Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Ani białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka, ani prezydent Rosji W豉dimir Putin nie budzili specjalnych emocji wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jaros豉wa Kaczy雟kiego w rozmowie z Polskim Radiem 24. Prezes PiS kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią nie wymienił wśród głównych problemów Polski. Dla Kaczyńskiego głównym tematem były kłody rzucane rządowi pod nogi przez opozycję.

Prawo UE stoi na przeszkodzie obowiązującemu w Polsce i wprowadzonemu przez Zbigniewa Ziobrę systemowi delegowania sędziów - orzekł TSUE.

Urzędnicy warszawskiego urzędu pracy dzień pracy rozpoczynają od szukania pracy dla siebie. Co roku odchodzi kilkadziesiąt osób.

Niemiecki regulator wstrzymał certyfikację spółki Gazpromu jako niezależnego zarządcy gazociągu Nord Stream 2 do czasu utworzenia oddziału w Niemczech. To reakcja na zastrzeżenia PGNiG, ale także ochrona spółki Gazpromu przed nowymi sankcjami Kongresu USA.

- Jestem obywatelem Polski zatroskanym o losy mojego kraju, osobą świadomą politycznie. Daję czasem temu upust w mediach społecznościowych. Taki charakter miał też mój wpis na temat prezydenta Andrzeja Dudy. Nie miałem intencji znieważenia urzędu prezydenta - powiedział przed sądem Jakub Żulczyk. Sprawa o znieważenie prezydenta przez tego pisarza została odroczona.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 590 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To o 22 proc. więcej niż w ubiegły wtorek. Zmarło 282 chorych, a to rekord jesiennej fali. W Sejmie marszałek Elżbieta Witek wykluczyła z obrad tych posłów Konfederacji, którzy nie chcieli założyć maseczek

We wtorek nad ranem zmarł dziennikarz Kamil Durczok. Jego portret, autorstwa Anny Malinowskiej, znajdziecie tutaj.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.