Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcja "Koduj z Gigantami" to cykl bezpłatnych międzynarodowych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dla uczestników przygotowano 10 tys. miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach. Pierwsze warsztaty zaczną się 11 września.

Kto może się zapisać? Zajęcia przygotowano dla uczniów od 7. do 19. roku życia, szczególnie tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. Będą się one odbywały z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi. 

Dziewiąta edycja warsztatów odbywa się pod hasłem "Starcie gigantów", bo będą one związane z siedmioma najpopularniejszymi grami: "Minecraft", "Fortnite", "Brawl Stars", "Among Us", "Roblox", "CS: GO", "League of Legends".

- W trakcie warsztatów różne gry komputerowe zmierzą się ze sobą w niecodziennym starciu, dzięki któremu dowiemy się, która gra komputerowa - według naszych młodych programistów - jest najlepsza na świecie - zachęcają organizatorzy.

Plakat akcji 'Koduj z głową'Plakat akcji 'Koduj z głową' Giganci Programowania

Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takie jak m.in. tworzenie gier w Scratch, profesjonalne tworzenie stron internetowych, projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor.

 - Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5 godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i ją przetestować. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania takie jak pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych - opisuje Adrian Czechowski, trener szkoły Giganci Programowania.

Partnerem społecznym "Szkoły z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: kodujzgigantami.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.