Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Epidemia koronawirusa wywołuje niepokój i rosnące zapotrzebowanie na rzetelną informację. To naturalne, że wszyscy chcemy wiedzieć więcej o tej epidemii. Ochrona własnego zdrowia i bezpieczeństwo bliskich to najbardziej podstawowe ludzkie potrzeby, a lęk przed nowym zagrożeniem jest zawsze większy niż przed infekcjami, które znamy od dawna.

Koronawirus sprzyja fake newsom

Niestety widzimy, że pojawia się wiele niesprawdzonych, wręcz kłamliwych informacji i porad, które niepotrzebnie podkręcają emocje.

Chcemy dać temu odpór, a czytelnikom, nie tylko naszym dotychczasowym prenumeratorom, szansę na dostęp do sprawdzonych informacji i porad, bez siania paniki.

Nasi dziennikarze sprawdzają źródła, a wszelkie wątpliwości konsultują z ekspertami. Nie tylko w redakcji w Warszawie, ale również w 20 redakcjach lokalnych w całej Polsce. Dodatkowo, dzięki naszej współpracy z mediami z całej Europy w ramach sieci LENA, publikujemy teksty m.in z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Francji czy Szwajcarii.

Darmowe teksty „Wyborczej” i codzienny newsletter o koronawirusie

Artykuły o koronawirusie można czytać codziennie na Wyborcza.pl lub w naszej aplikacji. Codziennie po południu wysyłamy naszym czytelnikom newsletter z najważniejszymi informacjami na ten temat – można się na niego zapisać pod tym linkiem. On także jest za darmo.

„Wyborcza” to źródło sprawdzonej wiedzy o koronawirusie. Od dziś dla wszystkich. Zachęcamy do czytania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.