Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Znajdujemy się w centrum potężnego kryzysu społecznego. Pandemia nie tylko zabiera życie. Rujnuje zdrowie, wystawia na ciężką próbę relacje międzyludzkie, wywraca do góry nogami gospodarkę i niszczy system opieki zdrowotnej. W dramatycznej sytuacji znajdują się pracujący na pierwszej linii frontu medycy. Na naszych oczach bankrutują dobrze dotąd prosperujące duże firmy i niewielkie przedsiębiorstwa. Trudne chwile przeżywają rodziny odcięte od swoich bliskich, dzieci siedzące miesiącami w domach. Samotni ludzie stali się jeszcze bardziej samotni.

Ten rok był dla wielu z nas rokiem tragicznym. Stąd nasza, dziennikarek i dziennikarzy „Wyborczej”, prośba, byśmy wszyscy wspólnie upamiętnili tych, którzy stracili życie w walce z chorobą.

Symbolicznymi gestami nie pokonamy koronawirusa. Ale w obliczu pandemii, z którą przyszło nam się zmierzyć, solidarność, pamięć, wspólnota to potężny oręż.

Zatrzymajmy się wszyscy na minutę w piątek, 12 marca, o 12. Dla tych, którzy odeszli, i dla tych, którzy zostali.

Minuta ciszy dla ofiar pandemii. Zatrzymaj się w piątek o 12 - dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.