Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. W poniedziałek tłum migrantów zgromadził się na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy. Według szacunków polskiej policji jest tam nawet 3,5 tys. osób. Po polskiej stronie rozstawiono zasieki, których pilnuje szpaler wojska i policji.

Od trzech lat opisujemy w "Wyborczej" działania poznańskiej prokuratorki Agnieszki Nowickiej, jej układ z gangsterem "Ramzesem" i oskarżanie niewinnych ludzi, które kosztowało podatników już prawie 2 mln zł. Artykuły wzbudziły duże zainteresowanie czytelników, którzy szeroko je komentowali. Teraz prokuratura szuka zemsty. Zeznanie tajemniczego świadka ma podważać nasze intencje i wiarygodność.

Znany antysemita Piotr Rybak i patostreamerzy Wojciech Olszański i Marcin Osadowski zatrzymani po marszu narodowców w Kaliszu, podczas którego spalono kopię Statutu Kaliskiego. Dokument z 1264 r., wydany przez księcia wielkopolskiego Bolesława Pobożnego, zrównywał prawa Żydów i Polaków.

Krajowa Rada upomniała TVP za manipulacje w lipcowych materiałach o Donaldzie Tusku, w których wielokrotnie pokazywano, że lider PO umie mówić po niemiecku i wypowiada te dwa słowa: "fur Deutschland"

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej w poniedziałek przyjęli w Brukseli nowe kryteria dotyczące sankcji wobec Białorusi. Sankcje mają być nałożone na blisko 30 osób i podmiotów zaangażowanych w sprowadzanie migrantów na Białoruś.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej o zbadanie konstytucyjności przepisów, na podstawie których Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę kary finansowe

Zbigniew Ziobro przedstawił też "zręby" reformy sądownictwa. - Sądownictwo będzie działać dobrze, sprawnie i będzie blisko ludzi - mówił Zbigniew Ziobro, ogłaszając założenia nowej reformy. Zapowiedział "spłaszczenie" struktury sądów, słowem nie wspomniał jednak o zmianach w upolitycznionej KRS.

Irakijczycy, Syryjczycy, Afgańczycy i Jemeńczycy nie będą mogli się przesiadać w Dubaju na samoloty do Mińska. To decyzja będąca skutkiem wysiłków dyplomatycznych Unii Europejskiej mających na celu powstrzymanie napływu migrantów przez granicę z Białorusią.

W poniedziałek na cmentarzu muzułmańskim (mizarze) w podlaskich Bohonikach, zamieszkanych od wieków głównie przez polskich Tatarów, spoczęło ciało 19-letniego uchodźcy z Syrii Ahmeda Al-Hasana.

Reprezentacja Polski przegrała 2:1 z Węgrami w ostatnim meczu eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. W meczu nie brał udziału Robert Lewandowski, w podstawowym składzie wystąpił za to nowy nabytek - Matty Cash.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.