych, schorowanych ludzi. Sanepid zamknął w ośrodku na kilka tygodni zdziesiątkowany personel i kazał się opiekować zakażonymi. Po tekstach i reportażach chorych z COVID-19 w końcu wojsko przetransportowało do szpitali.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  DPSy są samorządowe i prywatne. Ale do fałszowania głosów dla Dudy się przydały.

  To już nawet nie są szumowiny. Dworczyk, Morawiecki, ten zięć Księciunia Radziwiłła...potwory żerujące na słabych i chorych.

  Rozliczmy tych morderców.
  już oceniałe(a)ś
  61
  1
  Mateusz Morawiecki premier marketingu i pijaru.
  @def11
  Poproszę z małej litery tego pajaca i niedojdę.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Styl Morawieckiego jak Mateuszka z piskownicy - to oni, to nie my, to moja łopatka, a to on połamal te grabki! Jak ten człowiek musiał oszukiwac w WBK! A naiwni akcjonariusze.... Nigdy nie miałem rachunku tym banku i jestem z tego zadowolony!
  @jlc60
  Przeciez ten klaun nigdy by tej roboty w WBK nie dostal, gdyby stary Morawiecki mu jej nie zalatwil u kumpli z AWS. Pozniej pare osob skorzystalo z mecenatu banku i bylo git. Z Morawieckiego to taki bankier i ekonomista jak ze mnie kosmonauta a z reszty forumowiczow obsluga naziemna kosmodromu. Zreszta za starym M. ciagnie sie niezly smrod, nie mnieszy i o tym samym zapachu jak za Macierewiczem.
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Dworczyk ceni TVN po cichu. Taka prawda o ludziach PIS.
  już oceniałe(a)ś
  31
  1
  Mówcie co chcecie... Dworczyk się marnuje w tym PIS ;-)
  @Donna345345
  "Meine Ehre heißt Treue"
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @Donna345345

  Zgadzam się, lepszym zajęciem byłby dla niego handel kontrabandą w więzieniu.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @kraj_niekraj
  To jest akurat głupota. Przecież nikt rozsądny nie uważa, że typ jest zafascynowany hitleryzmem czy SS. Chciał błysnąć, a wyszło jak wyszło. Natomiast faktycznie z maili wynika, że Dworczyk jest koniunkturalnym karierowiczem ale, w odróżnieniu od wielu pisowców - nie jest półgłówkiem.
  już oceniałe(a)ś
  3
  5
  @spurs4life
  "Trochę szkoda, że oddaliśmy te kontakty z narodowcami, bo [...] takie kontakty warto mieć bezpośrednie. Jak wiemy, czasem są one bardzo cenne. Od kilku lat budowałem z nimi relacje, a po organizacji Marszu Niepodległości w 2018 r. te relacje naprawdę były już niezłe i mogliśmy to nadal rozwijać."

  Człowieku, myśl, zanim coś napiszesz.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Oni mają układ z Kościołem, dziesiątki tysięcy zgonów daje wiele milionów za pochowki do kieszeni księży bez faktur i podatków.
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  Winne samorządy? Czy samorządy mają prawo wprowadzać obostrzenia, narzucać rezimy sanitarne, organizować przymusowe szczepienia? Czy wg Moradzieckiego zachorowania w kopalniach to była wina spółek górniczych. "Ten wirus jest w odwrocie, nie trzeba się go już bać"
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  Właśnie tacy są pisowcy, gęba pełna Boga i Ojczyzny a tak naprawdę to są zakłamani do cna, oby tylko jak najdłużej mieć dostęp do publicznej kasy i móc robić przewałki budżetowych pieniędzy. Dla pisowskich miernot to jedyny sposób aby się dorobić, uczciwie pieniędzy zarabiać nie potrafią. Spokojnie patrzą na miliony wyrzucane przez partyjnych kolegów w błoto bo przy okazji tego wyrzucania coś im zawsze skapnie. To ludzie bez krzty honoru, mam nadzieję że znajdą się w końcu tam gdzie ich właściwe miejsce czyli w pierdlu. I mam nadzieję że ten ich koniec nastąpi wcześniej niż mój.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0