Codziennie przebijamy się przez gęstniejącą dżunglę informacji. Wiadomości płyną z prasy, radia, telewizji - tych prywatnych i tej rządowej. Nieustannie bombardują nas newsami portale informacyjne, blogi i media społecznościowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziś nie wystarczy odróżniać informacji istotnych od błahostek. W czasach masowej produkcji fake newsów trzeba umieć odróżniać prawdę od manipulacji.

Ponad 200 tys. prenumeratorów cyfrowych „Gazety Wyborczej” zdecydowało się polegać w tym na pomocy naszych dziennikarzy. Zespół „Wyborczej” błyskawicznie dostarcza czytelnikom kluczowych informacji. Weryfikuje ich prawdziwość. Wyjaśnia tło i kontekst.

Analizujemy, komentujemy, wyszukujemy ekspertów, którzy pomagają zrozumieć, co się naprawdę dzieje.

Przygotowanie wielu wysokojakościowych materiałów wymaga nierzadko wielu dni profesjonalnej pracy. Fakty trzeba sprawdzić w kilku źródłach, rozmaite wątki poukładać w całość i stworzyć dla czytelnika pełną historię.

W „Gazecie Wyborczej” nie produkujemy internetowych wpisów. Piszemy historie dłuższe i krótkie, ale zawsze są to wiarygodne opowieści o ciągle zmieniającym się świecie.

Dzięki nim nasi czytelnicy mogą wyrobić sobie własne zdanie.

Dołącz do grona czytelników Wyborczej. 200 tys. prenumeratorów nie może się mylić

W natłoku słów warto mieć własne zdanie
W natłoku słów warto mieć własne zdanie  red

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Niepokoi mnie przejmowanie agresji buty arogancji przez radnych gdzie większość rady jest PiS-owa a Prezydentem nie jest PiS-owiec . Tak się dzieje w Nowym Sączu gdzie przewodniczy Radzie Miasta żona posła Mularczyka która wraz z klubem PiS rzucają kłody pod nogi Prezydenta Miasta który wybory wygrał z Iwoną Mularczyk . Klub radnych PiS od samego początku starał się przejąć władzę nad Prezydentem . Ostatnio klub PiS próbował wprowadzać poprawki do uchwały budżetowej nie przyjmując uwag radcy prawnego który przedstawił że poprawki do budżetu może wnosić tylko prezydent lub za zgodą prezydenta. Pomimo tego prowadzący sesję poddał pod głosowanie wadliwe prawnie tzw.poprawki, w tym głosowaniu poza radnymi PiS nie głosował żaden inny radny. Widoczna gołym okiem atmosfera prezentowana przez PiS na wyższych szczeblach udziela się radnym PiS w małych miejscowościach, buta arogancja jest zaraźliwą jak koronawirus .
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Czytam regularnie "GW", gdyż jest najciekawszym dziennikiem na polskim rynku. Ale nie wierzę jej za grosz bez przepuszczenia treści przez sceptyczny i racjonalny filtr mego wybitnego umysłu :-)
  @wyatearp

  Tak trzeba robić z każdą informacją niezależnie od tego, czy ma się wybitny umysł czy tylko przeciętny.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  =====W ?Gazecie Wyborczej? nie produkujemy internetowych wpisów. Piszemy historie dłuższe i krótkie, ale zawsze są to wiarygodne opowieści o ciągle zmieniającym się świecie.====
  Ależ drogi panie, więcej skromności, na waszym miejscu napisałbym, że staracie się pisać wiarygodnie, nie tak kategorycznie bo wypomnę panu pisatielstwo pana Radziwinowicza na temat Rosji i będzie głupio.
  Wiarygodność Wyborczej jest tak samo do podważenia przez ludzi samodzielnie myślących jak innych mediów.
  już oceniałe(a)ś
  1
  5
  Cenię i czytam GW, ale tacy "redaktorzy" jak Olejnik, Wielowieyska, Żakowski, Beylin, Wysocki, Radziwinowicz, Jurkowiec są dla mnie niewiarygodni w swoich opiniach, stracili moje zaufanie i powinni założyć swoje pismo. Może ktoś ich poczyta.
  @wyborca66
  Olejnik, Radziwinowicz zgoda, ci są zdartą płytą, ale co chcesz od pozostałych? Bo nie są betonem Platformy? To chyba dobrze, nie?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1