Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przez ostatni rok koronawirus głęboko przeorał życie Polek i Polaków. Wielu z nas zamknął w czterech ścianach mieszkań, pozbawił pracy, wywołał ogromną niepewność co do przyszłości.

Prawie 1,8 mln osób zachorowało, wiele wirus pozbawił zdrowia i życia. Pandemia pochłonęła 45 tys. ofiar, a to statystyka obejmująca tylko te osoby, u których wykryto wirusa. Mamy przecież najwyższą po II wojnie światowej śmiertelność wśród Polek i Polaków.

W tak trudnym czasie bardzo potrzebujemy solidarności, bo przez pandemię przechodzimy i będziemy przechodzić wspólnie.

Pokażmy, że jesteśmy razem.

Niech w piątek 12 marca, dokładnie o godz. 12, zapadnie w Polsce minuta ciszy.

Z powodu pandemicznych obostrzeń nie możemy w naturalny sposób okazywać sobie troski i bliskości. Pokażmy tą wspólną chwilą milczenia nasze współczucie i pamięć. To będzie hołd nie tylko dla ofiar pandemii, ale też dla walczącego o nasze życie personelu medycznego i dla nas samych, zmęczonych rocznym zmaganiem z koronawirusem.

Będziemy Państwu przypominać o tym przez cały tydzień, będziemy namawiać inne media do informowania o piątkowej minucie ciszy.

Solidarność potrafi uzdrawiać.

Bądźmy solidarni w pandemii.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.