Kierownictwo "Gazety Wyborczej" utraciło zaufanie do Zarządu Agory i składa wobec niego wotum nieufności.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Drodzy Czytelnicy,

ostatnich sześć lat było niezwykle trudnych dla wolnych mediów, w szczególności prasy. Zawsze jednak staraliśmy się postępować tak, by naszymi problemami nie zaprzątać głowy naszych Czytelników. Wszyscy Państwo w czasach pisowskiej opresji dosyć mają własnych problemów.

Jednak nie możemy dłużej wobec Państwa milczeć. „Gazeta Wyborcza" jest Wasza, „Wyborcza" to Wy – i jako klubowicze, i jako prenumeratorzy, i jako nasi wierni Czytelnicy mają Państwo prawo wiedzieć, co się dzieje.

Dzięki ogromnemu wysiłkowi naszego zespołu, dzięki Państwa zaufaniu mamy dziś ponad 260 tys. prenumerat cyfrowych i jesteśmy pod tym względem w pierwszej dziesiątce europejskiej oraz w pierwszej dwudziestce światowej tytułów prasowych.

Mamy stabilne przychody i wypracowujemy zysk, który chcemy reinwestować w rozwój – w redakcję, w ludzi i technologię. Słowem, mamy sukces, który paradoksalnie stał się naszym problemem. Daje nam bowiem to, czego nie tolerują żadne zamordystyczne partie ani żadne pazerne i krótkowzroczne korporacje. Niezależność.

Z partią rządzącą – mimo zalewu pozwów (na dziś ok. 70), ataków mediów partyjnych, ekonomicznej dyskryminacji, problemów z kolportażem, hejterskich ataków na naszych dziennikarzy – dajemy sobie radę. Agresja partii rządzącej na naszą broniącą demokracji gazetę była i jest przewidywalna. Partia ta uznaje nas za wrogów i jest naszym wrogiem.

Gorzej z ludźmi, którzy podają się za naszych przyjaciół, deklarują pomoc i troskę. Strzeż nas, Panie, od przyjaciół, bo z wrogami poradzimy sobie sami.

Uderzenie znienacka

Od pięciu z górą miesięcy próbujemy zażegnać największy kryzys w historii „Gazety Wyborczej" wywołany przez Zarząd Agory. 8 czerwca prezes Zarządu Bartosz Hojka postanowił znienacka, bez konsultacji z kierownictwem „Wyborczej", wyrzucić naszego wydawcę, architekta naszego sukcesu Jerzego Wójcika, oraz połączyć „Wyborczą" z portalem Gazeta.pl, który z sukcesami idzie swoją drogą, by stworzyć szkodliwą mieszaninę nieprzystających do siebie treści i modeli biznesowych.

Agora szukała oszczędności, więc taki twór pozwoliłby zwolnić część dziennikarzy. Co gorsza, chciano nas pozbawić kontroli nad naszymi subskrypcjami, które są fundamentem finansowej niezależności „Wyborczej" dzisiaj i w przyszłości.

O swych zamiarach Zarząd Agory poinformował nas kilka godzin przed ich ogłoszeniem. Solidarna postawa naszego zespołu, kierownictwa redakcji i wielu przyjaciół „Wyborczej" zapobiegła temu potrójnemu – etycznemu, politycznemu i biznesowemu – błędowi.

Panujący od miesiąca względny spokój między nami a Zarządem nie oznaczał jednak – jak chcieliśmy wierzyć – wygaszenia kryzysu. Zarząd wykorzystał ten czas na przygotowanie nowej wojny z „Wyborczą".

We wtorek, 23 listopada, Bartosz Hojka – znowu znienacka – zwolnił dyscyplinarnie Jerzego Wójcika, naszego wydawcę. Znają Państwo te metody. Teraz to się robi z domu. Zdalnie. Po 30 latach pracy przychodzi e-mail, potem odłączają konto pocztowe, nie działa karta, zabierają telefon, komputer. I za drzwi. Żadnych praw. Tak wygląda „etyka" w spółce, której management ma pełne usta wzniosłych słów. A tu, proszę, podłe sponiewieranie pracownika.

„Wyborcza" jest Wasza

Gdyby tylko Zarząd Agory wykazywał się taką samą konsekwencją w prowadzeniu swego biznesu jak w polowaniu na wydawcę „Wyborczej", to akcja spółki warta byłaby dziś 800 złotych, a nie osiem.

W istocie nie chodzi tu o konflikt personalny, do którego Zarząd fałszywie redukuje problem. Chodzi o to, do kogo należy „Gazeta Wyborcza".

Czy do Czytelników i ludzi, którzy w redakcji zostawili całe swoje życie? Czy do „macherów od cashu" i Excela?

Czy „Wyborcza" będzie nadal domem polskiej demokratycznej inteligencji? Czy ma być generatorem wyżyłowanego zysku dla spółki? Innymi słowy: czy z trudem wypracowane przez „Wyborczą" zyski będą inwestowane w niezbędny rozwój, czy też zabierane przez korporację.

Czy, wreszcie, będzie to nowoczesna gazeta konkurująca z innymi doinwestowanymi przez światowych gigantów mediami? Czy może -– jak to ujął szef rady nadzorczej Agory – jedynie „13 procentami wartości spółki", czyli konglomeratu rozrywkowo-medialnego stawiającego na fast food i popcorn.

Wiedzcie więc, Drodzy Czytelnicy, przyjaciele spod sądów, uczestnicy protestów w obronie konstytucji i ze Strajku Kobiet, obrońcy praw prześladowanych mniejszości, obrońcy Unii Europejskiej, obrońcy naszej planety, działacze społeczni i samorządowi – Wasza „Wyborcza" jest dziś zakładnikiem ludzi o mentalności „13 proc.".

Niszczyciele

Zapytają Państwo: po co to wszystko? Czy chodzi im – i to akurat teraz, pod tą autorytarną władzą – o zarzynanie „Wyborczej", niszczenie jej sukcesu, wywoływanie w zespole niepokoju, osłabianie tytułu i marki, a tym samym neutralizowanie „Gazety Wyborczej" w jej misji obrony demokracji w Polsce?

Pytamy więc publicznie ten Zarząd: Bartosza Hojkę, Annę Kryńską, Tomasza Jagiełłę, Tomasza Grabowskiego, Agnieszkę Siuzdak, a także patronującą im Wandę Rapaczyński: Czy to wasza zajadła mściwość, głupota, czy błąd?

Pytamy też naszą „matkę założycielkę", właścicielkę złotej akcji Helenę Łuczywo. Jest to pytanie bolesne dla zespołu i kierownictwa redakcji: Dlaczego na to wszystko pozwalasz? Heleno, dlaczego godzisz się na powolne niszczenie także dzieła swego życia? Czy naprawdę uważasz, że o los „Wyborczej" lepiej zadba korporacja niż sam zespół „Gazety Wyborczej"?

Nie mamy odpowiedzi na te pytania. Nie wiemy, jaki jest skryty plan, który za tym stoi, ale wiemy, że ten Zarząd działa na szkodę „Gazety Wyborczej", że jest dla „Wyborczej" po prostu niebezpieczny. Zasiadają w nim ludzie, którzy nie mają pojęcia, na czym polega wydawanie nowoczesnej gazety, a właśnie zwolnili jednego z najlepszych specjalistów na rynku, bo się im nie podlizywał.

To nie przejdzie

Zwolnienie dyscyplinarne naszego wydawcy zostało wręczone z naruszeniem prawa pracy i jest nieskuteczne. Redaktor naczelny Adam Michnik powołał dziś Jerzego Wójcika na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego ds. rozwoju. Kwestionowanie tego faktu przez spółkę Agora i uniemożliwianie mu wykonywania powierzonych przez naczelnego obowiązków potraktujemy jako kolejną napaść Zarządu na niezależność „Wyborczej".

Niczego dobrego już się nie spodziewamy po tym Zarządzie. Dlatego nie do niego kierujemy ten list, lecz do Państwa – prawdziwych właścicieli „Wyborczej".

Jedyne, co ludzie z Zarządu mogliby zrobić, to nie wtrącać się, wydzielić „Wyborczą" w osobną spółkę albo odejść. Nie robią ani pierwszego, ani drugiego, ani trzeciego.

Oświadczamy więc: kierownictwo „Gazety Wyborczej" całkowicie utraciło do Zarządu Agory zaufanie i składa wobec niego wotum nieufności.

Adam Michnik (redaktor naczelny), Jarosław Kurski (pierwszy zastępca redaktora naczelnego)

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Mimo, że często nie zgadzam się z dziennikarzami wyborczej, to prenumeruje ją, bo wiem, że gdy zniknie Wyborcza, to skończy się demokracja w Polsce...
  @Grim.Reaper
  Tylko czy ona ma jeszcze miejsce? Wybory prezydenckie były sfałszowane, a przecież, jaka to demokracja, kiedy kościół bierze w niej udział i manipuluje ludźmi wierzącymi i wmawia im, że opozycja jest gorsza i z diabłem.
  Trzeba zdelegalizować kościół, inaczej nie będzie demokracji.
  już oceniałe(a)ś
  117
  5
  @Grim.Reaper
  Jest nas dwóch... (tylko mjie dodatkowo nikt nie lubi na tym forum:) )
  już oceniałe(a)ś
  43
  1
  @Grim.Reaper
  czytam GW od początku i będę czytać do końca (mam nadzieje mojego ;) )
  ale GW powinna wrócić do korzeni, do dobrego dziennikarstwa, przedstawiającego fakty i jednocześnie opinie z wielu punktów
  już oceniałe(a)ś
  97
  5
  @Grim.Reaper
  I Słońce przestanie świecić a Czukcze odlecą w kosmos na własnoręcznie zbudowanej rakiecie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  120
  @Grim.Reaper
  Ja również dość często mam odmienne zdanie niż redakcja, ale doceniam to, że GW nadal pozostaje uważną obserwatorką tego, co dzieje się w Polsce i na świecie. Jeśli zniknie, strata będzie ogromna.
  już oceniałe(a)ś
  110
  1
  @Grim.Reaper
  Zgadzam się z tym stwierdzeniem całkowicie
  już oceniałe(a)ś
  36
  0
  @Grim.Reaper
  Jest to najlepszy niezależny dziennik w Europie i jeden z najlepszych na świecie. Wyborcza jest marką a nie gazeta.pl czy Agora, jest też gwarancją rzetelnego i profesjonalnego dziennikarstwa jakiego coraz mniej. Ujawniają największe afery, układy rosyjskiej agentury oraz wspierają wolności i niezależności na Ukrainie i Białorusi. Są solą w oku dla zamordystów, oportunistów, karierowiczów i aferzystów. Jak widać ich macki są długie i teraz nastąpił już kolejny atak na najważniejsze niezależne polskie medium. Pomocy i wsparcia dla utrzymania rangi dziennika należy szukać nie tylko w Polsce ale w całym cywilizowanym świecie demokratycznym. Czy to przypadek że w momencie spadków sondaży partii rządzącej oraz planów ataku Putina na Ukrainę następuje atak na Wyborczą?
  już oceniałe(a)ś
  129
  3
  @Grim.Reaper
  Też tak mam. Prenumeruję, czasem szlag mnie trafia ale to wciąż jest jedyna codzienna gazeta w Polsce nadająca się do czytania.
  Ale ten konflikt dowodzi kompletnej naiwności Adama Michnika. Tak samo jak Michnik uwierzył (i wierzy nadal!), że kościół wspierał za komuny demokratów z miłości do demokracji, tak i uwierzył, że kapitalizm jest demokracji życzliwy i Gazecie krzywdy nie zrobi. W tej naiwności uczynił Gazetę własnością AGORY a teraz płacze, że AGORA zabiera mu zabawki.
  już oceniałe(a)ś
  97
  5
  @Yonomano
  Bredzisz. Michnik i spółka stworzyli AGORĘ, weszli z nią na giełdę a GAZETĘ uczynili własnością AGORY. Teraz płacz?
  już oceniałe(a)ś
  9
  42
  @Grim.Reaper
  To jedyna gazeta,którą warto czytać.
  już oceniałe(a)ś
  67
  2
  @IndependentWords
  Do sakiewicza: jak stracić na wadze? Kupić wagę za 100 zlotych i sprzedać za 50
  już oceniałe(a)ś
  39
  1
  @25czis
  Zgadzam się całkowicie .Najlepsza gazeta ,czy w Europie to nie wiem,ale z pewnością w Polsce.Jak jej zabraknie to definitywny koniec wolnej prasy w Polsce.
  już oceniałe(a)ś
  75
  2
  @IndependentWords
  ...nie musisz czytać "Gazety Wyborczej" (GW), jeszcze masz... wybór...
  Ja jestem czytelniczką GW od początku jej istnienia i należę, od dwóch pokoleń zaledwie, do inteligencji.
  Będę czytać GW, mam nadzieję "moją" "Gazetę Wyborczą".
  już oceniałe(a)ś
  74
  2
  @Grim.Reaper
  " gazeta wyborcza jest szkołą demokratycznej inteligencji "...to prawda. Pamiętam artykuły Andrzeja Szczypiorskiego, wtedy mojego ulubionego pisarza, przed wyborami do parlamentu w 1991 i 1993 r. z poparciem dla Uni Demokratycznej, jedynej parti w Polsce o której można powiedzieć że była partią " inteligenckiego etosu"..." nie rozumiemy postawy Heleny Łuczywo".... też jestem zaskoczony bo Helena Łuczywo to przyjaciółka Adama Michnika od czasów KORu, razem zakładali gazetę wyborczą....pozdrawiam moją gazetę i życzę jej przetrwania tego kryzysu, wierny czytelnik od 31 lat...
  już oceniałe(a)ś
  70
  2
  @IndependentWords
  L. Kaczyński: spieprzaj dziadu!!!
  już oceniałe(a)ś
  31
  2
  @IndependentWords
  Kogo interesują wynurzenia trola? Nie chcesz, nie czytaj i spadaj.
  już oceniałe(a)ś
  20
  2
  @Grim.Reaper
  To niestety GW nie może napisać, że w zarządzie Agory siedzi PiSowiec, więc nie jest to przypadkowa akcja.
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  @Grim.Reaper
  Pełne poparcie dla stanowiska Wyborczej !!!

  Skoro, Wyborcza to tylko "13% biznesu" to może z powodów pryncypialnych i ideowaych Agora powinna sprzedać ten biznes to nowo powołanej Fundacji ???
  Przy dzisiejszej kapitalizacji Agory, 13% to 49mln PLN. To oznacza, że jeśli zorganizujemy zbiórkę i znajdziemy 250k darczyńców (każdy po 200 PLN) to będzie 50m aby odkupić ten binzes od Agory. To nie sa duże pieniądze. Wiele prywatnych spółek dorzuci spore kwoty. Trzeba tylka zapewnić bezpieczną "kontrolę".

  Portalu Gazeta.pl czasami nie da się po prostu czytać. Może Polityka z darczyńcami wspólnie odkupi Wyborczą?

  Znajdźcie mądrych doradców i coś pokombinujcie - to da się zrobić. Tego typu ideowe projekty nie mogą być częścią notowanych spółek, bo też trudno się dziwić akcjonariuszom, że chcą maksymalizować zwrot.
  już oceniałe(a)ś
  52
  0
  @Grim.Reaper
  Obrona ego Michnika a nie Wyborczej. Poczytajcie inne portale o konflikcie w Agorze. Nietykalni naczelni wystraszyli się o swoje tyłki. Ale jak z oszczędności zwalniali szeregowych dziennikarzy, to oni brali premie. Aby demokracja mogła się rozwijać, czas wysłać Michnika na emeryturę. On kompletnie nie czuje kraju, od lat żyje w swojej bańce.
  już oceniałe(a)ś
  5
  62
  @willie1950
  Co było, to spłyło. Bardzo dobrze, że Michnik z Kurskim reagują natychmiast, a mają w garści fulla maxa. Wyobraź sobie Wyborczą bez Michnika, to tak jakby miał być PiS bez Kaczesku.
  Oczywiście Agora może funkcjonować bez Wyborczej, a ta bez Agory, biorąc przykład z Radia Nowy Świat i 357.
  już oceniałe(a)ś
  38
  2
  @Grim.Reaper
  Jeśli dojdzie do spacyfikowania Wyborczej i połączenia z Gazeta.pl, anuluję subskrypcję. Jeśli Zarząd Agory S.A. myśli, że zrobi z Wyborczej coś takiego jak Polsat i utrzyma dochody z subskrypcji, to głęboko się myli. Jestem przekonany, że wielu subskrybentów wtedy zrezygnuje.
  już oceniałe(a)ś
  62
  1
  @Yonomano
  nie zgadzam się z opinią.
  już oceniałe(a)ś
  2
  9
  @Grim.Reaper
  Calkowicie zgadzam sie z ta opinia!!! Jestem kompletnie zaskoczony dzialaniami Agor aby w tak trudnym dla demokracji czasie dzialac destrukcyjnie na jedyny niezawisly glos i obronce demokracji jaka jest niewatpliwie Gazeta Wyborcza w Polsce. Obrzydliwe i nieetyczne!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  24
  1
  @Grim.Reaper

  leszek b ZWYCIEZCA !
  Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.
  Klakierzy ,, wyborczej '' cmokali,
  gdy majątek narodowy oddano po 1989 roku paserom za 30 srebrników.
  Teraz będzie jak za okupacji - 4 klasy i do łopaty.
  już oceniałe(a)ś
  4
  26
  @prawdziwy-maciek236
  O.K. jest demokracja, tylko nie wiem z którą opinią się nie zgadzasz, bo jedną wyraziłem odpowiadając Williemu czy ta, która wylądowała w koszu, w której tłumaczyłem jakie wskaźniki (E/S - earnings per share oraz P/E - price earnings ratio) zajmują całą uwagę Prezesa Agory i Przewodniczącej RN.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @kaktus.wyrosnie
  Smutne, ale odnośnie Michnika ma Pan rację
  już oceniałe(a)ś
  3
  12
  @Dankbar
  Agora to tylko biznes a ten lubi ciszę i układy. Procesy "Wyborczej" nie przyczyniają się do ciszy i układów ale z drugiej strony są bezpłatną reklamą "Wyborczej".
  już oceniałe(a)ś
  3
  9
  @fingeer
  Pierwszy raz widzę Cię .I o dziwo polubiłem Cię,także nie narzekaj bo też jestem agnostykiem i uznaję tylko świeckość tego państwa .I zadedykuję Ci dlatego jako wyjaśnienie sytuacji w Polsce WYPOWIEDŹ z profilu Anny Saraneckiej wypowiedź Pana Wojciecha Pszoniaka ,po której sobie jakiś pacan chciał pojechać na Facebooku
  " Kompas Anny Saranieckiej 23.11.2021Wojciech Pszoniak:
  ?Gdy żył Geremek, Mazowiecki, Meller czy Bartoszewski, gdy ich głos był obecny w debacie, to miałem wrażenie, że wszystko jest u nas tak, jak gdzie indziej w cywilizowanym świecie. A dziś? Miernoty i karierowicze zmuszają nas do tego, żebyśmy byli tacy jak oni, bo tylko zniżając się do ich poziomu, można próbować prowadzić dialog. Dla ludzi kultury to nie do przyjęcia. (...)
  Ta władza wmawia nam, że wszystkiemu winne są elity i trzeba je wymienić. Tyle, że elit nie wymienia się na zamówienie dekretem partii. Owszem można je zlikwidować, tak jak to robił Stalin i Hitler. Odbudowa elit to praca na pokolenia. Ciągłość naszych elit została wiele razy przerwana na przestrzeni ostatniego stulecia ? nazizm, stalinizm, rok'68... Tworzenia elit nie da się przyśpieszyć, tak jak nie można szybciej spać. Chciałbym wiedzieć, co o elitach wie pan Kaczyński? Kim jest? ...""
  Widzisz ja się pod tym podpisuję mimo ze do oceny Kaczyńskiego mógłbym dodać Pol Pota , Kim Ir Sena i następców , Idi Amin Dada Oumee, właśc. Idi Awo-Ongo Angoo a jako jego wierny pretorianin i akolita ,pożeracz serc wyjętych z żywych jeszcze trupów służy im ułaskawiony Minister Wąsik twórca przestępstw i przestępców jak to zaakceptujesz to będzie wiadomo że zasługujesz by by czytelnikiem wyborczej
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  @kaktus.wyrosnie
  Spieprzaj dziadu!
  Klasyk.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  @JimmyDore
  Teraz będzie jak za okupacji - 4 klasy i do łopaty.
  Co i ten PIS zrobił ze ten PIS tak krytykujesz?
  Nie dał i stanowiska, nie wpisał na liste?
  Oj nieładnie!
  Padnij na kolana,
  moze da ci skończyć 8 klas
  i dopiero do łopaty.!
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @keram1944

  Pan Adam zmienił ,, wyborcza'' w przedsiębiorstwo komercyjne
  zamiast prowadzić ja jako fundacje.
  Teraz niewidzialna ręka Leszka Balcerowicza zmienia ja w MacDonalda.
  już oceniałe(a)ś
  7
  10
  @kaktus.wyrosnie
  rady pisora
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @conan1986
  Kto? Niejaki Bartosz H? Bardzo mało informacji jest w necie o tym panu... pomimo długich poszukiwań..
  No a co się stało Wandzie Rapaczyński? Od początku w Zespole "Gazety Wyborczej", a teraz wspiera niszczycielsteo? Bo "13%??
  Popcorn ikina - toważniejsze od demokracji?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @JimmyDore
  Józiu, przestań bredzić. Skup się i raz w życiu napisz coś sensownego.
  Wiem, że masz problemy, ale przynajmniej spróbuj.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Grim.Reaper
  Wyborcza.pl
  Semper invicta.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @grrrrrrrrr
  GW poszła w lasowani głupawych feminatywów to teraz ma.
  już oceniałe(a)ś
  0
  8
  @Czesio_
  Dokładnie tak! Brawo!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @willie1950
  Racja. Nie wiem, skąd tyle łapek w dół. Chyba jednak słabo zorientowani ci czytelnicy GW.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @kaktus.wyrosnie
  "On kompletnie nie czuje kraju, od lat żyje w swojej bańce." - Tak ma większość znanych dziennikarzy w PL, o propisowskich nie wspomnę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale jaja.
  Kraj się wali, kraj się pali, a niejaki pan Hojka ma wszystko w nosie i kręci swoje lody. Pytanie - komu to służy?
  Tak, drodzy cztelnicy, służy to tylko i wyłącznie Dojnej Zmianie. Rozwalenie Wyborczej, to byłby idealny prezent dla Kaczyńskiego pod choinkę.
  @vytrisalov1
  Pan Hojka jak się nie stuknie w glowe to skończy jako bankrut!
  już oceniałe(a)ś
  29
  2
  @IndependentWords
  I znowu copy wklej. Ty jesteś pisowski popierdółek?
  już oceniałe(a)ś
  27
  3
  @vytrisalov1
  Coś mi się wydaje, że gdzieś tu jakiś kret kopie. Przecież biznesowo i wizerunkowo łączenie gazety.pl i wyborczej będzie że szkodą dla GW. Cz tu aby nie szykuje się powtórka z z Trójki?
  już oceniałe(a)ś
  35
  2
  @vytrisalov1
  "Pytanie - komu to służy?"

  Nikomu to nie służy, tak po prostu działa neoliberalny korporacyjny kapitalizm którego przez ostatnie lat redakcja GW uporczywie dzielnie broniła. Redakcja domaga się, żeby prywatny właściciel brał pod uwagę zdanie pracowników. Redakcja przez 3 dekady nazywała to socjalizmem.
  już oceniałe(a)ś
  19
  16
  @anj2
  Bredzisz straszliwie.
  już oceniałe(a)ś
  12
  10
  @IndependentWords
  Pisz co chcesz, ważne, że prenumerata opłacona. Opłacona a nie ukradziona, prawda?
  już oceniałe(a)ś
  7
  4
  @vytrisalov1
  Pełne poparcie dla stanowiska Wyborczej !!!

  Skoro, Wyborcza to tylko "13% biznesu" to może z powodów pryncypialnych i ideowaych Agora powinna sprzedać ten biznes to nowo powołanej Fundacji ???
  Przy dzisiejszej kapitalizacji Agory, 13% to 49mln PLN. To oznacza, że jeśli zorganizujemy zbiórkę i znajdziemy 250k darczyńców (każdy po 200 PLN) to będzie 50m aby odkupić ten binzes od Agory. To nie sa duże pieniądze. Wiele prywatnych spółek dorzuci spore kwoty. Trzeba tylka zapewnić bezpieczną "kontrolę".

  Portalu Gazeta.pl czasami nie da się po prostu czytać. Może Polityka z darczyńcami wspólnie odkupi Wyborczą?

  Znajdżcie mądrych doradców i coś pokombinujcie - to da się zrobić. Tego typu ideowe projekty nie mogą być częścią notowanych spółek, bo też trudno się dziwić akcjonariuszom, że chcą maksymalizować zwrot.
  już oceniałe(a)ś
  27
  3
  @vytrisalov1
  cała historia tego kraju pełna jest takich Hojków
  dlatego jest tak tragiczna
  już oceniałe(a)ś
  21
  3
  @vytrisalov1
  Ja bym był ostrożniejszy w ferowaniu wyroków. Czy wiemy o co tu chodzi tak naprawdę? Chyba nie.
  W tej odezwie mocno pobrzmiewa mi fałszywa nuta. Poza pomówieniami jest tylko jeden konkretny zarzut do Zarządu dotyczący zwolnienia jednej osoby. I tak na prawdę nie wiemy z jakich powodów, może uzasadnionych? Czy los Polski i jej demokracji zależy od tego czy pan Wójcik będzie pracował w Agorze na swoich warunkach. Czy to powód, żeby wciągać do wewnętrznej rozgrywki czytelników Wyborczej. nieświadomych sedna sprawy? Czy to powód na użycie gróźb i wielkich słów?
  Ten artykuł bardzo naruszył moje zaufanie do podpisanych pod nim autorów oraz ich autorytet w moich oczach.
  już oceniałe(a)ś
  3
  24
  @anj2
  Wyborcza powstała, gdy wreszcie padła gospodarka socjalistyczna.
  Nie mogła powstać wcześniej, w ustroju , który chciałbyś przywrócić.
  Twoje niedoczekanie!
  Masz ponadto mierme pojęcie o kapitalizmie. Po szybkim kursie u Czarzastego? Czy u Zandberga? Czy może z zamrażarki?
  już oceniałe(a)ś
  8
  5
  @vytrisalov1
  Czy jest prezes Hoj?
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @quinc2
  Musisz opowiedzieć w pełnym brzmieniu, bo kawał stary i młodsi mogą nie znać.
  Nowa sekretarka w firmie i koleżanki instruują: "Prezes nazywa się Kotas, tylko pamiętaj - KOTAS, przez O". Nagle pilny telefon do prezesa, który jest na produkcji, sekretarka biegnie i całą drogę powtarza: Kotas, Kotas, Kotas. Wpada na halę i krzyczy: "Czy jest tu prezes CHOJ?"
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @parazydek
  Sądząc z twoich wcześniejszych wpisów nigdy zwolennikiem Michnika nigdy nie byłeś.
  Myślę, że czytasz wyborczą służbowo, jako pisowski troll.
  Tak się głupio składa, że Piss po kolei przejmuje wszystkie media w Polsce, więc rola Wyborczej jest kluczowa.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @vytrisalov1
  Jeśli masz potrzebę upubliczniania swoich idiotycznych sądów spoza meritum to twoja sprawa, ale wątpię żeby ktoś był ich ciekawy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  @parazydek
  "Ten artykuł bardzo naruszył moje zaufanie do podpisanych pod nim autorów oraz ich autorytet w moich oczach."
  Głupiego udajesz, czy o drogę pytasz?
  Sądząc z twoich wcześniejszych rasistowskich i antysemickich wypocin nigdy z Wyborczą po drodze ci nie było.
  Więc nie licz, że na tym forum ktoś ten twój kit kupi.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @vytrisalov1
  Przekupili rwę przekupną.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @neosceptic
  100% poparcia dla pomysłu wykupu "Wyborczej" przez czytelników-darczyńców wraz z "Polityką". Możecie liczyć na moich 200 PLN.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @vytrisalov1
  Może ktoś mu za to zapłacił?
  Może pora na Patronite zorganizować finansowanie nowego tytułu dla redaktorów Michnika i Kurskiego?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @rusty
  Tez o tym pomyślałem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @rafar
  Hihi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pytanie po co to zamieszanie i kto ma w tym interes z_ wcale bym się nie zdziwił jak by to było sprytne działania PIS. Kto i co komu obiecał? A "Wyborczej " będę wierny
  @cap
  PiS się nie przyzna i zwali na Donalda. Wina Tuska.
  już oceniałe(a)ś
  52
  4
  @cap
  Ja też pozostanę wierny Wyborczej! Szanowna Czytelnia to ponad 200 tys. Czytelników- bez problemu uratujemy naszą Gazetę!
  już oceniałe(a)ś
  63
  4
  @cap
  Źle postawione pytanie. Nie kto i co komu obiecał, tylko kto i no kogo ma coś?
  już oceniałe(a)ś
  45
  1
  @kaszczyk
  nie znam aktualnych danych , ale rok temu przychody ze sprzedaży GW i Rzepy były porównywalne (gdy cena prenumeraty RP jest 10x większa), jeszcze gorzej z reklamami... wszystko wskazuje, ze "klasa średnia" z pieniędzmi odpływa do Rzepy i tu jest pewnie problem
  już oceniałe(a)ś
  7
  50
  @cap
  Intuicja mi podpowiada, że to nie jest sprawą polityczna. Korporacyjni ludzie myślą Excelem i skoro ten i podpowiada, że w ten sposób zyski wzrosną a akcjonariusze będą zadowoleni, to tak trzeba zrobić. Etyka, czy odpowiedzialność za społeczeństwo są na drugim albo nawet trzecim planie.
  Od 15 lat pracuje w dużym korpo, znam ten typ myślenia. Dla uzyskania sowitej premii po zamknięciu roku, gotowi są na wszystko.
  już oceniałe(a)ś
  43
  5
  @cap

  To jest dobre pytanie: czy chodzi tylko o prymitywne parcie na rynkowy zysk i cyferki na koncie bankowym czy też jest to tylko przykrywka, a pod spodem bezpieka PiSowskiego państwa rozgrywa pojedynczych członków Zarządu Agory? W tym państwie nie ma przypadków i każdy taki ruch trzeba badać z każdej strony.
  już oceniałe(a)ś
  34
  4
  @IndependentWords
  Jesteś pisowskim trollem, oficerem politycznym neobolszewii "miłującej pokój"! Fuck you!
  już oceniałe(a)ś
  24
  2
  @cap
  Brawo redaktorzy Michnik i Jarosław Kurski! Dajecie odpór pisowskiej V kolumnie, macie za sobą wszystkich prenumeratorów (w wyjątkiem Pis-trolli)!
  już oceniałe(a)ś
  31
  3
  @IndependentWords
  Potrzebujesz lekarza ale rozumiem że dostępność służby zdrowia jest teraz problematyczna.
  już oceniałe(a)ś
  19
  4
  @IndependentWords
  Ale ty już o tym pisałeś wyżej panie niezalezny
  już oceniałe(a)ś
  13
  2
  @IndependentWords
  No już, już...sio stąd na swoje inteligenckie prawicowe portale. Tam sobie porozmawiasz z mądrymi jak ty.
  już oceniałe(a)ś
  20
  2
  @cap
  Ja też będę wierny Wyborczej pod warunkiem że będzie taka jak jest teraz. Próba zmiany charakteru lub kierunku pisma spowoduje jego upadek. Czyżby pisowacizna znalazła jakieś haki na zarząd Agory?
  już oceniałe(a)ś
  14
  2
  @IndependentWords
  Basta sprzedawczyku! Kosz
  już oceniałe(a)ś
  9
  2
  @IndependentWords
  "O tym powinna zająć się Pani Środa w każdy wtorek." - to dość kremlowska polszczyzna
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  @IndependentWords
  Biedaku...masz problem z glowa, niestety nie wroze skukcesu w terapii.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  @cap
  GW nie może napisać, że w zarządzie Agory siedzi PiSowiec, więc nie jest to przypadkowa akcja.
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  @grrrrrrrrr
  A może reklamy do Rzepy to jednak rządowe bardziej?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @rene138
  Dokładnie tak.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Baader
  To pierwsze. A to drugie to bzdura i - niestety - dowód zakażenia spiskowym czyli czysto pisowskim myśleniem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @rene138
  Też tak myślę za premie zrobią wszystko.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wytłumaczenie wydaje się bardzo proste: Agora została oo cichu przekupiona przez pisich, którym krytyka GW jest solą w oku. Putinowskie metody
  @Aneta111
  Może niekoniecznie przekupiona. Ludzie mają różne problemy, skłonności, ich rodziny, to może być szantaż.
  Jak piszę, że elektronika (gó... Windows z Androidem) jest dziurawa i trzeba uważać.
  już oceniałe(a)ś
  37
  2
  @Aneta111
  Zamiast słowa krytyka napisałabym prawda!!!
  już oceniałe(a)ś
  19
  2
  @Aneta111
  Prawda i to wyjdzie na jaw!
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  @Aneta111
  Rapaczyńską i Łuczywo przekupili?
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  @Kawasutra
  Pewnie tak.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @Aneta111
  Agora ma wiecej niz jednego "Hojka" . I myślę, że, jak zwykle, dowody winy "leża" w bankach. I niezmiennie się kretaczom udaje, bo Kowalski nie ma czasu się temu przyglądać.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  @Aneta111
  Podobnie chcieli zrobić kiedyś z tvn i wykupić stację przez podstawione osoby. Na szczęście był tam wtedy jeszcze stary zarząd i ich wystrzelił w kosmos. Obecny niestety za roczną premię zwolni i sprzeda wszystko.
  już oceniałe(a)ś
  18
  2
  @IndependentWords
  O i znowu. PiS plus
  już oceniałe(a)ś
  12
  2
  @IndependentWords
  Poczytaj sobie wSieci a tutaj nie zaglądaj.
  już oceniałe(a)ś
  15
  2
  @IndependentWords
  niezależne słówka -możesz iść w diabły do szefa na Nowogrodzką ?
  GW ci nie pasuje? To kup sobie coś Sakiewicza i Karnowskich.
  Zużytej sztancy mentalnej !!!!
  Śmierdzisz na kilometr łapówą.
  już oceniałe(a)ś
  14
  3
  @Aneta111

  Pecunia non olet. Adam Michnik jest nieprzekupny.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @Aneta11 przekupiona czy zastraszona? Jeśli Agora dostała jasny przekaz że albo ucisza GW albo zrobią jej jesień średniowiecza - a mają do tego cały aparat państwa - to mogli skapitulować niestety. Polsat też wymiękł kiedy w grę zaczęły wchodzić ogromne pieniądze i sondaże nie wróżące szybkiego końca wieków ciemnych
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @manka
  Zniesławiasz. To jest karalne. Ale skąd idiota mógłby to wiedzieć....
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Aneta111
  Smutne to :(
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Do Zarządu AGORY :
  Jeśli Wasze działania doprowadzą do przekształcenia GW w :
  - portal z wyskakującymi natrętnymi reklamami i tabloidalnymi treściami
  - gazetę "upolsatowioną" czyli szukającą symetryzmu miedzy PiS a demokracją
  - miejsce pracy w którym 1-2% mamony więcej liczyć się ma bardziej niż szacunek dla ludzi
  - gazetę upadłą, bez charakteru tak jak np obecne Trujka (ortografia zamierzona)
  to
  ***** AGORĘ i razem z tysiącami abonentów NIE PRZEDŁUŻĘ ABONENTU
  ps.
  Panie Adamie. Od lat 80-tych i spotkań na uniwersytetach jestem Pana fanem (mimo, że czasami się nie zgadzam w różnych sprawach). NIE DAJCIE SIĘ !
  @romanista
  Połączenie z gazeta.pl? To jakaś kpina? Chcecie żeby prenumeratorzy płacili za jakiegoś plotka, gófniane artykuły o Najmanie i wypociny lewicowych symetrystów? Wtedy zostanie tylko OKO Press i będę im płacił podwójnie.
  już oceniałe(a)ś
  85
  3
  @romanista
  zgadzam się w 100%. Denerwowała mnie pobłażliwość Michnika dla komuchów choćby w słowach "zostawcie generała" , ale zrobił dla demokracji więcej niż cała ta rozwrzeszczana pisia hałastra razem wzięta. Ja mu wierzę.
  już oceniałe(a)ś
  98
  3
  @OldT
  Pan Adam powiedział wtedy "odpieprzcie się od pana generała". Miał do tego święte prawo, bo swoje odsiedział i wiedział więcej.
  Ja się do owego pana generała "przypieprzam" po dziś dzień, ale to nie zmienia mojego widzenia GW jako największego sukcesu pokomunistycznej Polski i jedynego intelektualnego projektu obok Polityki.
  Zgadzam się więc z OldT i romanistą w 100%!
  już oceniałe(a)ś
  64
  1
  @OldT
  Ależ Michnik miał rację w stosunku do generała Jaruzelskiego! To był polski patriota jak na tamte czasy i przewidywał te prawdziwe złogi bolszewickiego autorytaryzmu drzemiące w podzielonym społeczeństwie! A co to bolszewizm, pokazuje wyraźnie Kaczynski i jego Partia!
  już oceniałe(a)ś
  47
  3
  @chemik49.
  Nie mial wtedy racji. Ten "patriota" prowadzil polskie wojsko , na rozkaz z Moskwy, do Czechoslowacji w 68r, proklamowal stan wojenny naruszając nawet " komusze" prawo, odpowiada za smierc górników w kopalni Wujek. Rozumiem Michnika, chcial uniknac otwartego konfliktu, ale z Jaruzelskim i Kiszczakiem " przedobrzył"
  już oceniałe(a)ś
  5
  13
  @Heinz

  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Heinz
  Popieram!
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  @przemek05
  A nie było wtedy w połowie kraju wojsk pt.Krasnaja Armia?
  To była w tamtym czasie gwarancja, że nikt nie wpadnie na pomysł wykorzystania tego faktu.
  Ani tu ani tam.
  już oceniałe(a)ś
  12
  2
  @chemik49.
  To fakt. Doprowadził do praktycznie bezkrwawego przekształcenia państwa i uwolnienia się spod radzieckiej władzy.
  Kaczyński przy Jaruzelskim, nawet nie jest kapciem.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @Marni
  Gdyby nie Jaruzelski to prawiczki miałyby wymarzoną krwawą rewolucję i rzeźnię. Przecież narzekają na pokojowe przejęcie władzy, zawsze śni im się krew święta, można z wielką pompą odprawiać celebrę ku czci.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @OldT
  Bo Jaruzelski był bliższy endecji i stowarzyszeniu Grunwald niż jakiejkolwiek lewicy (millerowska SLD to nie lewica). Nie dziwi więc sympatia Michnika do Jaruzelskiego.Tak jak nie dziwi pobłażliwość, a czasem podziw dla Jaruzelskiego wśród prawicowej kato-konserwy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W jaki sposob czytelnicy moga pomoc ?
  @tytussl
  Dobre pytanie!
  już oceniałe(a)ś
  91
  0
  @tytussl
  A ile warta jest "GW"? sama bez Agory? Czy można to wykupić?
  już oceniałe(a)ś
  114
  1
  @tytussl
  na początek proponuję wymyślić nową nazwę dla nowej, i tym razej niezależnej i wolnej od nacisków gazety, którą będziemy finansowali z naszych subskrypcji
  już oceniałe(a)ś
  106
  20
  @ale.ja.bez.zadnego.trybu
  Zmiana nazwy GW wg mnie byłaby ogromnym błędem. Wyborcza ma swoją wypracowaną, latami markę i teraz miałaby zaczynać od zera?
  już oceniałe(a)ś
  165
  0
  @tytussl
  Prenumerowac?
  już oceniałe(a)ś
  53
  2
  @tytussl
  podbijam! Jakaś grupa ?ratujmy wyborczą??
  już oceniałe(a)ś
  94
  1
  @tytussl
  Musimy się zmobilizować kupować prenumeraty, pokazać, że Wyborcza jest jeszcze silniejsza. Im więcej prenumeratorów będzie z nami tym lepiej! A jest już nas 260 tys.
  już oceniałe(a)ś
  65
  2
  @ale.ja.bez.zadnego.trybu
  Nie, musi zostać Wyborcza. A Agora niech zmieni nazwę, a nawet połączy sie z Angorą :-)
  już oceniałe(a)ś
  86
  1
  @przemek05
  muszą zostać ci sami ludzie, nazwa to tylko etykietka
  w końcu wiadomości w tvpiss nazywają się tak ssmo jak przed tvpiss, nieprawdaż?
  już oceniałe(a)ś
  27
  7
  @tytussl
  Wysyłajmy masowo emaile do zarządu Agory z uwagami.
  200000 to sporo.
  już oceniałe(a)ś
  55
  2
  @ale.ja.bez.zadnego.trybu
  TA nazwa to nie etykietka! To jeden z najważniejszych elementów najnowszej historii Polski! Równie dobrze można by proponować zmianę nazwy "Mazurek Dąbrowskiego" na "Walc Kowalskiego"!
  już oceniałe(a)ś
  68
  1
  @tytussl
  Pełne poparcie dla stanowiska Wyborczej !!!

  Skoro, Wyborcza to tylko "13% biznesu" to może z powodów pryncypialnych i ideowaych Agora powinna sprzedać ten biznes to nowo powołanej Fundacji ???
  Przy dzisiejszej kapitalizacji Agory, 13% to 49mln PLN. To oznacza, że jeśli zorganizujemy zbiórkę i znajdziemy 250k darczyńców (każdy po 200 PLN) to będzie 50m aby odkupić ten binzes od Agory. To nie sa duże pieniądze. Wiele prywatnych spółek dorzuci spore kwoty. Trzeba tylka zapewnić bezpieczną "kontrolę".

  Portalu Gazeta.pl czasami nie da się po prostu czytać. Może Polityka z darczyńcami wspólnie odkupi Wyborczą?

  Znajdżcie mądrych doradców i coś pokombinujcie - to da się zrobić. Tego typu ideowe projekty nie mogą być częścią notowanych spółek, bo też trudno się dziwić akcjonariuszom, że chcą maksymalizować zwrot.
  już oceniałe(a)ś
  83
  1
  @anulaa
  Vide radio357. Dali radę.
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  @mrs_agnes
  Jak p. Hojka kt. wg Superekspresu zarabia 1.7 bańki rocznie zobaczy, że może zarabiać 2 bańki to ten....
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @neosceptic
  Doskonały pomysł! Niech specjaliści Wyborczej zbadają sprawę od strony prawnej i podatkowej i przedstawią dokumenty np. "Fundacji Obrony Wolnej Prasy im. Jana Nowaka Jeziorańskiego organizacji pożytku publicznego". Deklaruję, że zostanę fundatorem i będę wspierał fundacje stałymi darowiznami, mam nadzieję, że z możliwością odpisania od podatku - podwójna radość! A prenumeratę już mam!
  już oceniałe(a)ś
  44
  2
  @SuwerennySeweryn
  Mała sugestia: Walec Kowalskiego.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @mrs_agnes
  skąd weźmiesz następnych 200 tysięcy? Żeby przeczytać, trzeba zapłacić... nie każdego stać na kilkadziesiąt złotych miesięcznie niestety...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @SuwerennySeweryn
  Dokladnie, Wyborcza to nie gazeta, to POMNIK !
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  @neosceptic
  Jestem za !!!! Mogę dać więcej
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  @JJ_57
  Popieram pomysł i również deklaruję, że zostanę fundatorem. I patronem też zostanę. A skoro komentuję, to kupiłam prenumeratę.
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  @neosceptic
  Jestem prenumeratorem i oświadczam, że wchodzę w interes! Wiem, że nazwa (marka) ma znaczenie ale nie przesadzajmy. Największą wartością są ludzie (redaktorzy i pracownicy GW). A w nich w ciemno zainwestuję, bo chcę znać prawdę!!!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @simon39
  kilkadziesiąt miesięcznie? Skąd pan ta sumę wziął/wytrzasnął?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @ale.ja.bez.zadnego.trybu
  Nazwa Gazeta Wyborcza jest własnością Gazety Wyborczej!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Szykuje się podobna akcja jak z radiową trójką? Wyjście ludzi i założenie własnej gazety?
  @TylkoMojaRacja
  Jak własnej gazety to i najlepiej od razu własne radio. Bo to co zrobiono z TOK FM woła o pomstę.
  Z tego co wiem Ewa Wanat nie jest chyba specjalnie obłożona obowiązkami, więc może podjęła by się poprowadzenia porządnego radia.
  Myślę, że ze składek na serwisach składkowych + sponsorzy - dało by się zrobić porządne media - gazeta (internetowa) + radio (też internetowe).
  już oceniałe(a)ś
  39
  2
  @TylkoMojaRacja
  Byle tylko JEDNEJ gazety!!!
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @TylkoMojaRacja
  Ale Adam Michnik już raz założył tę gazetę...
  Niech ode niej się odwali pan Hojka.
  już oceniałe(a)ś
  56
  0
  @TylkoMojaRacja
  Nie te pieniądze. Radio internetowe to można sobie założyć za pieniądze z Patronite, ale nie wielki, ogólnopolski dziennik.
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  @IndependentWords
  No faktycznie. Ktoś ci to abo zapłacił
  już oceniałe(a)ś
  10
  2
  @IndependentWords
  tak jak ostatnie wybory na rezydenta zostały sfałszowane przez mafię nowogrodzką? sio, trollu
  już oceniałe(a)ś
  13
  2
  @legeh
  Nie zmienili by ustawę. Nie wierzę że już ciężko pracują nad tym
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @legeh
  Ja bym jednak zostawiła drukowaną. Jest wiele osób, które nie czytają w internecie, mam zaprzyjaźnioną parę - ona 85 lat, on 88. I kupują codziennie. Nie wykluczajmy takich ludzi. Można podzielić druk na dwie drukarnie, nie trzeba wozić gazet z Warszawy.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @anj2
  Wiesz, ten dziennik jest wielki merytorycznie. Nakład drukowany już nie jest tak powalający, wydanie internetowe sobie poradzi. Powyżej @JJ_57 podał dobry pomysł.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @TylkoMojaRacja
  To jest ostatecznosc ale dziala. Slucham radia Nowy Swiat i 357. Byloby to duze ograniczenie dla GW.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Chcą zniszczyć Gazetę od środka. Pisowska robota. Nie dajcie się!
  @IndependentWords
  Żenada powiadasz chłopcze...
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @IndependentWords
  a ten the bill teraz będzie wklejał tę logoreję pod każdym postem? ile masz od posta, trollu?
  już oceniałe(a)ś
  12
  2
  @IndependentWords
  Nikt już nie będzie czytał twoich wypocin. Nawet gdybyś zmądrzał. Masz już markę. Minus bez czytania.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @exxxx2015
  "Natomiast OFE PZU Złota Jesień do rady nadzorczej [Agora] wyznaczyło Tomasza Karusewicza w miejsce Andrzeja Dobosza, który był w radzie przez ostatnie trzy lata. Karusewicz przez ostatnie trzy lata był związany z Grupą PZU - jako dyrektor nadzorował pion technologii informatycznych oraz pion operacji, był też członkiem zarządu PZU Życie. Jednocześnie był w radzie nadzorczej Grupy Azoty."

  www.google.com/amp/s/innpoland.pl/amp/153117,tomasz-karusewicz-czlowiek-joachima-brudzinskiego-w-nadzorze-agory
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  @exxxx2015
  Raczej ten "wolny rynek" o który walczy paleolibertarianin Gadomski tak właśnie wygląda. Ale redakcja chyba w większości żyła w jakiejś kosmicznej bajce, bo nie ogarnia co się dzieje dookoła (i przed czym te złe lewaki ostrzegają od dawna).
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @winf
  Poproś Czarzastego, żeby ci zrobił taką gazetę, jaką polubisz. Wyborczej na czerwone pisemko nie przerobicie, nawet przy pomocy waszego pisiego sojusznika.
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @rafar
  To się zdecydujcie: czy sojusznik PiSu, czy żebrzecie o wspólną listę z Lewicą. xD
  Macie przecież koalicjantów idealnie pasujących do neoliberałów z PO - Krzysia Bosaka z "księżniczką z Ordo Iuris" i sp.

  "Wyborczej na czerwone pisemko nie przerobicie" - Spoko, wszystko zostanie po staremu. Nadal będzie się tu gloryfikować szemrany kler i konserwatywnych polityków, zblatowanych z amerykańskimi republikanami.

  h ttps://wpunkt.online/polska/popierali-trumpa-trzymanie-dzieci-w-klatkach-i-tortury-dzisiaj-sponsoruja-kampus-trzaskowskiego/
  już oceniałe(a)ś
  0
  1