Jeśli minister Czarnek sam chce sprawdzać podręczniki, niech wpisze się na listę rzeczoznawców i zrezygnuje z teki. Inaczej nie ma prawa wpływać na ich treść - mówią posłanki Koalicji Obywatelskiej. Właśnie przeprowadziły kontrolę raportu ds. podręczników, sporządzonego przez ministerialnych ekspertów.

Zespół ekspertów ministra Przemysława Czarnka, który sprawdzał podręczniki do wiedzy o społeczeństwie, historii i języka polskiego, zrobił to bezprawnie, niezgodnie z ustawą o systemie oświaty. Część członków tego zespołu nie miała wystarczających uprawnień. Dodatkowo minister nie ogłosił dla nich publicznego naboru ani nie określił wymagań, zapraszał za to swoich znajomych prawicowych naukowców i publicystów z Lublina. To wnioski z kontroli poselskiej przeprowadzonej 26 marca przez byłą minister edukacji Krystynę Szumilas i Kingę Gajewską z Koalicji Obywatelskiej.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  A wsród osławionych "ekspertów" wybitny historyk - mediewista z KUL... człowiek praktycznie bez żadnego liczącego sie dorobku, z negatywną recenzją w ledwo przepchniętym przewodzie habilitacyjnym.. sława i autorytet po prostu :-D
  już oceniałe(a)ś
  80
  0
  Jeszcze Jędraszewski z flaszką powinni sprawdzić, może znajdą szatana?
  już oceniałe(a)ś
  59
  0
  "Powrót do standardów z PRL-u"

  **
  A co - zaskoczenie?
  Po zdawkowych wypowiedziach kilku biskupow w 1993r. nie mialem watpliwosci, ze katabasom jak najbardziej odpowiadalaby kontynuacja PRLu tyle, ze z katolicka ideologia oraz KEP w miejscu Biura Politycznego.

  To z racji swych preferencji wynajeli biskupi Kaczynskiego i reszte tej faszystowskiej bandy w celu wyprowadzenia Polski z demokracji oraz z Unii Europejskiej. Nie mam przy tym watpliwosci, ze polscy biskupi znowu raczej gotowi sa zawiazac kolejna Konfederacje Targowicka, i znow wepchnac Polske w objecia Rosji, anizeli zgodzic sie na ukorzenienie sie w Polsce systemu wartosci Zachodniej cywilizacji. Bo demokracja oraz UE oznaczaja dla Polski koniec klerykalnego rozpasania.
  @duszpastuszek
  Dokładnie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Rząd techniczny TERAZ!!! Oni po prostu oszaleli.
  już oceniałe(a)ś
  39
  0
  Ale przecież o powrót do PRLu w wersji kato-advanced tu właśnie chodzi.
  @he219
  PIS = PZPR bis!!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Tacy sławni specjaliści jak te słynne tromby z kozich dup.
  @krzysztof.a.zaremba@gmail.com
  Chyba trąby jednak ;-)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Centralny Narodowy Urząd Kontroli Prasy, Widowisk i Podręczników.
  Prezesem... No, właśnie. U nich w PIS-ie prezesem może być każdy...
  @emilfiscal
  Przecież prezes jest tylko jeden...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Andy 666
  Prezesem TEGO urzędu...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  No przecież niudaczne świnie z kościólkowego kółka różańcowego tego rozmodlonego kretyna ze szkółki dla durni zwanej KUL musiały zarobić! A zarabianych potrafią jedynie dojąc budżet państw
  już oceniałe(a)ś
  25
  0